Teorie her

05.01.2012 06:43 | Šachy a poker

Tento článek pro Vás připravila redakce výukového pokerového portálu Poker-Arena.cz | online poker zdarma. Autorem článku je Štěpán Žilka, mladý profesionální šachista. Stejně jako hráči s elem 1800 většinou nepíší sáhodlou...

Tento článek pro Vás připravila redakce výukového pokerového portálu Poker-Arena.cz | online poker zdarma. Autorem článku je Štěpán Žilka, mladý profesionální šachista.
Stejně jako hráči s elem 1800 většinou nepíší sáhodlouhé analýzy na složitá šachová témata, tak ani já nebudu z pozice jen mírně pokročilého hráče psát strategické články o pokeru. Na druhou stranu ale skutečnost, že je všude kolem mnoho hráčů lepších, než jsem já, ještě neznamená, že bych nemohl napsat vůbec nic. I hráči 1800 ví, proč se v šachu vyplatí bojovat o centrum, umí základní koncovky a mají určitou představu o strategických prvcích běžných typových pozic. Ve svém dnešním článku tedy budu psát o tom, čemu si myslím, že už docela rozumím, ale co silnější hráči ovládají více do hloubky a umí to v praxi aplikovat o dost lépe než já…

Celek poskládaný ze znalosti mnoha malých her

Stejně jako se v šachu učíme jednoduché teoretické koncovky, které nám pak pomáhají hrát koncovky složité, stejně tak se můžeme v pokeru seznámit s velkým množstvím malých her, které nám pak pomáhají řešit složité situace při hře samotné. A od nejjednodušších her jako kámen - nůžky - papír přes házení mincí nebo kostkou se dostaneme až ke hrám jako 0..1 nebo AKQ, které se v této krátké úvaze chci věnovat, protože stále ještě mnoho čtenářů nevěří tomu, že poker je dovednostní hra, jejíž vítěz vyniká svým uměním vsázet a že „psychologie“ je často jen převlečený nadřazený matematický koncept.

AKQ hra

Tato hra krásně vysvětluje koncept Way ahead / way behind, seznámí nás s tím, jak funguje a jak se počítá optimální blufovací frekvence a co to jsou dominované strategie, pojmy, které slabí hráči hrající poker stylem automaty v životě neslyšeli a kvůli čemu pak samozřejmě pořád dokola prohrávají peníze...

Pravidla hry: Jsou dva hráči. V balíčku jsou tři karty - eso, král a dáma a každý dostává jednu. Velikost banku je P korun. Hráč 1 musí naslepo checkovat (nevsázet) a hráč 2 může buď checkovat také anebo vsadit do banku 1 korunu. Pokud hráč 2 vsadí a hráč 1 dorovná, jde se na showdown, stejně jako když oba procheckují. Bank pak bere ten, kdo má vyšší kartu. Pokud hráč 2 vsadí a hráč 1 zahodí, na showdown se nejde a celý bank bere hráč 2.

Pokud bude hráč 2 pouze checkovat, budou mít oba stejný počet lepších a horších karet a budou tak dlouhodobě na nule. Jak ale hráči 2 pomůže strategická možnost, kterou má navíc, tedy že může vsadit?

Nejdříve vyloučíme z možností obou hráčů strategie, které jsou dominované, tedy takové, které jsou vždy horší než jiná strategie.

• Hráč 2 nebude nikdy vsázet s K. (K je buď „way ahead“ nebo „way behind“. K nepotřebuje Q vyhánět ze hry, protože ji poráží v showdownu a A nevyžene nikdy.)
• Hráč 2 nebude nikdy checkovat A. (Není důvod nepokusit se s A postavit větší bank)
• Hráč 1 nebude nikdy zahazovat A. (Proč přenechat soupeři bank s nejlepší kartou?)
• Hráč 1 nebude nikdy dorovnávat s Q. (Proč investovat do banku, který vezme soupeř?)

Vše se tedy točí kolem dvou věcí, a sice jak často má hráč 2 blufovat a vsázet s Q a naopak jak často má hráč 1 dorovnávat s K a chytat soupeřovy blufy. Pokud o svém soupeři víte, že neblufuje nikdy, logicky nebudete nikdy dorovnávat s K. Pokud naopak víte, že blufuje jako o život, pak budete dorovnávat všechny K. Jenže obě zmíněné strategie zase on může porazit změnou strategie své (začnete dorovnávat všechny K -> on přestane blufovat Q, začnete zahazovat všechny K -> on začne blufovat všechny Q). Co když se ale necítíte na tento psychologický souboj, kdy se snažíte být vždy o krok napřed před soupeřovou strategií, ale chcete zvolit nějakou bezpečnou, defaultní strategii?

K řešení použijeme matematiku. Musíme vytvořit strategii takovou, aby pro soupeře bylo jedno, kterou ze svých strategických možností on využije, protože pro něj mají stejnou hodnotu. Když přeskočíme výpočty, dojdeme k tomu, že:

α=1/(P+1) Optimální blufovací frekvence s Q pro hráče 2
β=(P-1)/(P+1) Optimální callovací frekvence s K pro hráče 1
EV=(P-1)/6*(P+1) Hodnota hry pro hráče 2

Pokud použijeme výše uvedené frekvence α a β, soupeř si na naši strategii nemá co vzít, protože obě jeho strategické možnosti pro něj (a tedy i pro nás) mají stejnou hodnotu a tudíž nás nemá čím překvapit.

K čemu je to ale dobré v klasickém pokeru? Řekněme, že na stole leží karty AKQJ2. Ten, kdo má v ruce desítku, má nejvyšší možnou postupku a tedy neporazitelnou kombinaci (jakoby A ve hře AKQ) a ví na 100%, že vyhrál. Hráč držící AA (trojice es poráží všechno kromě této postupky) je ekvivalentem pro K ve hře AKQ a pokud držíte v ruce něco nesmyslného jako 34 mimo barvu, pak je vaše kombinace zcela bezcenná a je ekvivalentem pro Q ve hře AKQ. A na základě znalosti analýzy hry AKQ nyní už například budete vědět, jak s kterými kartami naložit, že s handou jako TT budete vsázet vždy a snažit se dostat do banku co nejvíce peněz, že s handou jako 67 v barvě a netrefenou flushí budete čas od času blufovat a pokusíte se ukrást bank, na který jinak nemáte nárok, a že s handou jako AA byste měli být připraveni spíše nevsázet a pouze čas od času dorovnávat soupeřovu sázku. Pokud ale máte pocit, že soupeř dorovná spoustu kombinací, které s AA ještě porážíte, pak je situace samozřejmě trochu jiná, už neplatí předpoklad, že vás zde dorovná jen silnější handa...

A tím se dostáváme k tomu, že se v pokeru častěji setkáme s více druhy kombinací než jen se 100% vítěznou (A), bluf catcherem (K) a s mrtvou (Q). V takovém případě nám často pomůže víc třeba analýza hry 0..1, kdy dva hráči místo karet AKQ dostanou náhodné číslo na intervalu 0..1 a ten s vyšším číslem pak vyhrává na showdownu, jinak má hra stejná pravidla jako AKQ. Její rozbor je již o něco složitější, její řešení se ale až nápadně podobá tomu, co už známe...

Opět vsázíme určitou část čísel nejvyšších. Checkujeme s kombinacemi z prostředku, které jsou stejně jako u hry AKQ buď „way ahead“ a soupeř nám je se slabší handou nedorovná, tudíž sázku k ničemu nepotřebujeme, anebo „way behind“, kdy nás soupeř s hodně vysokým číslem přirozeně dorovná a my budeme vždy pozadu. Důvod, proč má smysl s těmito kombinacemi checkovat je ten, že mají slušnou šanci vyhrát na showdownu. Nejnižší čísla pak mají šanci vyhrát na showdownu mizivou, a proto s nimi začínáme blufovat a snažíme se ukrást pot. Kdybychom je jen checkovali a soupeř by si toho všimnul, přestane naše sázky nadobro dorovnávat s čísly, které poráží právě a jen tyto blufy a my tím definitivně přijdeme o veškerý příjem z value betů. Musíme soupeře držet v nejistotě a nutit ho buď zahazovat moc často proti našim blufům, nebo naopak dorovnávat až příliš našich value betů se slabší kombinací...

A podle toho, jakým způsobem dokážete znalost mnoha takovýchto jednoduchých analýz z primitivních her uplatnit v tak komplikované hře jako je no limit holdem (přitom pravidla pokeru jsou v zásadě velmi jednoduchá), budete odnášet od stolů buď víc, nebo méně peněz. Ty hry se dají matematicky řešit i pro daleko složitější případy než jen pro fixed limit (povinná sázka 1 do banku P) half street (hráč 1 musí checkovat a nesmí navyšovat) hru. I no limit full street hra se dá vyřešit. A také vše radikálně změní hra na více ulicích, kdy je několik sázkových kol, ve kterých se síla jednotlivých herních kombinací mění. Jenže to už by byla spíše reklama na knihu The Mathematics of poker, než seznámení se se strategickým myšlením tolik důležitým pro poker...

Dále nějaké info o mně:

• Šachy se neučím metodou přehrávání partií starých mistrů, zaměřuji se čistě na počítačovou analýzu, učím se myslet jako šachový engine a při hře spoléhám hodně na svou paměť. Na teorii zahájení jsem si vytvořil natolik vyhraněný názor, že jsem si většinu svých materiálů na toto téma vypracoval radši sám a zvažuji i jejich knižní vydání. Programy jako Chessbase nebo Megadatabázi byste na mém počítači hledali zbytečně, nepoužívám je. Jak už jsem naznačil, lidský šach mě zajímá až v momentě, kdy sedím u partie…

• Poker se učím úplně stejně, opět řeším vše z matematického pohledu, většinu problémů řeším s pokerovými kalkulátory případně s knihami s matematickým zaměřením. Pro SnG turnaje, které hrávám, jsem si dokonce naprogramoval vlastní výukový program, na kterém i nadále pracuji. Rok jeho vývoje byl pro mou hru velmi inspirativní. A to jak z pohledu hry samotné, kdy jsem vytvářel algoritmy pomáhající ke správným rozhodnutím u stolu, tak z pohledu statistiky a finančních funkcí, které mě zase blíže seznámili s principy, jak se z „hazardu“ dělá „podnikání“.

• Před několika lety mě napadlo, že se pokusím v šachu dostat co nejvýš a zkusím samotnou hrou vydělat dost peněz na to, abych se jimi z velké části finančně zabezpečil. Asi po dvou letech tvrdé práce jsem dosáhl ela přes 2510, víc a víc jsem ale začal docházet k závěru, že další práce na mém šachovém růstu je v místních podmínkách už naprosto zbytečná. Někdy v této době jsem napsal článek Logaritmus v praxi aneb šachová kariera z matematické perspektivy, což bylo jen takovým alegorickým vyjádřením toho, co už bylo delší dobou pravdou, a sice že jsem v šachu přešel na „udržovací mód“ a že se už věnuji něčemu jinému. Proč zrovna Poker Texas Holdem? Dříve, než to člověk odsoudí, musí vymyslet něco lepšího. A co by to u mě mělo být? Matematika, programování? Možná. Ale nikdy mě nebavily v podobě, ve které jsou všeobecně vyžadovány. Udělat z libovolného vstupu logický výstup, psát algoritmy pro 3D grafiku nebo programovat matematicko-fyzikální funkce do počítačových her, to je práce, které rozumím, která mě baví. Jenže takovou člověk jen tak nenajde. No, a protože nic jiného pořádně neumím, začal jsem hrát karty. Život je boj. A proč utíkat z vyvýšeného místa před bitvou jen proto, abychom se později nechali převálcovat někde v bažině? Já momentálně cítím, že pokerová herna je pro mě ten nejvyšší kopec v okolí, a i kdybych se třeba obával, že to nemusí stačit, lepší alternativu nevidím…

Protože Poker-Arena.cz | online poker zdarma plánuje celý rok spolupracovat s Novoborským šachovým serverem a protože i nadále vám zde tedy budu psát články na pokerová témata, budu rád, když mi v diskuzi pod článkem navrhnete témata, která vás o pokeru zajímají a zvýrazněte mi je prosím tučným písmem, ať se mi to pak v diskuzi lépe hledá. Nejzajímavější z nich pak vyberu do svých článků.

274x 5881x
Fotogalerie
Komentáře (274) Aktualizovat
31.01.2012 22:21 | Autor neznámý

Já jsem spíš "bohém", i ten"hazard" si někdy zamastím, hulím, smilním, "filozofuju" nejradši u piva... Atd. Brojím proti nečemu "trochu" jinému...

Zákazy obecně vskutku vždy 6x rozvážit... Kupř. zákazem tabáku mladým si taky nejsem jist - zda není efekt "chuti zakázeného ovoce" silnější než prospěch... (ale nevím...)

31.01.2012 21:14 | Autor neznámý

Před nebeskou branou kde se rozděluje kdo půjde do pekla a koho pustí dovnitř stojí nenapravitelný karbaník se šibalským úsměvem na rtech, přistoupí k úředníkoví a říká "peklo, peklo, že ? Tam se mastí karty pořád, že jo ?" nebeský úředník na to "ale kdepak, tam je teď striktní zákaz, karty se hrají jen v ráji", za ním stojícímu celoživotního odpůrci hazardu s čistým rejstříkem v tu chvíli přeběhne mráz po zádech ...

31.01.2012 20:52 | Autor neznámý

Aneb - bojovnost jsme prokázali, teď už jsme možná zopakovali i 3x tah, vidím to na 1/2-1/2 (do Armagedonu nemusíme)

31.01.2012 20:46 | Autor neznámý

@Rubinus: Jo jo, takhle to taky nejde... Nutno doufat, že "dlouhodobý iterativní vývoj" nakonec míří správně Proto bych chtěl žít třeba těch tisíc let, hrozně by mě to zajímalo...

@SKA: Já jsem taky jenom jeden z těch mravenců, male "nadávám" a snažím se šířit "rádobyosvětu", jenom kde mě to zrovna trkne, nic víc... A taky si třeba zahraju korunovej mariáš apod., nic proti tomu. OK, všechno jsme "proprali" (a už bych se jen opakoval) - nabízím mír...

31.01.2012 16:27 | Autor neznámý

Re:Finestx: možná by Vaše činnost nebyla tak jak píšete sisifovská kdybyste si vzal reálnější záměr:  tedy: potírat evidentně klamavé reklamy, potírat evidentní hazard o velké částky kde se okrádají hráči. Pokud zakážete hrát dětem sázky a dostihy s tím, žs u nich vznikne závislost na hazardu asi si je moc nezískáte :) A u dospělých je to totéž, podle mně většina nepotřebuje hrát o desetitisíce, ale zakazováním her o drobné v době kdy třeba místo na stání na trávníků na velké ceně motorkářské stojí tisíce za den zakazovat utratit stovky korun za večer v pokeru je jaksi neadekvátní, dokud toto nepochopíte, nehnete s ničím ...

31.01.2012 12:46 | Autor neznámý

Již se to prý kdysi zkoušelo, v Sodomě a v Gomoře, ale zdá se, že úspěch také nebyl velký.

31.01.2012 12:45 | Autor neznámý

@31.01.2012 00:30:57 | FinestX:

Pak tedy stavbu odstřelit, půdu kolem vypálit, aby pochcípal ten hmyz a začít stavět úplně znovu, na pevných základech a z lepšího materiálu :)

31.01.2012 00:35 | Autor neznámý

@SKA: Ovlivňování - snažím se tak, jak umím Na "chléb a hry" však slyší věru mnoooohem líp... (opačně je to o pár levelů těžší disciplína)

31.01.2012 00:30 | Autor neznámý

@SKA: Když já fakt neznám způsob, jak spravit střechu Nedosáhnu tam, a hlavně zezdola tam furt lezou další červotoči...

30.01.2012 22:19 | Autor neznámý

re: "Většina populace je relativně snadno ovlivnitelná"
Pak to vezměte šikovně do rukou a ovlivněte ji :)

30.01.2012 22:18 | Autor neznámý

Re Bond: Ale podle mého názoru je klamavých minimálně 90% reklam a přesto se všichni zainteresovaní tváří, že je to OK

Jo nejdřív základy pak střechu, nejdřív opravit střechu pak čistic koberce ... toť vše

30.01.2012 20:56 | Autor neznámý

Většina populace je relativně snadno ovlivnitelná, když se to vezme "šikovně do ruky"... A kategoricky (řádově) nejsnáze samozřejmě tak, když tím dostává ony "chléb a hry" a nežádá se přitom na nich nějak moc dřiny... Tak je to z naší přirozenosti, pochopitelně, a přesvědčovat - ovlivňovat - "druhým směrem" je tudíž vždycky neskonale obtížnější. A k zisku lze využít to první přitom tak hezky.....

Tohle celé bych podtrh, uff... Howgh.

Stejně omílám pořád dokola totéž, vím...

30.01.2012 20:39 | Autor neznámý

Pro šťouraly - za spojení "Nejsem pro zákazy... Ale "nějak" by bylo asi hodně dobré postavit mimo zákon..." mne není třeba chytat za slovo Byť nejsem pro zákazy, pro úplnou anarchii a legalitu loupení či zabíjení, jakož ani manipulace či vyloženého cíleného zneužívání slabších (a ještě jejich "zalévání"...) nejsem též!

30.01.2012 20:27 | Autor neznámý

@Bond: Souhlas, reklama klamavá je v obrovském procentu a proti tomu "brojím" úplně stejně. Je to přesně tentýž případ - zneužívání nevědomosti a nezvdělání (ubijeme slabšího - jak na té ulici...), cílené "ovcovatění" (jen houšť...) a svádění na "zcestí"... Calgon, bakterie "actiregularis"(!), .......... A to už vůbec nemluvím o výrobcích typu "kosmodisk" atd. atd. atd...., astrologii a numerologii (což má taktéž obojí účinek - za 1. se z toho dělá i přímý byznys, za 2. odvádění pozornosti k "blbostem" a k ovcovatění dál a hloub...)

Před časem jsem na toto téma napsal takovou slátaninu (je to však "drobet" páté přes deváté...): Proč svítí hvězdy...

Osvěta, osvěta, vzdělávání, propagace vědění - myšlení - a důležitosti a vůbec smyslu toho...

Vábení s tí co dělat má (tvrdím já). Přesně tak - přinejmenším "dokud člověk nepobere rozum - ale i leckdo ho nepobere do smrti.... Nejsem pro zákazy... Ale "nějak" by bylo asi hodně dobré postavit mimo zákon (a hlavně tedy nikoli "bezzubě"...) některé z těchto aspektů... Jak rozlišit??? Samozřjemě u něčeho by to nebylo snadný (a potom bych se přikláněl k benevolenci radši, tedy k "presumpci neviny"). Ale v mnoha případech je to evidentní, a snad by na to nějaký alespoň obstojný "algoritmus" napasovat šlo...

30.01.2012 19:59 | Autor neznámý

A já si právě myslím, že vábení s tím nemá co dělat. Samozřejmě dokud člověk nepobere rozum (leckdo ho nepobere do smrti), tak by měl být nějak chráněný, hlavně školáci a předškoláci. Ale jak - zakázat všechny reklamy v televizi? Zakázat všechny články v novinách? Zakázat reklamní články v novinách? A jak rozlišíme co je a co není reklama, když ta hranice je neostrá?

Třeba existuje zákon, že reklama by neměla být klamavá. Ale podle mého názoru je klamavých minimálně 90% reklam a přesto se všichni zainteresovaní tváří, že je to OK, protože z toho mají všichni profit.

30.01.2012 19:39 | Autor neznámý

@SKA: Motiv té myšlenky je samozřejmě správný, ale nevím, jak bys ji v praxi realizoval... V důsledku to pak "zavání" i trochu až kocourkovským stavěním střechy nejdřív... Prostě můžeme dělat jen to, co se alespoň trochu nějak reálně dělat dá. Jinak s ledasčím dílčím, co píšeš (i níž) samozřejmě lze souhlasit.

@Bond: Zdanit jasný, ale určitě i utlumovat "vábení" (kupř. aby si musel hráč někam dojet, ne aby každou náhodně potenciální ovci sváděli k "zábavě a vysokým výhrám" na každém rohu, co kdyby ho náhodou zrovna napadlo /ve správné "náladě".../ a chyt se...). A taktéž šířit opravdu objektivní a komplexní informace, jak to vše funguje (baví kontra hrozí), atd.

30.01.2012 13:29 | Autor neznámý

Takže pokud někdo křičí: opravte střechu zatéká nám !  Fandím mu. Pokud se mu to podaří aby ji opravili, super. Pak se zamyslím do jaké míry křičet "uklízejte koberce". Ale pokud někdo křičí "uklízejte koberce" v době kdy zatéká střechou, je to nesmyslná činost tudíž , láká mn to k tomu řvát "řvi ať opraví střechu nejprve, a nebuzeruj lidi!"

PS. berte to s humorem, jen se snažím vystihnout pointu, různé modely společnosti mohou fungovat, ale musí být konzistentní vize a přiměřeně realizovaná, lidi vycítí když jim jeden říká běž tam a v praxi je výhodnější - systém to tak sám dělá - jít jinam ...

30.01.2012 13:23 | Autor neznámý

Shrnu to ještě jednou, jde o to aby byla celková vize a tedy přiměřéné řešení v kontextu na vše, pokud budu žít ve státě kde jsou zakázány sázkové společnosti, pochopím, že nemůžu hrát cash poker v hospodě a možná ani turnaj pokerový o čokoládu, pokud bude filozofie společnosti vyhnout se všemu náhodnému přerozdělování a spekulativnímu. Na druhou stranu pokud ve společnosti jsou legální sázkové společnosti, ruleta, automaty, pak nevidím důvod proč zakazovat lidem hrát v hospodě poker o peníze do určité částky (systém turnaje mimochodem neumožňuje za večer prohrát více než vstupné, stejně jako šachový turnaj). Mimochodem ono když jsme u těch vizí: postaví se budova za veřejné peníze v ní kavárna která je kvůli vyším cenám pořád poloprázdná, a když se tam hrál poker alespoň se to příjemné prostředí využilo, za třeba 250 Kč za večer to nebylo zase tak příšerně drahé (občas člověk i vyhrál něco takže náklady za večer nepřevýšili to jít do kina třeba). Tolik o přiměřenosti. Jakékoliv výkřiky o nepřiměřené propagaci pokeru (jakožto hry - a zde na nss.cz se to rozebírá značně teoreticky, tedy ta teorie funguje jak pro hru o čokoládu, o žetony o drobné či o desetitisíce, prostě se neřeší kolik je vklad, stejně jako u šachu se neřeší zda ten tah vyhraje partii v oddílovém přeboru či 10000 euro za první místo) ve společnosti kde je běžné že si člověk může koupit kolik chce losů sázkové společnosti, mi prostě přijdou mimo mísu a jako buzerace lidí aby uklízeli koberec na který zatéká z veřejné střechy ...

30.01.2012 08:48 | Autor neznámý

Každý zákon něco zakazuje a něco přikazuje. Bez toho by to nešlo. Jde jen o to, jestli zakázat herny nebo je radši pořádně zdanit (a ne tak jak to funguje dneska, kdy si jenom přehazují peníze z levé kapsy do pravé a říkají tomu daň).

30.01.2012 00:22 | Autor neznámý

@ata135: Jak se tu dělá smailík "ty ty ty!"? Tak tyhle vlky bych já právě bil, co zneužívají hlouposti jiných (a radujou se z ní) - pak už je jenom krůček k tomu rafinovaně cíleně ji šířit...

Asi se nechám proti "ovcovatění" lidí na protest upálit, a bude! No jo, ale to by taky nikoho nezajímalo - hmm, tak nic Můžu jen takhle stále tupě hlásat, Sisyfovsky dokola - ale v tom neustanu, amen!

@Rodney: To je fakt, ale takhle by zase rostla jiná... Zkoušelo se moc zákazů ledasčeho, a vždycky se to ukázalo nakonec jenom ke škodě. Bohužel - další rádoby "jednoduché" řešení - ale ta ve "složitých systémech" prostě nefungují (nanejvýš na chvíli...).

29.01.2012 23:41 | Autor neznámý

Dívím se, že ti po dnešku nespadl hřebínek. Aby tě ty ovce neoškubaly 

29.01.2012 23:33 | Autor neznámý

FinestX: Těším, proč by ne? Představ si to tak, jako kdyby ti vánoční kapr nastrojil stromeček, zabalil dárky, udělal bramborovej salát a na závěr by si ještě sám skočil na pánev...

Tak si představuji poker na facebooku. Jako na PokerStars je dnes už určitý procento fakt dobrejch, myslících hráčů. I kdyby se všichni přestěhovali na facebook, tak to je pořád nic, protože tam bude čekat 35 milionů ovcí na ostříhání...

29.01.2012 22:26 | Autor neznámý

FinestX: Kriminalita právě roste kvůli hernám - každý den někde přepadnou hernu, občas zavraždí barmanku, pak se tam posekají návštěvníci herny. Hrůza a děs, všechno tohle by odpadlo.  Ještě spoustu lidí je na automatech závislých a kvůli tomu kradou i jinde, ne jen v hernách. Takže zrušením heren jen klesne kriminalita.

29.01.2012 22:20 | Autor neznámý

Rodney: Zákazy nevedou nikdy k dobrému, fakt ne. Jen k černému trhu a nárůstu další kriminality všeho druhu. Trochu by se hazard utlumil, ale cena je nepřijatelná...!

29.01.2012 22:18 | Autor neznámý

pozitivum by bylo, že bych v nich nehráli děti. 

29.01.2012 22:17 | Autor neznámý

 Pavel Háse: Byl by to pouze zlomek lidí oproti tomu, co jsou v takových hernách nyní. Samozřejmě lidi, kteří by upozornili na nelegální herny by byly odměněny a hned bychom byli bez heren.

29.01.2012 22:15 | Autor neznámý

Za 1/2 hodiny neměl nic - taky souhlas, v tomto případě rozhodně dobře mu tak - a taky dobře pro něj... Přirozené lidské cování ale rozhodně značně svádí k Forrestovu "když už jsem tak daleko..." A s tím ty automaty počítají (jinak by ten algoritmus musel být upraven trochu odlišně - tyhle SW jsem viděl...). Počítají s psychologií, je to jednoduché, a statisticky vždycky v součtu ziskové (to procento lze dokonce i nastavit, funguje obdivuhodně...!)

29.01.2012 22:11 | Autor neznámý

@PH: Celý poslední váš příspěvek samozřejmě podepisuji do puntíku Ohledně toho "dobře varován" - inu tam běží právě o to "dobře". Na jakékoli příkazy a zákazy já reaguji stejně (a každý, se sklonem k samostatnému myšlení) - tj. přinejmenším první reakce je zcela opačná... Na "chytré jak rádio" poučování taktéž... Je to těžké, je to věc psychologie, sociologie, atd. Ve zkratce - je to samozřjemě věda Jednoduché cesty ve složitých terénech prostě nejsou...

29.01.2012 22:06 | Autor neznámý

ata135: No jo, umění včas zabrzdit, to je někdy kumšt. Tak, jak jste to popsal, to tedy budou mít profíci opravdu hody ... Kdysi dávno měl kolega z práce na automatu v hospodě dost velkou výhru, ale odmítl ji vybrat s tím, že hraje aby si zahrál, ne aby vyhrál. Samozřejmě, že za 1/2h neměl nic ... Pro FinestX dodávám "dobře mu tak".

29.01.2012 21:58 | Autor neznámý

Finest: "... Jakož i především si zaslouží, aby už předtím byl dobře varován, obeznámen, vzděláván, ..."

Ohó, tak takové věci třeba na mě působily vždy přesně opačně. Jako hodně malému klukovi mi třeba nechtěli kupovat kofolu, že prý se  pro děti nehodí. Zkuste hádat, jakou jedinou limonádu v Jednotě na chatě vždy měli, když mi poslali na nákup? Podobně třeba v době vojenské sluby jsem byl téměř abstinent. Ale utéci v Táboře z Klokot dolů k Lužnici na pivo, to bývala téměř povinost. A mohl bych pokračovat dále a dále, třeba o kouření, se kterým jsem přestal až před deseti lety až na 4.pokus ... 

McKay: Podobně bych odpověděl i Vám. Pokud něco zakážete, tak do nějaké černé herny spíš některé typy lidí přilákáte. A protože to bude nelegální, provozovatel si s odůvodněním rizika nahrabe ještě daleko víc, kromě toho, že stát z toho neuvidí ani korunu. Pokud tedy pominu to, že si stejně žádné peníze nezaslouží.

29.01.2012 21:36 | Autor neznámý

@ata135: Já bych na každém chtěl, aby přemýšlel, a to na základě komplexního souboru všech možných informací (co nejobjektivnějších) a chápání veškerých souvislostí - atd. atd. To je z mého pohledu "ideální stav", k němuž se snažím směrování hlásat (na všech frontách, kde se vyskytnu...). S tím, že ty "slabší" je třeba chránit, aby nespadli do té ulice, kde je zbijou, nevědomky, beze zbraně, ... a zamezovat jejich ryze prospěchovému zneužívání tězi ze "silnějších", co na tohle kašlou - jdou pragmaticky "účel světí prostředky" apod. Aby tedy i tihle "slabší" měli opravdovou možnost skutečné svobodné volby (nikoli tím, že holt jen na základě slabosti podlehli manipulaci) - s vědomím všeho. Takhle pojato ať si zvolí, svobodně, ale nikoli pouze "svobodně" v uvozovkách... (věřím, že teď už je mi plně rozuměno, jak to myslím).

Tvoje "nemůžu se dočkat" není doufám myšleno vážně - jinak by ses pochopitelně řadil k těm, proti kterým já rádoby "vedu ten boj"...

Jinak doznávám, že hovořím celou dobu spíš obecně - konkrétně jsem PokerArénu a její články nijak moc neanalyzoval, takže nechci soudit úplně příkře... Ale o směru té propagace rozhodně pochyb není, na tom se (alespoň mezi námi) docela jistě shodneme. "Zatajování faktů", "dezinformace" apod. už je samozřejmě poněkud slovíčkaření, se kterým si lze povšelijak hrát, volit formulace, tón, téma, atd. atd. atd. To by byla spíše debata o metodách marketingu apod. Nějaké zjevné dezinformace tam snad nejsou, to jistě ne...

29.01.2012 20:26 | Autor neznámý

FinestX: A co se ti na Poker Aréně teda nelíbí, když ona právě provádí tu osvětu, o které mluvíš?

Lidem můžeš dát dobrý informace nebo špatný informace, němůžeš ale po každým chtít, aby přemýšlel. Co je špatného na tom, že má výukový portál nabízející kvalitní a úplné informace reklamu na NŠS?

Jestli v jejich strategickýh článcích najdeš zjevné zatajování důležitých faktů nebo jakékoliv dezinformace, proberu to s redakcí a pokud nezjednají nápravu, ukončím s nimi okamžitě spolupráci.

Manipulace s lidmi je, když 35 milionů naprostých amatérů patlající si ty free hry na facebooku dostanou možnost hrát o reálné peníze. Jestli se toto rozjede, jako že asi jo, bude to nejmasivnější výlov rybníka, jaký svět pamatuje. Nejprve přesvědčit milióny naprosto nekompetentních hráčů na hře o bezcené body, že jsou dobří, a pak jim nabídnout hru o skutečné peníze. Nemůžu se dočkat...

29.01.2012 20:01 | Autor neznámý

Jinak - pokud už bychom toho chtěli nechat - by mi asi tady od vás všech postačilo, když se dozvím cosi jako "rozumím vaši filozofii" (tedy opravdu správně, jak je myšlena), ač třeba "přesto si ponechávám svou".

Takové cíle, jako přesvědčit takhle někoho "na jinou víru" apod., si samozřejmě nelze jenom tak snadno klást. Ale pokud to někoho alespoň přiměje k úvaze, myslím, že naprosto OK.

Díky, a omlouvám se i tady za "prudění"... Peace...

29.01.2012 19:39 | Autor neznámý

@Bond: Pravda, ten můj argument o soli nebyl teď přesně výstižný (to bych se ovšem musel zase rozepisovat a opakovat...) - ale byl cca. stejné úrovně demagogie, jako ten tvůj

29.01.2012 19:30 | Autor neznámý

@Bond: Propagovat sůl (anebo diskutovat o rozmanitosti, chválit, že mi chutná, atd.) anebo propagovat, že jí je potřeba jíst denně kilo, abych měl byznys, jsou dvě mírně odlišné věci

29.01.2012 19:29 | Autor neznámý

Pavel Háse: Právě, že mafie pere peníze v hazardu. Vhodná regulace společnosti jen pomůže. Zakázal bych hry, které jsou založeny svým způsobem na podvodu - automaty, všelijaké číselné hry, losy atd. Akorát to jsou žrouti peněz a společnosti nijak neprospívají. Přesně to řekl Michael Rostock v pořadu Den D, kdy šli do pořadu manželé s losy ze Slovenska. Že rozhodně budou mít úspěch, ale on nebude vydělávat na lidech, kteří si nedokáží spočítat pravděpodobnost.

Prostě zákaz heren by  společnosti prospěl. Aspoň nebude docházet k situacím, kdy v hernách hrají děti. Děti si velice snadno získávají závislost na čemkoliv a v hernách je někteří barmani, barmanky nechají hrát.

29.01.2012 19:25 | Autor neznámý

@ata135: Je-li mi rozuměno špatně, beru to jako svoji chybu, nevyjadřuji se dost dobře. Já jsem intenzivním zastáncem 2 věcí (v této souvislosti) - svobody a osvěty. A konkrétně třeba právě za vlastní rozhodování tímhle bojuju - jenom to tedy evidentně blbě vyjadřuju Při rozhodování je třeba mít právě všechny informace a umět myslet. Je to přesně ten princip, aby dítě mohlo chodit volně v silničním provozu - bezpečně... (když už jsem tenhle příklad jednou použil, opakuji ho).

Druhým možným přístupem je - uvedu extrém... - kupř. snažit se, aby byli ostatní co nejméně informovaní (popř. dezinformovaní) a pokud možno příliš nemysleli (nebo jen tak, jak chci) - to vše v takovém směru, aby bylo lze pro mne lépe je ovládat a vydělávat na nich. Jak říkám - extrémní příklad pro ilustraci směru...

Výběr je zcela v pořádku a musí být umožněn všem, ale na základě toho prvního mého příkladu, tak, jak jen nejlépe ten základ dodávat lze...

29.01.2012 19:12 | Autor neznámý

FinestX: To fakt ne, nechci zakazovat vůbec nic, (krom násilí, pokeru, kouření, cestování, vlastního rozhodování, přístupu k informacím atd. apod.). Pro mě za mě ať se ten dělník rozhodne úplně sám, jestli si udělá přestávku o půl jedné nebo až v jednu, jako svobodný člověk žijící v demokratickém státě si může vybrat...

29.01.2012 18:59 | Autor neznámý

Jasně, sůl se může jíst ale nesmí se propagovat! Na začátek navrhuju poslat do trezoru pohádku Sůl nad zlato .

Ale jinak je to furt o tom samém - pokud někdo začne dělat něco na základě toho, že to viděl v televizi nebo o tom četl článek, tak je to opravdu čistě jeho problém. A problém zemědelských dotací je někde úplně jinde - tam jde o to, jestli chceme být potravinově soběstační nebo ne. Protože jestli chceme, tak se to bez dotací neobejde.

29.01.2012 18:43 | Autor neznámý

@SKA: To fakt ne, nechci zakazovat vůbec nic! (krom násilí, atd. apod.). Mě běží o tu propagaci, no...

29.01.2012 18:39 | Autor neznámý

Tedy nezlobte se na mně, ale přijde mi to dost mimo mísu zakazovat poker, jak už jsem řekl, co když je někdo "labilnější" na jedení soli, pokud se pořád bude cpát solí zdravotně se zničí. Zakážete kvůli tomu ostatním jíst sůl, jen aby ten darwinovsky slabší jeden přežil ?

29.01.2012 18:19 | Autor neznámý

@PH: Ze striktně Darwinistického hlediska byste samozřejmě musel odvětit ano (ať vymře). A o to mi šlo... "Grázl" by měl přežít, silnější. A přeneseno na hazard - duševně "labilnější", slabší (kupř. stejně nikoli vlastní vinou, jako ten fyzicky) může taky podlehnout grázlům - hazardu nebo drogám, těm, kteří ho tam svedou pro svůj byznys, těm silnějším (a stejně bez skrupulí, jako ti primitivnější grázlové na ulici). Odpovíte-li v prvním případě ne, nepatří mu to, nemůžete v tom druhém odpovědět jinak.

Člověk, který je schopen všechny peníze nechat v herně, nevznikl jen tak ze vzduchoprázdna, najednou (odbodně, jako narkoman, atd. atd....). Začalo to vždycky velice nevinně... Pořád OK. Najednou pak, ani netuše přesně kdy, zjistí, že už je někde jinde, že někam spadl... Těch případů jsou tisíce, možná statisíce, a vždycky je to takhle...

Tvrdím, že mu to nepatří a zaslouží si pomoct. Jakož i především si zaslouží, aby už předtím byl dobře varován, obeznámen, vzděláván, atd. atd. Pokud i přes to prostě chce tak dopadnout, pak teprve OK, pak mu to budiž přáno a ať si to užije... Jinak však ne.

Reklama na to je špatná, přesně opačná věc. Oblbovací lákání do té ulice, kde ti grázlové čekaj na jeho peněženku s kudlou... (s tím, že mu řeknou, že třeba bude mít štěstí, přepere je a pak se stane jedním z nich...)

Nelze to srovnat se zemědělskou dotací - to už je stanovování nerovných podmínek  abych tak řekl "levelu 2". Tam je to jejich problém - musí se živit něčím jiným třeba... (stejně, jako fyzicky slabý nebude boxerem, a zemědělec nemůže v ČR pěstovat banány). Ale samozřejmě vás chápu - všechno je to otázka míry, nastavení hranic, kde ještě je dobré se zastat slabšího a kde už by to bylo naopak na úkor jiných a nespravedlivé.

29.01.2012 13:00 | Autor neznámý

Zahájení v pokeru není začátek handu. To je prvních 50 hand ve kterých si oťukáváte soupeře.

Jinak znát pravděpodobnosti pro All in před flopem se hodí, ale je to skutečně extrémní hra, ono totiž je otázka zda 60:40 je o moc lepší než 55:45 apod, přecijenom kolikrát za turnaj si dá hráč all in ?

29.01.2012 12:57 | Autor neznámý

Re Bond "Proč neokrádat někoho, kdo neustále okrádá nás?" 

Renčín na to měl nádherný vtip: něco ve smyslu  "Tenkrát u nás v JZD vypli proud, tak sem šel opravovat elektriku, to sem netušil, že ostatní mezitím už privatizují zcela jiným způsobem"

Ono je 20let po revoluci, takže dívejme se na to tak "Co stát a politici lidi naučili, čím se nejlépe přijde k majetku ? Jak to Ti úspěšní dělají ? A jak to dělají ti ostatní?"

A pak srovnejme (např. teď sleduju čt1 ty exekuce: za 30Kč poplatek desetitisíce, za 4000Kč 270 000 Kč budou platit děti oné matky ještě) realitu kde stát sám umožňuje hazard a naproti tomu buzeraci s tím, že si nesmí zahrát v hospodě někdo korunový mariáš či poker veřejně ... Podle mne je tu ještě dost co na řešení v infrastruktuře na to aby se neúmerně řešil poker apod. Ono pokud někdo se živí tím, že pořádá velký turnaj, nechť platí daň státu ze zisku organizátorů, proč ne, organizování je práce, ale pokud si s kamarádem desetkrát za večer přesunu z mé kapsy do jeho 200Kč, proč bych z toho měl platit , resp. dokonce platit vícekrát jak jednou, vždyť to můžeme psát na papír a přesunout na konci dne, není to stejné s tím vybíráním peněz na poker turnaji ? Jasně daň z vybrané částky za práci organizační, prosím, ale nutnost mít hernu na to ...

29.01.2012 11:35 | Autor neznámý

Zahájení v pokeru není začátek handu. To je prvních 50 hand ve kterých si oťukáváte soupeře

29.01.2012 10:53 | Autor neznámý

Bond: Kdo neumí zahájení, ten má horší hru ... Jak sázet na flopu atd., to už je kapitola další. Jen mi nechte, než si troufnu jít do herny, času mám dost. 

29.01.2012 10:14 | Autor neznámý

No, ale to se pořád bavíte o preflopu. Po flopu to všechno může být úplně jinak. Jak už jsem psal - jedna věc je kdy dát all-in preflop a druhá jak kontinuelně sázet abych vystrnadil soupeře ze hry.

29.01.2012 09:38 | Autor neznámý

ata35: To už jsem pochopil, že s variantou TOP10 to jde snad tak jen mezi začátečníky. Momentálně to zkouším tak, že hraji TOP10 a když si myslím, že je vhodná chvíle, rozšířím repertoár - i proto jsem si dělal tu vlastní statistiku, abych dostal jasnější představu, co si zhruba mohu dovolit bez toho, že bych nad tím musel dlouho přemýšlet. Ona ta Hellmuthova rada je právě jen pro nováčky, hrající především s jinými nováčky. Ostatně, až dočtu Hellmutha z knihovny, mám koupenou další, http://www.vesely-drak.cz/produkty/knihy-o-pokeru/1816-poker-kniha-dusty-schmidt-a-paul-christopher-online-cash-game/. Zaujala mi v knihkupectví tím podtitulkem ( .. nevěřte vše Philu Hellmuthovi), tak jsem do ní investoval. Včera jsem pokračoval v těch statistikách a už začínám chápat to rozdílné pořadí. AK je nejsilnější nepárový hand a i když zřejmě nepatrně prohrává v duelech s páry (kolem 47%, zkoušel jsem to až po 66), ty ostatní poráží více, než slabé páry. Navíc každý pár má jen 6 variant, dohromady tedy 78, což při celkově 1326 kombinacích dává slušnou šanci, že i u stolu třeba s deseti hráči nikdo pár mít nebude, pokud ano, slabší možná stejně zahodí. Jedině to AA bije všechno, to je jako by Carlsen přijel na naše mistrovství republiky . V procentech dosažených proti mým TOP24 kombinacím je už AK páté, za JJ. A až to ještě rozšířím na další poměrně silné kombinace, patrně se dostane na to 4.místo, kam ho dává Hellmuth, nebo dokonce třetí u Nashe.

29.01.2012 09:18 | Autor neznámý

@Bond: Proč neokrádat někoho, kdo neustále okrádá nás? Ti lidé se jen chovají tržně a jestli někdo kdesi nastavil rozdílné podmínky, pak se nemůže divit, že si většina vybere levnější cestu. Je to vlastně taková podvarianta toho, když někdo zbohatne a než by dotoval ten náš slavný sociální stát (1/3 politici nějak rozkradou, nebo prošustrují, 1/3 jde v podstatě do kanálu), odstěhuje se třeba do Monte Carla. Já být Martin Staszko, tak bych se možná už nevracel ...

29.01.2012 09:12 | Autor neznámý

@FinestX (20:13:56 ): Ten konkrétní případ určitě ne. Může chodit do posilovny, může se cpát nějakým svinstvem, nemusí mu to stejně být nic platné. Ale pokud by se náhodou ubránil a nějaký ten agresor skončil na invalidním vozíku, tak tomu to patří docela určitě a ještě by se tu léčbu měl platit ze svého. A pokud by na to neměl, pak právě toho bych nechal na pospas osudu ...

Nicméně ten příklad je poněkud vzdálený od toho, zda je dobrá, nebo špatná reklama na poker. Tam když někdo všechno prohraje, tak mu to patří. To už bychom se mohli dostat třeba na zemědělské dotace (neúroda, nadúroda, výkupní ceny ...)  - patří jim to? Já myslím, že je to jejich problém, snad kromě výjimek skutečných živelných katastrof. Ale na rozdíl od člověka, který své peníze nechá v herně, ať již v pokeru, ruletě, nebo na obyčejných automatech za to nemohou, jen se projevilo riziko jejich práce.

29.01.2012 03:27 | Autor neznámý

@SKA: Odpověděl jsem též konečně v diskuzním fóru u "programování šachových enginů" - už jsem tam dlouho nebyl, příspěvek jsem zaregistroval až teď...

29.01.2012 01:34 | Autor neznámý

SKA: Já jsem s tímto mířil na Pavla Háse Na tu vaši - to je jiný smysl věty "patří mu to"... A v odpověď - fyzicky ano, morálně ne, ...... :-)

29.01.2012 00:57 | Autor neznámý

Začít se musí od té střechy natom trvám, nesmyslně někoho honit někoho aby uklízel pod děravou střechou je totiž právě to co vychovává nihilisty :)

""patří mu to?"" odpovím protiotázkou "pokud někdo na hraně či za hranou zákona nabude majetku, patří mu to ?"

29.01.2012 00:45 | Autor neznámý

@PH: Rád bych slyšel vaši odpověď na mou otázku "patří mu to?" z 20:13:56 (od "...krátká formulace..."). Pokud ji tedy nepovažujete kupř. za demagogii. Stačí i jednoslovná.

Jinak beru, že jsme to - zvláště já - v rámci webové diskuze rozebrali do aleluja a OK... A respektuji samozřejmě i váš odlišný postoj k něčemu. Nic ve zlém.

29.01.2012 00:09 | Autor neznámý

SKA: Ale odněkud začít nutno... Jakož jak říkám - ani marnost nemá vést k rezignaci. Jinak se halt musíš smířit se začarovaným kruhem (a jestli se - snad jo... - časem - dloooouhým ale a těžce - bude rozmotávat sám).

28.01.2012 23:52 | Autor neznámý

"Dál - jak zajistit, aby si lidi nemysleli, že okrádat stát je v pořádku?"

asi tak jako "miluj bližního svého" a pak vést války posvěcené církví či ideologií ...

Tudy to nepůjde. PS. ono když se občas něco neefektivně poztrácí to by ještě nebylo tak strašné, stejně se to do toho systému vrátí, problém je s tím když holt ty díry jsou jak ta díra ve střeše a káží nám o tom jak zametat kobereček :)

28.01.2012 23:44 | Autor neznámý

Bond: Myšenka správná, ale tak to nejde. Takhle lidi nepředěláš... Ideálně by to mělo být pro ně (jakož i pro zaměstnavatele) kupř. nevýhodné... Dál - jak zajistit, aby si lidi nemysleli, že okrádat stát je v pořádku? V první řadě by to vyžadovalo přesvědčit je, že s těmi jejich penězi stát hospodaří dobře (alespoň "tak nějak"...). Bohužel, i já jsem přesvědčen (a trochu jsem tam svého času i "nakouk"), že tomu tak není, skutečná efektivita toho hospodaření je (samo. zjednodušeně) kupř. 1/3. 1/3 se "rozkrade", 1/3 prohospodaří špatně. Čím to je? Ano, že jsou lidi takoví (a takové pak mají i politiky - ty z nich, kteří se tam nejdravěji dostanou...). A jsme v začarovaném kruhu, samozřejmě.....

28.01.2012 23:34 | Autor neznámý

Pavel Háse: Četnost párů (6), kombinací v barvě (4) a kombinací bez barvy (12) bych teda určitě neignoroval, u AA ta equity ještě moc lítat nebude, má ji proti většině kombinací dost podobnou, ale třeba pro 22 to bude hodně nepřesné. Počítá se to normálně váženým průměrem. Ty kalkulátory to dělají automaticky. Jako KK proti {AA, 76s} má 41.84% šanci na výhru a KK proti {AA, 76o} má 60.24 šanci vyhrát. Počítat to průměrem místo váženým průměrem, tak to výjde 47% a 49%...

K té Hellmutově knize, pokud na blindech sedí jeho učedníci, silný hráč bude na pozdní pozici naopak navyšovat 100% všech hand, Hellmutovci hrají jen 88+, AQ+, což je 5% startovních kombinací. V 91% tedy agresor bez boje odnáší povinné sázky, a pokud příjde od těchto hráčů akce, je dost snadné s nimi hrát, je to skoro jako by jim člověk viděl do karet... Na začátek je to dobrá kniha, naučí člověka opatrné hře a má tam fakt pěknou tu klasifikací soupeřů podle zvířat, ale tu strategii hrát TOP 10 hand je možné porazit i bez karet. Prostě budu na pozdních pozicích pořád navyšovat a když se soupeř jednou za čas probudí na té své TOP 10, jednoduše zahodím.

28.01.2012 23:22 | Autor neznámý

Problém není jinde. Problém je tady. Tady si každý myslí, že okrádat stát je v pořádku, však on si to parchant zaslouží. Takže evidujme naše zaměstnance jako živnostníky a udělejme na stát dlouhý nos při výběru daní. Fuj!

28.01.2012 23:19 | Autor neznámý

No ono pokud se budou lidi držet věcnosti .... a oni se drží, ti lidé co sou zodpovědní za díry typu sazka aréna ti nebyli žádní nihilisti ...  problém je že právě i ti co měli kontrolovat ty co kontrolovali  sazka arénu holt též ... Ono žádný nihilismus, k nihilismu právě svádí když se na někoho tlačí aby uklízel koberec a on vidí že střechu je třeba opravit!  Tedy pokud se vše bude řešit rovnoměrně přiměřeně tak nihilismus nehrozí, právě naopak ...

28.01.2012 23:15 | Autor neznámý

SKA: S tím kobercem bych souhlasil konkrétně, obecně však nikoli. Takhle je totiž možné snadno argumentovat na cokoli (až k nihilismu) a rezignovat na všechno...

Bond a ZJ: Ke švarcsystému - nezastávám ni v nejmenším, ale vinu nevidím rozhodně na těch "takypodnikatelích" (doopravdy to není snadné), problém je jinde...! Špatné je to velmi, o tom naprosto žádná.

28.01.2012 23:01 | Autor neznámý

Právě, řešit čistý koberec když nám zatéká stropem mi přijde dost nesmyslné ...

Re Bond: no on název toho systému sám říká nakolik to je normální, ale v peklíčku je též notmální aby bylo teplíčko a smrádeček :))

28.01.2012 22:56 | Autor neznámý

@ Z.J. Dobrá, jste zastáncem švarcsystému, beru na vědomí. Doufám, že lidí s opačným názorem je většina.

28.01.2012 22:33 | Autor neznámý

SKA: K druhému příspěvku samozřejmě souhlas, o tom naprosto žádná. A na obojí je třeba do určité míry i zákonů, to se nedá nic dělat. Ale i tak je ještě důležitější ta "osvěta"... Jak správně říká PH - čím více zákazů a omezování, tím hůř. Ale uvolnit na druhé straně (aby to bylo "bezpečné", jakož i fér vůči nim...!) je optimální do té míry, do jaké jsou na to "ovečky" zralé - že to tak musím říci... (bohužel tentýž princip, jako kdy můžu pustit dítě bez doprovodu do školy přes silnice...) A teď jde o to, jestli je budu omezovat restrikcemi (protože je to mnohem snažší, a může to být výhodnější i v mnoha dalších směrech.....), anebo primárně se snažit poněkud o něco jiného - a ty restrikce jen v nezbytně nutné míře s cílem a tlakem, aby ideálně nemuseli být vůbec žádné (byť takové utopie samozřejmě nelze dosáhnout, stejně jako dokonalosti v ničem).

28.01.2012 22:14 | Autor neznámý

Aještě bych řekl toto: bylo by vhodné "očišťovat společnost od negativ (otázka je zda je to poker, ale hra o velké částky nadměrné může být)" rovnoměrně, tedy nejprve zajistit aby lidé nemohli hazardovat se svými financemi stylem, že se zadluží (což jim zákon dovoluje - nikoliv že jim hned dluh sebere z platu ale nechá i částku typu 100 či 500 Kč narůst pomocí bezvadného systému exekutorů ne na dvoj či trojnásobek jak by odpovídalo inflaci, ale na deseti či i dvacetinásobek i víc) což je větší hazard , navíc v hazardu můžete prohrát jen co máte, zde prohrajete mnohem více !  A až poté co vymizí z našeho systému takovéto zvěrstva že za pár stovek dluhu místo aby mu to finančák hned sebral mu vyměří desetitisíce (srovnejme s pokerem - malý vklad velký zisk, nikoliv malý dluh velká ztráta) tak pak prosím řešit to zda si mohou či nemohou v hospodě zahrát lidi korunový mariáš, poker či cokoliv .... dává to smysl ?

28.01.2012 22:13 | Autor neznámý

SKA: Na tohle jsem už v příspěvku níže (28.01.2012 17:05:10) odpovídal Pavlu Hásemu. Ne, žádné zákazy, příkazy ani nic podobného bych v žádném případě neprosazoval, to je vždycky jen ke škodě (v mnoha ohledech) a problém neřeší.

Projdete-li si znovu a pečlivě všechny mé příspěvky tady k tomu (ač to chce vskutku sílu a nadšení, až na ten kupř. poslední je to inu "grafomanství" a líp to neumím), mělo by to z toho dost jasně vykrystalizovat, co "hlásám"... Jde o tu "výchovu" (v nejširším slova smyslu a kontextu), propagaci, působení, ... Vzdělávání, vedení k přemýšlení, ...

Stejné, jako že v nouzi lze dát špatnému rybářovi i pár ryb (a je to třeba), ale dlouhodobému vyřešení problému je třeba naučit ho lépe rybařit Budu-li se držet tohoto "příkladu z učebnic", potom tam samozřejmě patří i nelákat ho na nekvalitní sítě na které mám firmu a současně ho učit, jak se před takovým lákáním bránit... Atd. Atd. Atd. Problematika je to samozřejmě neskonale širší, přesahující i politiku až k filozofii Ale to se nedá nic dělat... Ani případná marnost "boje" za "správné" neopravňuje k tomu na ten boj rezignovat - tvrdím a snažím se si za tím stát.

28.01.2012 21:00 | Autor neznámý

Re finestX: Pokud někdo je náchylný na jakoukoliv drogu i jak říkáte duševní (dělat opakovaně něco aniž by z toho dotyčný měl nějaký prospěch dlkouhodobý méžná tak to lze definovat) pak mu ji můžete zakázat nebo se ho snažit nějak ochránit, ale jak chcete v reálu třeba někomu bránit aby se dal do nějaké sekty, na hazard apod ... protože zatímco pro jednoho může být poker a prohrání přiměřené částky příjemně ztrávený večer pro druhého co to dělá bez toho aby mu to zpestřilo jeden večer, to může být droga. Tvrdím že když někdo bude jíst moc soli, tak bude z toho nemocný, zakážemne kvůli tomu všechnu sůl, nebo zakážeme tomu jednotlivci sůl ? Pokud by byla lékařská péče skutečně na výši (a v budoucnu možná někdy jako ve sci-fi bude), tak propojena s dalšími systémy jistě umožní jednotlivci se více rozvíjet a být společnosti prospěšnější , nedílnou součástí toho pak bude že společnost mu prostřednictvím svých služeb pomůže se dostat do míst kde jeho slabé stránky se neprojeví ale silné ano. Tam pak bude evidentní, že zatímco osobě A poker povolí tak osobě B nikoliv páč by u ní to bylo negativní.... Tak jste to myslel ?

28.01.2012 20:13 | Autor neznámý

Švarcsystém je téma samo pro sebe... (ač ono všechno souvisí, proto ani zde nejsme úplně mimo topic) Jednoznačně špatně nastavená pravidla, samozřejmě.

K předchozímu mne napadá ještě krátká formulace (a pak už toho fak nechám, slibuju). Když fyzicky slabšího stlučou na ulici ti grázlové, zaslouží si to teda, nebo ne?? Měl se narodit s více růstovýmy hormony (jeho chyba), měl se věnovat posilování a kurzům sebeobrany namísto jiných zájmů (v kterých je třeba dobrý), měl mít jiné rodiče co by ho k tomu vedli, atd. atd.?? Patří mu to?

Totéž totiž do značné míry (ne-li zcela totožně) platí i duševně! Odpovězte na první část tedy jakkoli, ale na druhou nemůžete odpovědět pak jinak. Nemůžete, poněvadž to skutečně potom nedává žádný smysl

28.01.2012 19:21 | Autor neznámý

re Bond - s tím švarcsystémem to není tak jednoduché,jak prezentujete. Ale nehodlám se zde pouštět do politických diskuzí , jsme na šachovém serveru . Protože jste takový "internetový povaleč"  ,píšící zde od rána do večera , předpokládám, že nejste OSVČ . Proto nevím,zda-li o těchto (je jich většina) drobných živnostnících něco víte. Já jich mnoho ošetřuji - a vůbec jim není co závidět. Ti,co přes 20 let nic nedělají , a mají zajištěné socdávky, jsou na tom o mnoho lépe.

28.01.2012 19:07 | Autor neznámý

Bond: Díky za opravu, mám v tom názvosloví ještě zmatek ... Švarcsystém je typický důsledek  rozdílně stanovených pravidel ...

28.01.2012 18:17 | Autor neznámý

A když jsme u té politiky - alespoň 1 dobrou zprávu jsem se dočetl v tisku (snad to není kachna), že stát si chce konečně došlápnout na takypodnikatele, kteří si mastí kapsu na tzv. švarcsystému.

28.01.2012 18:14 | Autor neznámý

@ P.H. Otočení prvních 3 karet se nejmenuje blind (to jsou poslední 2 pozice na stole, kdy hráč musí naslepo sázet), alébrž flop

28.01.2012 18:09 | Autor neznámý

Ti "propadlíci" si taky nevybrali sami, jakého se jim dostane kupř. IQ anebo jaké vlivy na ně budou z okolí působit a formovat je... To je s těmi invalidy naprosto ekvivalentní.

Svést tzv. "na špatnou cestu" je u někoho snadné, u někoho pracnější, u vskutku málokoho vyloučené. Pak už je to jen otázka míry a správné volby "působících sil". A jak se zdaří - pak stačí se dostat přes nějakou mez - na okraj potenciální spirály, a pravděpodobnost spadnutí do ní hned exponenciálně stoupá...

Taky uvedu příklad (několik) - a řeknu za sebe, ať je to zcela autentické Jsem kuřák - to stačí, netřeba dál rozebírat... Jednou jsem propadl kupř. počítačové hře SimCity, seděl jsem u toho potom od rána do večera... Ještě jednou se mi to pozděj stalo u hry NHL. Od té doby (už je to léta) si žádnou hru neinstaluju, a mám klid Vím, jak je to nebezpečné, a jak snadné... V časech, kdy se mi opravdu dobře finančně dařilo, občas jsme si s kolegou takhle večer na pivu zahráli i forbes, čistě tak pro legraci (ano, mohli jsme si dovolit prohrát - nicméně i tak člověk nechce...). I stalo se jednou i to nejhorší, co se může stát - docela dost jsem vyhrál (desítky tisíc). A najednou jsem další dny po těch automatech už tak pokoukával, že by zase, něco mě nutkalo a tlačilo ze židle... Trvalo mi to nejmíň měsíc, možná dva, nežli jsem na to zapomněl. Ale ta hranice je vážně velmi tenká, to mi věřte (a znám takových lidí, co se tam přehoupli jakoby zcela z ničeho nic a v životě byste to do nich neřekli a nečekali...!)

28.01.2012 17:09 | Autor neznámý

McKay: No jo, ale čím méně regulace, tím lépe. Mafie dělá legální věci, protože tak pere peníze ...

28.01.2012 17:05 | Autor neznámý

PH: Na liberalismu se shodnem, i já jsem velkým odpůrcem represí, zákazů a příkazů (všeho druhu)... Přilby na bicyklech (podobně, jako kupř. pásy v autě!) by podle mne měly být pouhým doporučením a směrováno k tomu ryze osvětou (mrzí mne, jak to slovo zní "zprofanovaně"), propagací, vzděláváním a výchovou, atd. atd. Problém je, že ta propagace a osvěta rozhodně takto nefunguje, řízená je zejm. zájmy ekonomickýmy (popř. mocenskýmy) a v jejím rámci se na vás valí tudíž působení poněkud jiné (s těmito zájmy je pochopitelně v souladu i kupř. "čím hloupější budou, tím líp..."). A svět je tím podlé mého soudu chmurnější a chmurnější právě tak, jako s každým dalším resktirktivním zákazem a příkazem (v čemž s vámi naprosto souzním).

28.01.2012 16:44 | Autor neznámý

Pavel Háse: Mafie dělá i legální věci. Mnozí fanatici stupidně obhajují legalizaci drog...jinak znáš nějáký systém, který by fungoval bez regulace?

 

28.01.2012 16:31 | Autor neznámý

FinestX: Ještě doplním, že kdysi s podobnými šlechetnými úmysly byla v USA prosazena prohibice. S výsledkem, že to, co se mohlo legálně, začalo se dělat ilegálně -> mafie atd.

28.01.2012 16:27 | Autor neznámý

FinestX: extrémní pravice je poněkud zavádějící pojem, tak jak se to obvykle chápe. Spíše bych tomu říkal extrémní liberalismus. Je tu rozdíl, invalidé a ti další podobní si to nevybrali dobrovolně, pokud se tedy například někdo nepomlátil na ultralightu. Do herny můžete,  ale nemusíte. Rozdíl od standartních automatů je ten, že u pokeru má daleko vyšší šanci ten, co umí. Proto dovednostní hra - a zároveň i hazard, pokud někdo hraje o částky, které si nemůže dovolit prohrát. Já už to tu někde psal, než se rozhodnu jít do herny, musím si ujasnit, že ty peníze, se kterými tam jdu, už vlastně nemám. Možná se vrátím s balíkem, pravděpodobněji bez nich, ale musím mít jistotu, že i tak se bez nich případně obejdu. Jakmile si někdo začne myslet, že s posledním, dejme tomu dvoulitrem zajde do herny a zabezpečí si pohodlný měsíc, tak to je pravděpodobně konec. A jestli si někdo další na to ještě vypůjčí, tak to už je úplný magor. Slyšel jsem v Tipsportu o jendom, co si na sázení půjčil u banky snad milion. A když už ho měl skoro splacený z výher, přestalo mu to vycházet a v krátké době prohrál vše, zbyl mu dluh snad 200 000. Podle té vaší logiky - v tomto případě skutečně levičácké, protože ochranářské - by se dala třeba zakázat Sportka, podobní prosadili například povinné přilby na bicyklech, bez kterých se třeba moje generace také obešla, atd. ... S každým takovým zákazem je svět chmurnější a chmurnější, alespoň to tak vidím já.

28.01.2012 16:03 | Autor neznámý

SKA: Ano, ve zkratce řečeno toto tvrdím, pokud jde o definici slova hazard.

Jiří Majer: Samozřejmě tohle nepíšu pro "adepta". Kdyby "apely" zabíraly stejně, jako lákadla, to by bylo (to by byla na světě krásná ideální utopie ve všem...)

PH: Zjevně to ode mne zní "levičácky" (což s dovolením nejsem), ale od vás je to "extrémní pravice" pak... Takhle rigidní Darwinistický přístup můžeme aplikovat i na invalidy (takže nechat pomřít?), na lidi, jimž se nedostalo dost IQ anebo výchovy a vzdělání a nechají se pak snadno kupř. okrást podvodníky (takže ti podvodníci jsou ti "dobří"?), na slabšího jehož někde grázlové zbijou (dobře mu tak??), atd. atd.

Nejsem pro. Přeci jen už jsme se alespoň z jeskyní dostali drobátko někam jinam, "hrajeme si" už dokonce i na demokracii, ... I to je stále pokračování Darwinistického vývoje, ale přeci jen už trochu zase "o level výš"...

28.01.2012 15:27 | Autor neznámý

JD: Vlastně to nepotřebuji vědět přesně, ale potřebuji mít v hlavě poměrně přesný odhad, nad kterým bych nemusel moc přemýšlet. Jakmile se vyloží blind, tak je stejně všechno jinak.

28.01.2012 15:22 | Autor neznámý

JD: Prostě to chci vědět.

28.01.2012 15:00 | Autor neznámý

re:Pavel Hase .K čemu to potřebuješ ,vědět jestli je lepší AJ nebo 88?

28.01.2012 14:59 | Autor neznámý

ata135: Tyhle nuance jsou pro pokročilé, to já přeci ještě dlouho nebudu. Zatím se jen snažím postavit svou hru na nějaký solidnější základ, než jen pouhý odhad. A tak jako začátek chci vzít ELO podle výsledkům proti TOP24-TOP50 handům, protože předpokládám, že dobří hráči slabší karty většinou skládají. Když si to takhle vkládám do Excelu sám, místo abych to jen někde převzal, lépe si to zapamatuji.

AA - proti TOP 24 equity má 83,57% - ale není to úplně přesné, protože jsem ignoroval pravděpodobnosti výskytu jednotlivých handů - dvojice 6/1326; jakákoliv kombinace v barvě 4/1326, ostatní kombinace 12/1326.

28.01.2012 14:13 | Autor neznámý

Pavel Háse: Neexistuje žádný ideální žebříček ratingu handy. Na světových univerzitách se na to dělají výzkumy, nejde to ale seřadit jednoduše jako čísla.

AKo>JTs  22>AKo  22<JTs

Je to trojúhelník, která handa je tedy nejlepší?

Od toho jsou všechna ta řazení podle Sklanského, Nashe, podle equity proti random handě. Třeba pokud na SB pushuješ v cash game do BB, kterej dopředu oznámí, že dorovnává jen AA, tak do cca 870BB pushuješ radši ATs a až nad 870BB radši 65s... Každá situace má prostě vlastní hand ranking. ICM Nash v některých situacích upřednostňuje K2o před 99 a v jiných zase 88 před AKs. K čemu je hand ranking, jak si vede 88 proti random handě, když vím, že hraju proti AA? A naopak, k čemu je hand ranking proti AA, když vím, že hraji proti random handě?

28.01.2012 13:55 | Autor neznámý

Pro přesný výpočet souboje handy A proti handě B je potřeba vygenerovat pouze 1 712 304 stolů a určit vítěze. Jde o kombinaci bez opakování, kdy tahám 5 karet z 48. Pořadí ostatních karet v balíku mě už nezajímá.

C(48,5) = (48 !) / ((5 !) * ((48 - 5) !)) a to nejsou ani 2 miliony, nic, s čím by dnešní procesory měly problém.

Kalkulátory, který řeší, jak by to dopadlo, kdyby všichni u stolu byli allin a kdo by jak často vyhrál, jsou k ničemu. Možná to používají Mad Tilt all-in grindeři, ale pro normálního hráče to je úplně k ničemu. Tam už je v některých případech samozřejmě nutné použít Monte Carlo analýzu. Vše potřebné ale řeší program Pokerstove, jiný kalkulátor bych vůbec nepoužíval.

28.01.2012 13:47 | Autor neznámý

Kombinace 65s je 128., 65 pak 145.nejlepší hand ...

28.01.2012 13:45 | Autor neznámý

Ne 16, ale nejlepších 24. Aby se to nekomplikovalo, zkoumám jen dvojice listy a srdce (nebo dva listy) na jedné straně proti křížům s káry na druhé straně.

28.01.2012 13:38 | Autor neznámý

ata135: Díval jsem se zatím jen na 16 nejlepších kombinací předchozího žebříčku (asi equity proti random handě), na ty další přijde později. Napadlo mi totiž, že by se vlastně dal udělat jakýsi ELO žebříček handů, to by pro mě bylo na zapamatování možná jednodušší ...

Zatím hraji jen na počítači Governor of Poker 2 (no limit holdem, bounty) a když se držím zásad P. Hellmutha top 10 (plus občas třeba áčko, nebo silná barva), skoro vždy se nejméně na medaili dostanu, chce to jen trpělivost - ale hrozní soupeři, samí "šakalové", točí se na kdeco, v reálné herně by je oškubali asi rychle. A pak ještě ty duely na FICGS, proto jsem si to řadil podle úspěšnosti při dvou hráčích.

28.01.2012 12:00 | Autor neznámý

Oprava: *stáhneš a řešily

28.01.2012 11:58 | Autor neznámý

Pavel Háse: myslel jsem, že už se tu spí, samozřejmě že 66 jsou proti AA nejlepší pár, tvoří nejvíc postupek a poráží tu nízkou. Preflop kalkulátory jsou přesné, tam není důvod, aby to řešili přes monte carlo, dá se to vypočítat přesně a rychle. Jinak k tomu řazení:

Podle Sklanského čísel je to AA, KK, AKs, QQ...

Podle equity proti random handě zase AA-88, AKs...

Podle Nash řazení zase spíš AA, KK, QQ, JJ, AKs, TT ...

A mimochodem, proti AsAc je nejsilnější handa 6h5h, ne šestky...

Bond: Vytlačit hráče od stolu se snažíš spíš s handama, který mají vyhrát na showdownu jako jeden pár, tedy handy jako QQ+, AQ+ atp. Nízké pocket páry jako 22 často hraješ na chycení setu (tři dvojky) a ten je tak silnej, že chceš naopak mít u stolu co nejvíc hráčů, který s trojičkou pak stáhnež z kůže...

28.01.2012 11:28 | Autor neznámý

Re FinestX "Hazardně se daj hrát třeba i šachy, když se tak turnaj udělá... Jde o to, že poker je tak nastavený primárně"

Takže tvrdíte, že problém je s tím že se hraje o peníze, ne s tím jak se hraje ?

28.01.2012 10:59 | Autor neznámý

Pavel Háse: Nezbývá mi tedy, než souhlasit.

28.01.2012 10:50 | Autor neznámý

Vlastně už jsem na to přišel, proč jsou proti esům mírně lepší šestky než sedmičky - protože porážejí nízkou postupku A-2-3-4-5

28.01.2012 10:08 | Autor neznámý

Majer: O tom žádná, ale podle Darwina - jestli někdo v "dovednostní hře" prohraje jmění, pak si vlastně stejně nic jiného nezaslouží ... Svoboda je možnost volby.

28.01.2012 10:04 | Autor neznámý

Bond: Jo, není, 52! jsou kombinace pořadí karet v balíku. Pokud bych uvažoval jen ty rozdané a na stole, potom 52!/(52-počethráčů*2-5)!/(počethráčů*2+5)! - Jestli se nepletu, je to vlastně stejný vzorec, jako pro losování třeba Sportky. To ale zanedbávám ty nuance, jaká karta se objeví na blindu, turnu, nebo riveru, což je zase dost podstatné pro sázky ...

28.01.2012 09:56 | Autor neznámý

27.01.2012 22:02:30 | FinestX :  Mluvíte mi z duše. Na druhou stranu, na naivního adepta "dovednostní" hry, to stejně nezabere. Proto mi ta propagace, i přes různá vysvětlení, vadí.

28.01.2012 09:52 | Autor neznámý

Opravdu nevidím logický důvod, proč by šestky měly být proti esům silnější než sedmičky. Ale že to počítá na statistickém základě, to se můžete vsadit. Těch kombinací není totiž zrovna málo.

28.01.2012 09:30 | Autor neznámý

Bond: Spoléhám raději na logiku svou vlastní ... Ale už jsem si to našel. Ten Poker Odd Calculator nepočítá všechny kombinace, má jich prý "jen"  řádově milion vygenerovaných - a tak program při nahození pár karet jen projede tabulky. Jinak pokud budu hrát jakoukoliv dvojici proti AA, tak před blindem mají 66, 77, 88, 99 stejné šance a ty ostatní trochu nižší, protože do postupky mohou případně potřebovat i jedno z těch A, co má již v ruce soupeř. Proto mají paradoxně QQ nepatrně vyšší šanci proti AA, než KK, protože tam je více možností, jak udělat postupku.

28.01.2012 08:34 | Autor neznámý

Řekněte mi konkrétní případ a já vám spočítám přesné šance a potom se můžeme bavit jestli to má logiku nebo ne.

28.01.2012 08:05 | Autor neznámý

Vychází mi to tak, že ten Calculator prostě nepočítá všechny kombinace, má tam jen nějakých řádově 10000-100000 (když počítá s přesností na 0,01%), což by zhruba vysvětlovalo ty nepatrné rozdíly u zdánlivě stejných šancí.

28.01.2012 07:56 | Autor neznámý

Bond: To já chápu, ale neodpovídá to na můj dotaz . Proč mají 66 (nepatrně) lepší šance, než třeba KK/QQ/JJ/XX/99/88/77 ve hře (dvou) hráčů proti dvěma AA, dle Calculatoru. Možná to souvisí s vyšší šancí na nějaké postupky, ale ty 66 jsou ještě o něco lepší, než 77 a tam by měla být šance vlastně stejná, ne? Protože jediná možnost, jak tyto slabší dvojice mohou porazit AA je buď, že přijde trojice, postupka, nebo barva - a postupky začínají na 2/3 a končí na 10/J. Proto se ptám, jak moc přesně ten Poker Calculator funguje ...

27.01.2012 22:12 | Autor neznámý

@PH: Proto se snaží silní hráči vždy vytlačit ze stolu co nejvíce lidí před flopem, protože čím víc lidí, tím chaotičtější šance (když třeba držím eso ale jiné eso drží i někdo jiný, větší šance má někdo se slabší kartou).

27.01.2012 22:02 | Autor neznámý

Co to tady je do p... za bláboly, jestli je poker dovednostní hra? Hazardně se daj hrát třeba i šachy, když se tak turnaj udělá... Jde o to, že poker je tak nastavený primárně, je to tam hlavní motivace a součást hry (dost těžko oddělitelná, nebavil by pak, alespoň ne dlouho...). A tím se stává z jakékoli hry (byť by jakkoli "dovednostní") hazard. Plus samozřejmě ten vliv náhody - ale ten není třeba řešit, není to to hlavní kritérium pro tuhle definici! Tečka. Naprosto jednoznačné a není o čem na tom diskutovat.

A dále - spousta lidí tu (jakož i jinde, samozřejmě) hrubě podceňuje lidskou "zlákatelnost" k takovým věcem a tudíž nebezpečnost takového lákání. Stačí si zahrát (třeba jen tak pro srandu), párkrát vyhrát, a s trochou "štěstí" a okolností je strašně snadno najednou ze zavilého odpůrce "nadšenec", začne hrát trochu víc, a už to jede... Argument, že rozmunýmu myslícímu člověku se to nestane je (bohužel) zcela mimo mísu. Příkladů tisíce a z mnoha oblastí - alkohol, cigarety (kde jde o tu psychickou závislost! - fyzická se dá snadno řešit), burza, automaty, desítky dalších "menších" věcí, jako i poker... Je to nebezpečný, a to potenciálně pro každého! Ta hranice je neskutečně tenká...

K přítomnosti článku na NSS - no jo no, co se dá dělat. Je to smutný, a taky trochu nebezpečný (podobně, jako reklamy na 7x předražené nesmysly v TV, výchova k "nepřemýšlení" lacinou zábavou, atd. atd. atd.). Ale řešení taky nemám. Médium (serverú musí z něčeho pochopitelně žít, utopie formou financování "dobrých věcí" kupř. ministerstvem kultury a sportu nehrozí (kdopak by rozhodl, co "dobré" je - začarovaný kruh...). Takže pak je to asi nutné zlo - byť mě se taky ani trochu nelíbí - ne proto, že bych si ho já nepřeskočil a nazdar, ale proto, jak může být obecně potenciálně nebezpečné - ale to už se vracím zase nahoru...

Taky sorry za dlouhý filoblábolení zas.

27.01.2012 17:00 | Autor neznámý

Jen taková zajímavost, hraji si teď s Poker Odd Calculatorem.

Zpočátku jsem vytvořil tabulku, jakou šanci dávají různé kombinace pro jednotlivé počty hráčů u stolu. Vyšlo mi pořadí (zase ne tolik překvapivé)

AA, KK, QQ, JJ, XX, 99, 88, AK*, 77, AQ*, AK, AJ* atd (* ve stejné barvě) - Phill Hellmuth v knize dává AK na 4.místo, ale to se týká až od počtu osmi a více hráčů u stolu - já to mám seřazené podle skore pro dva hráče (FICGS duely).

V další fázi jsem chtěl prověřovat šance jednotlivých kombinací proti těm nejsilnějším (protože když po několika sázkách složí karty hráči se slabými kombinacemi a zůstanou dva, není to samozřejmě to samé, jako když proti sobě sedí dva od začátku), začal jsem AA a vychází mi například, že QQ dává nepatrně vyšší šance než KK! Z těch nejlepších 24 kombinací mají například vedle 50% šance jiných AA nejlepší šanci 66 -> 79,68%-0,28%-20,05%! Funguje ten calculátor špatně, nebo mi cosi uniká? Ostatně ani zde to AK nedává nijak vyšší šance, jak třeba QQ, takže pokud má Phill pravdu, výhody této kombinace se musejí projevit při hře proti těm slabším.

Vše se týká šancí před blindem.

16.01.2012 11:43 | Autor neznámý

Re "Z takové tvorby zákonů v České republice mrazí..." - heh mně už ne, od té doby co si říkám, že žijeme v kocourkově, se mi to jeví zcela normální :)

10.01.2012 13:00 | Autor neznámý

http://www.youtube.com/watch?v=3depJOEv6Jg

Pro pobavení, jak se na online poker dívá část veřejnosti, včetně naší vlády...

10.01.2012 12:22 | Autor neznámý

pawel: "Pokud by se MF navrhlo zdanění výher, tak pak byste třeba uspěli". Zní to logicky, ale už nějakej pátek pročítám pokerová fóra a články, tak si s tímto tvrzením dovoluji nesouhlasit.

http://www.online-poker-zdarma.cz/rubriky/poker-a-zakon/regulace-online-pokeru-v-evrope-v-roce-2012_3309.html

To o čem mluvíš je (v oblasti online pokeru) nazýváno regulací pokeru. Herny jsou ochotny odvádět daně státu ze svého příjmu od hráčů z toho daného státu. Viz například Dánsko ve výše uvedeném článku.

Ten zákon ale zakazuje jakékoliv zahraniční firmě provozující "hazard" působit na našem trhu. Pokerová komunita byla vystavena těžkému útoku ze strany představitelů tohoto státu, že takovou snad nepociťují ani skuteční zločinci. Hrozba desetimiliónové pokuty za to, že si zahraješ karty o peníze... Návrh na cenzuru internetu, kdy poskytovatelé připojení budou povinováni blokovat stránky zahraničních sázkovek... Myslíš, že je toto obhájitelné jakýmkoliv argumentem? Hraní karet o peníze bylo tímto státem položeno na roveň těch nejtěžších zločinů...

Ono to je podle mě daleko jednodušší, než si myslíš. Žádný stát neexistuje, jen lidi, kteří v něm žijou a kteří ho vedou. A ti, kteří ho vedou, mají svou kapsu. A lepší 10 milionů do té kapsy než miliarda do státní kasy... Nedělám si nejmenší iluze.

A že na tebe žádný ouřada nemůže? Pozor, podívej se na to video, jak přišli tři kašpárci z ministerstva financí na pokerový turnaj se vstupným 1 koruna a s první cenou 23 korun...

Chápu, že to všechno zní tak absurdně, že pokud to delší dobu nesleduješ, nedá se tomu skoro uvěřit, ale je to tak...

10.01.2012 07:48 | Autor neznámý

Ono je to trošku složitější.

Samozřejmě jsou jasné lobistické tlaky i jak "poctivě" herny odvádí daně a poplatky.

Ale když v šachu vyhraješ přes 10.000, odvádíš daň. Hra v hernách karetních her také je pod dańovým dohledem (alespoň teoreticky). Naopak pokud by pokr byl osvobozen, herny by veškerý zisk vykazovaly, že je z pokru.
 Pokud by se MF navrhlo zdanění výher, tak pak byste třeba uspěli.

Co se týče dvacetiášového mariáše, ten již se dlouho nehraje o fufniky. Píšeš to, protože prostě drobné nejsou a pak se vyrovná s outratou. A že někomu zaplatíš ze svého outratu v hospodě, na to je i ouřednickej šiml krátký.

10.01.2012 02:09 | Autor neznámý

Dvacetnikovy marias je podle noveho zakona jeste horsi nez pokerovy turnaj, protoze turnaj alespon vykazuje nejake znamky soutezeni, ale hrani karet o penize je cisty hazard! Zakon nijak neresi vysi sazek, je jedno jestli pet lidi hraje v hospode o 50kc jakekoliv karty, proste na to nemaji licenci a tim porusuji zakon!

09.01.2012 21:26 | Autor neznámý

morphynista: ten zákon je hnus a slátanina. Ale Farský je jen figurka, kašpárek, on ani neví, co je tam napsané. Kasína a sázkovky mu to předhodily a zaplatily si to. Jestli tomu dobře rozumím, legislativa EU umožňuje státu tvořit zákony jakoby odporující zákonům EU, pokud jde o "bezpečí občana". A tento zákon na to právě nalepili, že jde o naše bezpečí. Jako že v pokerovém klubu o kilo hrát nejde, ale v kasínu o litr už je v pořádku... No ale pokud EU zjistí, že bezpečí občana ohroženo nebylo a že jsme tedy pouze oklikou porušily její zákony, asi nás to bude stát dost peněz a pořádnou ostudu. Toto už je fakt absurdní, co se u nás děje. Já už nenacházím slušných slov a ani špetku pochopení pro ty lidi, co nám vládnou...

09.01.2012 21:01 | Autor neznámý

Přiznám se, že jsem toto téma příliš nesledoval. Až před chvílí jsem si přečetl rozhovor s Pavlem Stehnem, manažerem pokerové online školy. Podle něj odporuje zákon legislativě EU a bude stát ČR miliardy na arbitrážích a pokutách. Šokovala mě také informace o tom, že původně kvalitní zákon byl doplněn tzv. " Farského přílepkem ", " Bohužel se téměř po ročním projednávání vládní novely loterijního zákona objevil jako blesk z čistého nebe přílepek pana Farského z TOP09. Oproti vládní novele, která nezabere více jak jednu stránku, má tento " Farského přílepek " stran 17 a bez jakéhokoliv předchozího projednávání mění řadu ustanovení loterijního i dalších zákonů. Jednoduše řečeno, rok se jedná o jednostránkovém dokumentu, aby ze dne na den někdo vynesl na stůl stran 17, pro které sněmovna zvedne ruce, protože" je potřeba nějakou novelu konečně schválit"...Z takové tvorby zákonů v České republice mrazí".

09.01.2012 20:14 | Autor neznámý

morphynista: Toto se na pokerových servrech řeší už pěkně dlouho, ale nehledej logiku v zemi, kde na turnaje se vstupným 1Kč jezdí kontroly z ministerstva financí. Podle zákona to hazard je. Jenže narozdíl od pokeru mariáš českejm sázkovkám nevadí. Pokeroví hráči musí být na pozoru mnohem víc a proto AČP uspořádala právě tuto akci. Když už se má bojovat, tak ať je to aspoň na předem připravené půdě...

09.01.2012 19:33 | Autor neznámý

A svůj tréninkový program už jsem také objevil, i když to není zase tak dokonalé. Dokonce jsem našel i offline verzi. www.superhry.cz/games/1063/ Až je v té virtuální herně vymlátím, možná si troufnu do nějaké levné internetové ...

09.01.2012 19:31 | Autor neznámý

Jo jo, zajímavý a svérázný příspěvek našich ... (necenzuroval Bolek, ale autocenzuroval  já sám) papalášů k této diskuzi. www.novinky.cz/domaci/255725-inspekce-zakrocila-na-pokerovem-turnaji-v-praze.html

09.01.2012 19:28 | Autor neznámý

re:Morphysta  najednou začnou zajímat i mariášnící,i když zákon byl schálen už před třemi měsíci. zákon platí pro cituji:

turnajové nebo hotovostní sázkové hry provozované za pomoci karet, při nichž není předem určen počet účastníků a ani není známa výše vsazených částek, kdy účastníci platí vklad (sázku) nebo startovné, jehož návratnost se účastníkovi nezaručuje.

Načež takové hry lze provozovat jen u org.které to mají chválené min.financí.Takže je jestli z citace vyčteš ,že se jedná o poker nebo o mariáš ,tak se to na to vztahuje.Nikde to není konkrétně rozepsané ,takže úředník si to může vysvětlit jakoliv.Špatně napsaný zákon prolobovaný tuzemskými sázkovkami.Osobně si myslím,že hraní mariáše by neměl být problém,ale mariášový turnaj by už mohl být problém.Ale kdoví jak to je?

09.01.2012 19:05 | Autor neznámý

Zrovna jsem si přečetl následující článek : V pondělí odpoledne zakročila inspekce finančního úřadu pro Prahu 1 na pokerovém turnaji v pražském Showdown klubu. Symbolický turnaj, jehož startovné byla pouhá jedna koruna, je podle novely loterijního zákona totiž nelegální. Veškeré karetní hry o peníze jsou od 1.ledna považovány za hazard a smějí se hrát pouze na místech, které schválilo ministerstvo financí. " Asociace českého pokeru vzhledem k nejasnostem v loterijním zákoně, které v současné době panují, svolala tuto akci, protože chce dokázat, že poker je dovednostní hra. Proto jsme svolali tento turnaj, abychom dali možnost ministerstvu financí ukázat, zda je tento turnaj povolený či není povolený , " uvedl pro Novinky předseda Asociace českého pokeru Milan Sláma. Tak podle tohoto zákona nevím, když si zahraju v hospodě desetníkový mariáš, je to ještě legální ?

09.01.2012 18:51 | Autor neznámý

 no prave ze neni....

09.01.2012 15:38 | Autor neznámý

Bond: Toto zatím PC myslím moc neřeší. Já chtěl jen poukázat na to, že počítač může být velmi užitečný, aniž by dokázal vůbec hrát. Ty "pseudo hry" se normálně při hře používají. Když se chceš naučit Španělskou, taky se ji nebudeš učit s šestikamenáčem. Ty výpočty nejsou ničím podřadné, jen prostě řeší jiný okruh dovedností.

To, o čem mluvíš, řeší z matematického hlediska zajímavě třeba právě kniha The Mathematics of Poker. Jinak se to prostě hráči zatím učí z doporučení z knih, hrají to citem, intuitivně. Ale ta matematická analýza v TMoP pro mě byla inspirující. Časem i toto podle mě PC začnou ovládat...

09.01.2012 15:36 | Autor neznámý

David - ja vubec nevim co se snazis rict

To co delas je rozklad na parcialni zlomky, coz je algoritmus na DELENI se zbytkem polynomu polynomem. Proste tu jednicku  vydelis vyrazem x(a-bx) a vyslednou funkci pak zintegrujes. Je to to samy jako moje x / x jen se slozitejsima polynomama. A to klidne muzu udleat primo v tom integralu. Samozrejme si to casto napises nekam vedle a pak az ten vysledek do integralu, protoze to je rychejsi.

Jednoduse pokud plati f(x)/g(x) = h(x), tak plati i ze integral z f(x)/g(x) = integral z h(x). Samozrejme kdyz se dve funkce rovnaji, tak se rovnaji i integraly z nich....

Pomerovy zapis jako treba 1 ku 3, nelze zamenit za deleni 1/3, to jsem myslel ze uz resit nebudeme. Ale v tom integralu zadny pomerovy zapis neni, tam je proste funkce deleno funkce.

09.01.2012 15:15 | Autor neznámý

Ale já nezpochybňuju, že počítač dokáže daleko přesněji spočítat šance v dané konstelaci, sledovat statistiky atd. Ale nejsem si jistý, jestli dokáže na základě toho určit správnou strategii kontinuálního sázení (tedy ne ty pseudohry, které tu uvádíš, a kde jde jenom o to jestli dorovnat nebo ne).

09.01.2012 15:02 | Autor neznámý

Bond: Už jsem to psal u minulého článku, ta hra má Nashovu rovnováhu. A také jsem psal, že ji neumíme pro většinu pokerových her spočítat.

Asi před dvěma týdny jsem do svého výukového programu přidával funkci, která využívá data spočítaná Monte Carlo analýzou. Nasimulovat 17 miliard náhodných cyklů by nám trvalo 51 tisíc let a to bychom nesměli dělat nic jiného než sedět a míchat balíček. Já to programoval tři dny a PC to pak všechno spočítal za 10 hodin.

A stejné je to pro algoritmy jako fictitious play, ony jsou jednoduše popsatelné, co mají dělat, ale mozkem to prostě nemáš šanci spočítat.

Tam, kde je to matematicky snadno popsatelné, PC už dávno člověka nenávratně předběhl. Tam, kde to je s matematikou fakt složitý (deep stack hra), tam je ještě pořád spousta místa pro kreativitu.

Ono ten software vůbec nemusí hrát neporazitelnou hru. On ani nemusí řešit, jak máš hrát. On ti může ke tvým rozhodnutím jen pomáhat svou obrovskou výpočetní silou. Může ti třeba poradit, jak si s JJ stojíš proti 15% "nejsilnějších" kombinací, nebo jak často je tvé A6o dominováno u stolu s pěti hráči a tak. Nebo ti ze sedmi stacků vypočítá tvou tournament equity ICM algoritmem. To člověk z hlavy nespočítá, a uznej, že ta data by se ti při hře nesmírně hodila...

09.01.2012 14:39 | Autor neznámý

jeste aby to nevyznelo ze si to cucam z prstu: http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100924051627AAQFiTp z hlavy bych tohle jen tak nedal.

09.01.2012 14:36 | Autor neznámý

pokersachy: to co jsi uvedl je jedno a to same,  zkus spis tohle 

integral dx/(x(a - bx)) reseni:


redukce na


1/(x(a - bx)) = A/x + B/(a - bx)
1 = A(a - bx) + Bx
1 = (B - Ab)x + Aa

srovnas koeficienty
B - Ab = 0
Aa = 1
odkud A = 1/a
B = b/a

dostanes
int{((1/a)/x + (b/a)/(a - bx))dx}

..., tys tvrdil (alespon tak mi to vyplynulo), ze to muzes delit primo v integralu  jenze takhle to nejde,musis to resit tak jak jsem je vyse. tzn ze ano muzu si hrat se zapisem (kratit nebo jinak upravovat funkce) ale ne PRIMO s procesem DELENI (nasobeni) PRED vyresenim integralu... v tomhle jsme se nepochopili. 

Ja nezpochybnuju to ze bys nerozumel matematice, ja zpochybnuju to, ze POMEROVY zapis lze zamenit za deleni... o tom cela ta nase diskuze je.

09.01.2012 14:18 | Autor neznámý

Hmm.. to zní podezřele. Zřejmě to někde škudlí a rýžujou na tom miliony

09.01.2012 14:14 | Autor neznámý

Ten "vzorec" je teorie her, tam je dokazano ze kazda hra ma Nashovu rovnovahu = da se nejak spocitat optimalni strategie. A na tom taky pracuji ty softwary co maji univerzity. Ale bezny clovek se s takovym softwarem nesetka, neda se to nikde koupit, maji to jen ty vedecke tymy.

09.01.2012 13:50 | Autor neznámý

Ale to je zajímavé, Štěpán přece celou dobu tvrdí, že počítače jsou v této disciplíně prakticky neporaziletné a že existuje univerzální vzorec, jak hrát ideálně pkker. Tak jak to je?

09.01.2012 13:41 | Autor neznámý

Nejakej EDIT postnuteho prispevku by se fakt hodil! Jenom je dobre aby se zobrazovalo, ze byl editovan a v kolik byl editovan, byva zvykem mit tam i zduvodneni editace.

David - ja prece zadne konkretni hodnoty nedosazuju, ale delit funkci funkci prece muzu i bez dosazovani konkretnich hodnot. Priklad, $ znaci integral a budu integrovat pres (0,1).

$ (x / x) dx = $ 1dx = [x] od 1 do 0 = 1 - 0 = 1. Nejdriv vydelim ty dve funkce f(x)=x a g(x)=x jako f(x)/g(x) = h(x), takze h(x) =1. Pak zintegruju h(x) a dosadim meze.

Pavel - nic takoveho fakt neexistuje, pocitace proste zatim moc neumeji hrat poker. Maximalne sezenete nejakou hru, kde ty souperi budou hrat v podstate nahodne nebo podle nejakeho hodne jednoducheho vzorce.

 

 

 

09.01.2012 11:53 | Autor neznámý

 to bond: hej to tlacitko delete by ale fakt bylo dobre, obcas clovek napise blbost hned si toho vsimne a ma smulu...

09.01.2012 08:51 | Autor neznámý

@David: Jo, napsal jsem tam blbost, ten integrál je roven nekonečnu, holt tu není tlačítko DELETE .

09.01.2012 08:46 | Autor neznámý

pokersachy: kasli na to, ja o voze ty o koze :) proste integral se musi prvni vyresit, pak muzes dosazovat konkretni hodnoty, tecka :)

09.01.2012 07:20 | Autor neznámý

ata135: No jo, četl jsem to blbě, pokud je 200 stejných cen a je nás 201, pak by určitě bylo vhodné si ten all in odpustit :).

09.01.2012 07:16 | Autor neznámý

ata135: To já chápu, že rozdílný turnaj chce rozdílné sázky. Ale stejně by se nějaké to rozhraní s rozdílnými "enginy/soupeři" hodilo pro mě, jako pro začátečníka. Ona i tak je to otázka nastavení. Mimochodem, na AA bych asi all in dal. Když vypadnu (15%), mám hold ten blbý měsíc, kdy mohu třeba 30k prohrát. A když mi to vyjde, mám zálohu na jednu či dvě menší chyby a poklidně proplouvám turnajem, než se vymlátí většina soupeřů. Je to dané tím, že momentálně mám zkažený styl hrou na FICGS, kde proti sobě hrají dvojice zápasy na 3 vítězné sady, vždy o 100 chipů. To se stolem v herně s nějakými osmi hráči nemá zase tolik společného. Proto bych chtěl něco na trénink takové hry.

09.01.2012 04:50 | Autor neznámý

Ted jsem te asi nepochopil Myslel jsi x^2/x misto x^2/2?

Ale vem si ze mimo x=0 je treba x / x = 1 a kdyz se tyhle dve funkce rovnaji, tak se musi rovnat i ty integraly. Kdyz plati f(x) = g(x) tak plati, ze i integraly jsou stejny. A pokud mas funkce, tak ze plati f(x)/g(x) = h(x) tak integral z toho podilu je stejnej jako integral z funkce h(x). Takze si to muzes nejdriv v tom integralu "vydelit" a pak zintegrovat funkci h(x). A doknce ani to deleni nulou nemusi byt problem, protoze se to vetsinou deje na jednobodovy mnozina a ta ma nulovou miru, takze hodnota integralu se nezmeni, kdyz ji vynechas z integracniho oboru.

09.01.2012 04:47 | Autor neznámý

 neda mi to si nerypnout... kdyby se skutecne nelisil pak proc by se urcity integral musel vlastne vubec resit? stacilo by dosadit hodnoty a nemusel bych resit nejake per partes, substituci, vzorecky a podobne, stacilo by dosadit meze, a odecist... ne tohle fakt tak nefunguje... 

 

tohle se trosku zvrhlo radsi fakt konec :)

09.01.2012 04:39 | Autor neznámý

fakt nelisi? jako ze integral z x (x^2/2) je stejny jako reseni primo z konstanty? (po dosazeni).

09.01.2012 03:07 | Autor neznámý

David - ne ten vysledek se fakt nelisi...jen musis davat pozor abys nevykratil neco co ma vliv na konvergenci (abys treba nevydelil x/x = 1 kdyz integracni interval obsahuje nulu)

Pavel - pro poker nic takovyho bezne dostupnyho neni, je to prilis slozite neco takoveho naprogramovat, je proste prilis mnoho variant toho co se muze stat a navic taky stejne situace musis hrat ruzne proti ruznym typum hracu. Nektere univerzity maji enginy ktere hraji proti sobe - uci se pomoci toho vyvoj umele inteligence, ale ty jejich softy nejsou bezne dostupne. Pak existuje treba Polaris http://en.wikipedia.org/wiki/Polaris_%28poker_bot%29 coz je neco jako pokerovej DeepBlue, ale jen na Limit poker, na No Limit zatim nic co by hralo vylozene dobre nikdo nedokazal naprogramovat.

09.01.2012 02:40 | Autor neznámý

 bond james: ne sorry jakube ale napsals blbost. Integral je obsah plochy pod prubehem funkce. a taky hlavne nechapu jaky to ma vztah k operaci deleni primo v integralu. projdi si znovu skripta pokud je jeste doma mas.

pokersachy: jo mas recht zvoli jsem blby priklad tak si vem interval 1 az 2 at to ma realny vysledek. proste by se ten vysledek lisil pokud bych to deleni provedl primo v integralu.

martin vesely, nekecej ze jsi se tu objevil :) jasne dame, ale to bys musel taky nekdy dojit na trenink :)

 

 

09.01.2012 01:13 | Autor neznámý

Pavel Háse: Nevím, že by v pokeru byly takto enginy. On je problém v tom, že šachy jsou pořád šachy a každá pozice má nejlepší strategii. Ale v pokeru to tak není. Každá situace u stolu bude mít odlišnou strategii v závislosti na cenovém fondu turnaje. Je obrovský rozdíl, jestli hraješ satelit (třeba 200 stejných cen) nebo WTA (první bere vše, ostatní nic). U WTA budeš vyhledávat každou +EV záležitost, protože ty chipy stejně musíš posbírat všechny. Teď si ale představ satelit, že zbývá 201 hráčů, ty jsi druhý, hráč na SB je první, vsadí do tebe allin a ty držíš dvě esa. Dorovnáš ho? 100% bys neměl, protože ty už nemusíš vůbec hrát, abys ten turnaj "vyhrál". S AA máš 85%, že ho porazíš, jinak vypadneš bez ceny. Když zahodíš, máš 99.9%, že cenu bereš. Počkáš, až se sežerou jiní dva. U WTA něco takového nepřichází v úvahu. Takže stejná situace u stolu, ale struktura cenového fondu naprosto změnila strategii pro danou situaci. A těch problémů je víc.

Takže ty programy se často specializují jen pro nějaké cenové struktury. Např SnG Wizard to řeší pro nějaký typy SnG, ale taky má jen push/fold kvízy na vysokých blindech, Že by sis s něčím takto zahrál, to asi v pokeru moc nebude, nic takového neznám. Myslím si, že deep stack hru ty počítače moc neřeší a celkově fungují ty programy víc jako kalkulátory než jako šachové enginy...

09.01.2012 00:02 | Autor neznámý

Ale myslím, že celá diskuze sklouzla od pokeru kamsi jinam :). Existuje pro poker něco jako Fritz? Mám na mysli rozhraní, kde hráč určí počet hráčů u stolu, rozhraní pak zamíchá, rozdá a předává jednotlivých enginům informace o stavu hry - ty podle toho pak buď dorovnávají, skládají, nebo navyšují sázky. Na závěr pak rozhraní vyhodnotí dosažené nesložené kombinace, vyplatí virtuální sázky a může se pokračovat dalším rozdáním. Kdyby pak k něčemu takovému byly jednotlivé enginy, pokud by byl zaveden nějaký komunikační standart, jako u šachů UCI, mohlo by jich časem být spousta v různé kvalitě ... Nemusel by to být špatný trénink, pro začátečníky. Měl jsem nějaký program stažený, ale tam se počítačoví protivníci nedali odlišit nastavením a také nešel all in ... Na poker areně jsem nic takového (free) ke stažení nenašel, koukal jsem však jen zběžně. Naprogramování samotného rozhraní by asi nebylo zase tak těžké, problém by byl se silou a variabilitou chování strojových soupeřů. Může někdo něco takového doporučit? Já zatím narážím na různé odd kalkulačky a klienty do heren. Anebo jsou to dema ...

08.01.2012 19:13 | Autor neznámý

Akorát jsem se vrátil z šachové extraligy, zítra budou pro změnu karty Odpovídat tady asi není moc na co, pokersachy@seznam.cz tu řekl všechno důležité za mě. Jinak k tomu pití a nemovitostem, na bankroll management a utility funkci bude myslím hned další článek, tak nebudu předbíhat...

Operátory ":" a "/" už tu řešit nebudu, kdo mi chce věřit, že se dvotečka pro dělení nepoužívá, ať mi věří, kdo nechce, ať něvěří.

08.01.2012 19:09 | Autor neznámý

Probelm je v tom ze ten integral na (0,1) zrovna asi nekonverguje, takze je jedno jestli to nekonecno vyjde z ln(0) nebo z 1/0. Ale jinak souhlas s Bondem a uz bych tu matematiku radsi nechal, dostali jsme se nejak daleko

Diky za pokec

08.01.2012 17:20 | Autor neznámý

No sorry Davide, ale to cos teď napsal je kapitální békovina. Samozřejmě podíl těch funkcí znamená dělení. A každý bod té funkce dostanu tak, že vydělím 1/0, 1/0.01, 1/1 atd. Jde jenom o to, že integrál neřeší jednotlivé hodnoty funkce. Ten řeší její průběh (proto se to taky dá integrovat od nuly, hodnota v nule je samozřejmě limitně nekonečná, ale obsah intervalu je konečný).

08.01.2012 17:08 | Autor neznámý

Bražik vůbec nevím o čem tu mluvíš , ale po pátem pivu si o tom můžeš pokecat i se mnou.

08.01.2012 16:16 | Autor neznámý

 ted to ctu a je to mozna chaoticke takze radsi takhle: mejme integral x^3/x^4 pro interval (0,1) prvni co udelate je, ze to vykratite na 1/x fajn, ale ted kdyz bych to pocital bez reseni integralu tak by ste dostal integral z 1/0 - 1/1 coz je spatne. vyresim integral tak, ze vim 1/x vede na ln(x) a mam ln(0) - ln (1)... proto v integralu nedelim. ono ten pojem kraceni zlomku se taky nepouziva ze srandy i kdyz je to vlastne jakoby deleni, protoze to kraceni vlastne znamena ze prislusny zlomek "vydelim" vhodne upravenou jednickou, v tomto pripade jednickou x^3/x^3 

08.01.2012 15:49 | Autor neznámý

 pokersachy: my si porad nerozumime... s tim co jste napsal pred tim ok, ale to jsou porad jen pomery.

k tomu integralu, proste v integralu nedelite, to je jen forma zapisu, integral nevyresite tak ze vemete za x hodnotu a dostanete nejake cislo a pak ho tim x vynasobite. nejprve ten integral musite vyresit a az pak s tim provadite prislusnou operaci. tzn samotny zapis x/lnx je proste jen zapis, stejne jako 4:5 je zapis. samotne deleni je ten proces po kterem vam vyjde urcita hodnota ktera vam rekne kolikrat se delitel vleze do delence...

ale opravdu se bavime tady uplne o blbostech, jestli se nekde setkame na nejakem turnaji strasne rad si s vami (tebou) o tom popovidam u pivka :)

08.01.2012 13:45 | Autor neznámý

To sem nemyslel tak ze by se jeden znak pouzival ve stejnym oboru pro vic veci (i kdyz v teorii kategorii to tak je), ale spis jako ze se to proste stava, ze se neco pouziva ruzne. Pretizenost asi nebylo dobry slovo (to je zase termin z nejakyho programovani tusim).

Ono pak mas treba priklady typu : namichejte roztok v pomeru 60:30:10 a to uz se fakt s delenim zamenit neda (deleni ani neni asociativni).

Jestlize - neco se da napsat normalne implikaci ne? Spis se ta dvojtecka pouziva pri zapisu mnozin {x : x>2}, i kdyz tam se zase zacina pouzivat svisla cara.

Jenom dotaz: proc se x / ln(x) v integralu nedeli? To je prece podil dvou funkci? Nebo xln(x) / x v integralu taky normalne "vykratis" x, pokud to jde.  Ale nikdy jsem nevidel deleni dvojteckou v integralu, no to je fuk...

08.01.2012 12:38 | Autor neznámý

 pretizenost znaku v metametice taky neexistuje, pro jednu oblast je vyhrazeny jen jeden symbol, a je rozdil jestli se jedna o mnozinove limitni nebo vektorove operace. je to to same jako bys tvrdil ze znak kvezdy * je pretizeny, protoze v matematice se jedna o konvoluci, nebo o nasobeni obrazu funkce, nebo o sk soucinu tenzoru, nebo co ja vim jeste a doplnil to ze je to znak pro vlocku kterou kresli deti do citanek. matematika se snazi byt co nejvice presna a kvuli presnosti jde do absurdit. to s tou dvojteckou jsem ale fakt nevedel podle me je to opravdu kvuli tomu ze by se blbe matematicky cetlo tvrzeni ze napr. jestli x deleno y je to a to plati ze y je to a to. 

08.01.2012 12:37 | Autor neznámý

bez bonusu ...

08.01.2012 12:36 | Autor neznámý

@Bond: To jistě, o tom je vlastně Sportka a loterie obecně. Pokud Jackpot bez bonuse přesáhl 50 mega, občas jsem si tiket podal také, co kdyby  - zatím jen asi tři čtvrté .

08.01.2012 12:23 | Autor neznámý

 pokersachy : soucasti matematiky je taky geometrie, stari rekove delili pomoci usecek, scitali nasobili atd. to vse pomoci usecek... je to jen slovickareni, deleno je proste deleno. ten integral cos uvedl to je prave ten pomerovy zapis. x/lnx se v integralu nedeli jak jiste vis, tak neoblbuj.

08.01.2012 10:03 | Autor neznámý

Ale zase kdybyste jim nabídl 10 korun nebo s šancí 1:100000 milión, já osobně bych riskl ten milión

08.01.2012 02:18 | Autor neznámý

http://kti.mff.cuni.cz/~marta/id.pdf

08.01.2012 02:17 | Autor neznámý

Utility theory - cesky vetsinou jako teorie uzitku. V teorii her se "hraci", "agenti" - nebo jak je chcete nazyvat - snazi maximalizovat svuj UZITEK, coz je presne definovany pojem a nemusi to primo korespondovat nejake financni hodnote.

Priklad: muzete si vybrat -  bud vam dam 1 000 000 kc, nebo si hodime minci. Kdyz padne panna, dam vam 2 000 000, kdyz padne orel, nedam vam nic.Obe volby maji stejnou financni hodnotu (1 000 000 = 50% sance na 2 000 000), ale naprosta vetsina lidi si zvoli jistotu 1mega (a dokonce povazuji tuto volbu za vyrazne vyhodnejsi). Mnoho lidi by dokonce zvolilo 500 000kc jistotu radsi nez hazet minic o dva miliony/nic a pritom druha moznost je financne znacne vyhodnejsi. Tohle prave resi teorie uzitku, je to vlastne teorie na pomezi sociologie, matematiky a ekonomie. Teorie her potom vychazi z teorie uzitku.

Snad jsem to alespon trochu vysvetlil, na netu toho urcite najdete vic a lepe...

 

08.01.2012 01:58 | Autor neznámý

Poté co jsem viděl dlouhou frontu na pití v kině, kde stála lahev vody 45Kč což je minimálně o 350% přirážka oproti nedalekému obchodu, tak sem si uvědomil, že když sem předtím, četl že firma si půjčila 18mil a 16 díky tomu vydělala což je ani né 100%, tak vlastně takoví uředník/politik a spol. se musí cítit jako že je to ok, oproti těm 350% .... Otázka na teorii her je: proč by lidé nezaplatili 4,5x více než je cena nemovitosti, ale 4,5 více za vodu k pití či 2x více za telefoní služby (donedávna 5kč za minutu teď se to srovnalo na 3.50 do každé sítě při dobití 200/300 kč za měsíc na přesdplacené kartě) než jinde dají ?

07.01.2012 23:59 | Autor neznámý

Sorry za tapetu, asi nejde editovat uz odeslany prispevek...

http://www.e-matematika.cz/zakladni-skoly/32-rozdeleni-cisla-v-danem-pomeru.php

07.01.2012 23:56 | Autor neznámý

S tim roztokem jsem to samozrejme otocil

07.01.2012 23:55 | Autor neznámý

Nevim proc statistiku vydelujes z matematiky, je to jeji soucast. 1/3 nemuze byt vylozeno jako 0.25, to tady snad nikdo netvrdil!?

Pojem ku a deleno si tady snad nikdo taky nespletl - rikam jen, ze notace : pro deleno se dnes uz neuziva a casteji se zacala pouzivat pro ku (ktere lingvisticky vzniklo ze cteni "a se ma k b jako....", to se zkratilo na "a k b" a nakonec se zacalo vyslovovat "a ku b". Podobne jako jsem dole ukazoval jake se vyvinul znak % ze znaku /00, ktery se zacal pouzivat jako zkraceni /100.

Pokud pouzivas zastarale : je deleno, tak nic proti tomu, hodne lidi to tak uricte ma. Ale v matematice se proste stava ze jeden znak ma dva ruzne vyznamy (zkus treba sipku, ktera muze znacit hranu orientovaneho grafu, konvergenci (ruzne druhy), zobrazeni z mnoziny do mziny...).

A co treba "roztok redime v pomeru 3:2". Podle me to znamena, ze dame na 3 dily roztoku 2 dily vody - tedy dame 60% vody a 40% roztoku. Tedy rozdelime 100% v pomeru 3 ku 2. Nebo videl jsi treba nekdy inetgral x : ln(x) dx? Ja videl vzdy jen integral x / ln(x) dx

Nerikam ze pouzivat : jako deleno je spatne, ale rozhodne to neni jediny vyznam toho symbolu a dnes uz ani ne ten beznejsi

07.01.2012 23:39 | Autor neznámý

aby to nevyznelo tak ostre, obsah kruhu KU obvodu kruhu POMEROVE vyjadrite velice snadno, ciselne ale nemate sanci a to je to deleno...

07.01.2012 23:33 | Autor neznámý

pojem ku se v matematice resp algebre proste nepoziva, je to ryze statisticky vyraz...  priklad ktery tu byl uvaden  ze 1/3 muze byt vylozen jako 0.25 by se musel zapsat opet statisticky tzn (n) / (n+k)  kde tim / myslim ---- zlomkovou caru.

je to debata o nicem ... nastesti je matematika nezavisla na tom, ze si nekdo plete pojem ku a deleno, nic ve zlem.

07.01.2012 23:18 | Autor neznámý

david brazina - kdyz dvojtecka neni ku, jaky je tedy podle tebe matematicky znak pro "ku" ? Jak zapises treba 3 ku 1? Nekdy se pise 3:1, nekdy 3-1 ale vzdycky ti to koliduje s operaci. A protoze se dnes misto dvojtecky vetsinou pouziva lomitko, presunul se vyznam dvojtecky do "ku". V matematice je pretizeni notace bezna vec...

2.71 : 1.14 ma smysl, to prece nemusi znamenat jen pokusy. Muze to byt treba to, ze hmostnost dvou teles je v nejakem pomeru, nebo sance ze se neco stane vs nestane je v tomhle pomeru (na to nepotrebujes pokus - pravdepodobnost je plne definovana i bez pokusu)

Rodney McKay - tak je to vlastne vytah z jedne knihy o teorii her od dvou matematiku, kteri hraji poker (je tam i uvedena ve clanku). Samozrejme je to oklestene o matematicke terminy a presne postupy, ale jako nahled pro laiky to je myslim OK

viz treba tady - http://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Chen

07.01.2012 16:01 | Autor neznámý

Děsil jsem se názvu článku. Odvážil jsem se ho otevřít až teď. Takhle zdegradovanou teorii her jsem dlouho neviděl. 

07.01.2012 15:50 | Autor neznámý

Když ještě v 90 letech dávala Sazka do sportu pravidelně peníze, tak bylo dané, že třeba ve Sportce z vybraných peněz kola jde na výhry jen 50%.

07.01.2012 15:40 | Autor neznámý

stím se dá souhlasit,u pokru někteří slabí hráči hrají 100% svých karet, tedy i ty špatné,takže když si chvíli počkáš a hraješ top 10% her.Tak budeš zpravidla mít nadějí na výhru 70/30 %čiže matematicky v dlouhodobém horizontu, musíš s takovým hráčem vyhrávat.

07.01.2012 15:19 | Autor neznámý

Kdyz tady kdysi Sazka zavadela Keno, kvuli jednomu argumentu se spoluzakem jsem si dal tu praci a spocital navratnost jednotlivych variant sazeni. Jestli se dobre pamatuju, ta nejlepsi byla nekde okolo 60%, navic to byla varianta s nizsimi dilcimi vyhrami. Tehdy me dost sokovalo, ze je to tak malo (ruleta ma skoro 100%, blackjack podobne atd.), ted uz jsem holt smireny s tim, ze ciselne loterie vydelavaji na tom, ze lide neumeji elementarne pocitat.

U pokeru je alespon nejaky fixni poplatek jdouci kasinu a zbytek je na relativni dovednosti hrace proti protihracum. Pokud lze predpokladat konstatni uroven opozice a je k dispozici nejaky vetsi vzorek vlastni hry proti teto opozici, lze k tomu opravdu pristupovat matematicky stejne jako k sazeni, akorat tentokrat clovek muze byt i dlouhodobe ziskovy.

07.01.2012 12:48 | Autor neznámý

Tak si to rezeberme do mrtě:

Pravděpodobnost X-násobku ze 4 losů je:

4x = 42.19%
8x = 21.09%
12x = 4.69%
16x = 0.39%

Celkem tedy 4*0.4219 + 8*0.2109 + 12*0.0469 + 16*0.0039 = 4, tj návratnost 4 vkladů, čili jsem na nule

07.01.2012 12:11 | Autor neznámý

 U reklamy na hry , jako že v lottu vyhraje každý 4,22:1, jsem označil a dokázal, že se jedná pouze o reklamní trik.

Když zde někdo nastínil, že by mohl vyhrát každý čtvrtý los, tak při sitauci, že opravdu 25.000 losů ze 100.000 vyhraje (losy stojí po 100 Kč, celková cena losů je 10.000.000). A předpokládejme, že vyhraje opravdu svazenou částku, los za 100 Kč, výhra za 400 Kč. Tudíž při skoupení všech jsem na nule (samozřejmě blbost, kde jsou náklady a zisk firmy, ale berme matematicky). Tak jsem se snažil dokázat, že to funguje, ačkoliv (jak psal Pavel Háse) vytáhnu-li čtyři, mám šanci 66%, že jsem alespoň jednou vyhrál.

Otázkou z toho vyplývající je, jak je tedy možné, když to budu brát takto po 4 losech a zkoupím všechny, tak že bych měl vyhrát jen 0,66x25.000x400, čili ne 10 mil, ale jen 6,6 milionů ze zaplacených 10 milionů.

Odpovídal jsem, že je další procentuální šance, že vyhraji 2x ze 4, 3x ze 4, 4x ze 4. A ta, byť malá procenta je nutno vynásobit daným počtem výher a pak nám skutečně vyjde průměr 1,00 na 4 losy. Matematicky vychází v praxi se neobjevím, protože společnost na nule by byla ztrátová, tedy výhra by byla třeba 300 Kč a ne 400 Kč.

Bondovy(Jamesovi) se omlouvám, čtu rychle a blbě, nevím proč jsem četl "jak to počítáte", místo "k čemu to počítáte".

07.01.2012 11:43 | Autor neznámý

 nevic deleni je defacto soucin obracene hodnoty, stejne jako odcitani u nasobeni, jsou to inverzni operace k souctu a k nasobeni, a nasobeni je take jen kumulacni scitani. jedine operace ktere jsou primarni je scitani skalarnich, vektorovych a tenzorovych poli :)

07.01.2012 11:32 | Autor neznámý

 hase: pochybuju ze v nasich podminkach je vhodnejsi pouzivat procenta... pouziti procent je specificke. 1:3 nebo 1/3 nikdo nema co chapat tak,  ze ze 4 pokusu vyhraje jednou. deleni neni o pokusech napriklad 2.71:  1.14 podle tve (vasi) logky nema smysl, nemuzes mit 2.71 pokusu...

07.01.2012 11:19 | Autor neznámý

@ Pawel: Takového blbce ze mě dělat nemusíš, základy středoškolské matematiky samozřejmě ovládám. Pravděpodobnost, že ze 4 pokusů při pravděpodobnosti 25% se netrefím ani jednou je (1-0.25)^4 = 31.64%, tj dpolňková pravděpodobnost, že se trefím aspoň jednou je cca 68%. Ale k čemu mi taková informace je? Nic mi neříká o výnosnosti.

07.01.2012 11:02 | Autor neznámý

brazina: No právě "jednou tolik" asi většina chápe jako dvojnásobek, ale je to matematicky nesprávně .... 1:3 je sice 1/3, ale také to někdo pochopí jako že ze čtyř pokusů vyhraje jednou. Proto je v našich podmínkách vhodnější používat někdy procenta.

07.01.2012 10:54 | Autor neznámý

 jo a jeste ":" neni "ku" ale je to proste deleno... ve vyssi matematice se vsak pod ":" skryva vyrok "...plati,ze..." , mozna proto se od dvojtecky ustupuje.

07.01.2012 10:50 | Autor neznámý

 diky za objasneni, stejne si ale myslim ze v tom je bordel. to ja same jako kdyz reknu JEDNOU tolik a je to vlastne x2 ... a kolik je pak dvakrat tolik? zas krat dva nebo uz mame jinou hodnotu? 1:3 je proste jedna tretina, to ze bych to mel jednu ctvrtinu mi hlava nebere...

07.01.2012 10:41 | Autor neznámý

pawel: Jistě, že může i vyhrát víckrát, než jednou ze čtyř pokusů. Ale pak už by se muselo i počítat kolik. A to by hned zase vyšlo, že zpět do cen se vrací možná i jen polovina vsazených peněz, jako to bylo/je u Sportky. Proto jsem mj. psal, že účastníci číselných loterií v matematice dobří nejsou, protože jinak by je málokdo hrál. Stejně tak ti, co v kursových sázkách vytváří "nudle" se spoustou tutovek v kursech do 1,2 např. U nás mi třeba svého času jeden takový borec přesvědčoval, že když každý den bude hrát kurs 1,2 a vítěznou částku pak pošle do hry druhý den za stejných podmínek, vyhraje si za nějakých 40 dní z 20Kč nový notebook (tehdy cca 30 000 Kč) ...

07.01.2012 09:59 | Autor neznámý

Dobrá Bonde, zjednodušmě to. Každý 4. los vyhrává, šance 25%. A bude to pravda, na rozdíl od Lota. Otázka zní, jaká bude šance, že při koupi 4 losů alespoň jeden bude vyhrávat.

Myslíte, že když koupíte 4 losy, že máte 100% jistotu? Pozor nekupujete jeden los ze 4, ale: Losů je 100.000 a vyhrává 25.000. Když koupíte 100.000, tak vyhraje 25.000, to ano.

Vraťme se zpět. Jaká je pravděpodobnost, že první nevyhraje? 75%. Tedy 0,75. Jaká je šance že první dva vámi vybrané nevyhrají? 0,75x0,75. Že čtyři nevyhrají? 0,75x0,75x0,75x0,75. Vyjde cca 0,34, tedy 34%. Z toho vyplývá, že mezi čtyřkou najdu vyhrávající los (alespoň jeden) je 66%.

Až sem a pavlem Hásem souhlasím.

Nojo, ale když najdu dva, tři, čtyři, tak jsem vyhrál více a  mám "strýčka", "strýčky" na další pokusy. A to násobné o tolik, kolik jsem jich našel.

 Tedy, je pravdou, že alespoň jeden los vytáhnu s 66% pravděpodobností. Ale čím více 4členných pokusů, tím se projeví ti "strýčkové", když vytáhnu 2, 3 vyhrávající ve 4 pokusech.

Vyjde nám, že při 25x4 pokusech bych měl vytáhnout 25 vyhrávajících losů. Můžu vytáhnout o 5%, 10%, 15% vyhrávajících méně, ale i více. A tato pravděpodobná odchylka se snížuje (blíží se těm 25%) počtem pokusů, až jich bude 100.000, tedy 25.000x4, musí být odchylka nula.

07.01.2012 09:45 | Autor neznámý

Akorát nechápu, k čemu to počítáte? Když řeknu, že pravděpodobnost výhry je 25%, tak prostě v průměru každý 4. los vyhrává a nezáleží na tom, kolik losů si koupím. A samozřejmě jde o rozložení výher, ale to tu nikdo nenapsal, jak to mají nastavené.

06.01.2012 21:46 | Autor neznámý

Oprava 4 nadbytečná: 23 až 24 výher (nikoliv 0,66x4x25)opravuji na: 23 až 24 výher (nikoliv 0,66x25)

06.01.2012 21:44 | Autor neznámý

Pavel Háse: Sice máte pravdu, že vyhrát alespoň jedenkrát ze 4 je 66%. Jasně vezme se "opačná" hodnota z 23%, tedy 77%, tedy 0,77 a dá se na čtvrtou, vyjde 0,34 (34%)  a výsledek se opět otočí, tedy 66%. Pro laiky, matematik spočítá lépe, ale stejně.

Ale nezapomeňte, že je možno v těch 66% vyhrát i dvakrát, třikrít, čtyřikrát. A v tu chvíli tuto pravděpodobnost výhry  musíme vynásobit 2x, 3x, 4x. Takže vyjde něco jako 100%; Spíše  při 100 pokusech (25 serií po 4) nejpravděpodopnějších 23 až 24 výher (nikoliv 0,66x4x25) a od toho čísla 23 až 24 symetrická gausova křivka na obě strany.

Celé je to blbost, protože pak při výhře 1 milion by muselo 77% prohrát svazenou stovku a 23% "vyhrát" desetinu svého vkladu (prohrát 90% svého vkladu).

Nebo žádné velké výhry, jen 3 (nebo 4 - jak bereme tu pravděpodobnost) prohrát a jeden vyhrát 3-4 stovky (mínus nějaký ten zisk společnosti). Ale na takové výhry by nikoho nenalákali.

 

06.01.2012 20:43 | Autor neznámý

Ono samozrejme nekdo porad pouziva i tu dvojtecku jako deleni, takze je v tom bordel :)

06.01.2012 19:54 | Autor neznámý

Protože když někdo řekne, že šance jsou 1:3, pak bď myslí 25%, nebo si to tak vyloží někdo jiný. Zatímco když řekne, že šance jsou třetinové, pochopí to (snad) každý.

06.01.2012 19:51 | Autor neznámý

1: 3 pokud to spravne ctes jako jedna ku trem je 0.25 (ze 4 moznosti je jedna dobra a tri spatne). 1/3 = 0.3 periodickych. 

Sance 1ku 3 = 1/4 = 0.25 = 25%

06.01.2012 19:45 | Autor neznámý

 ono se fakt uz nepouziva k deleni dvojtecka? jinak mi neni jasny rozdil 1/3 a 1:3 je jiny vysledek? jedna ku trem je neco jineho nez jedna deleno tremi? nebo jde spis o slovickareni ze pod pojmem jedna ku trem si proste nepredstavuju 0.33333... ale proste jen jedna ku trem? 

06.01.2012 18:42 | Autor neznámý

Ze r/2 je mnohem srozumitelnejsi nez to vyjadrovat procenty, coz jiste jde (kazdy pomer jde vyjadrit procenty).

06.01.2012 18:38 | Autor neznámý

Bond: no dnes už se to asi dá interpretovat různě, když to tu tak čtu. Člověk si zkrátka bude muset zvyknout na vyšší level abstrakce, až se 4+5 nebude automaticky rovnat 9, ale třeba -1, 0.8, nebo 20, podle potřeby...

06.01.2012 18:37 | Autor neznámý

Ten poměr je roven r/2. Nevím, co to má společného s procenty.

06.01.2012 18:32 | Autor neznámý

Zkuste napriklad vyjadrit pomer obsahu kruhu a obvodu kruhu pomoci procent....

06.01.2012 18:32 | Autor neznámý

Samozřejmě do matematického vzorce použiju interval 0..1. Do textu je nejsrozumitelnější označení s procenty. Konec debaty na toto téma z mé strany.

06.01.2012 18:30 | Autor neznámý

Dvojtecka se za deleno nepovazuje, mozna se to drive na ZS delalo a byvalo to i na kalkulackach, ale jiz mnoho let se zasadne pouziva lomeno a dvojtecka je vyjadreni  "ku". Vim ze uz za mych gymnazialnich let nam zakazovali psat dvojtecku jako deleno, a to neni zrovna nedavno.

1:3 je neco jineho nez 1/3. Prvni je pomer 1 ku 3, druhe je deleni 1 deleno 3, coz jsou dva ruzne vysledky. 33% je take neco jineho, pomer 1:2 pomoci procent presne vyjadrite jen pouzitim nekonecneho desetineho rozvoje a u slozitejsich vypoctu uz by ste mel velky problem (tady alespon pouzijete periodu, ale co tam kde to nejde?)

06.01.2012 18:23 | Autor neznámý

Jsou nějaké nové konvence, že se dvojtečka považuje za děleno?

Pavel Háse: Trochu? Tak musím se přiznat, že tato možnost mě ani nenapadla, i když to tak klidně může být. Ale že by 1:1 = 1/1 = 1 = 100%, to vidím opravdu poprvé v životě... Jediné, co to evokuje ve mně je fakt, že slovem uvádí skoro 25% šanci a čísly méně než 20%.

Bond: 1:3=25%, 1/3=33%.

pokersachy@seznam.cz: desetinná čísla 0...1 jsou určitě nejlepší. Procenta jsou na nic, nedá se to ani pořádně vynásobit... Všude píšeš 100-x místo 1-x a celkově je to podle mě značení vhodné tak maximálně ke slevám do obchodu...

06.01.2012 18:19 | Autor neznámý

33% je jednoznačné. 1:3 nebo 3:1 jednoznačné není. Dá se to interpretovat různě.

06.01.2012 18:06 | Autor neznámý

http://cs.wikipedia.org/wiki/Procento

http://home.zcu.cz/~friesl/hpsb/pravd.html

06.01.2012 18:04 | Autor neznámý

Procenta jsou pouzivana hlavne v Evrope,napriklad v USA a jinych anglofonich zemich se temer nepouzivaji a byva zvykem naopak pouzivat pomer. 50% vyjadri jako 1:1, 75% jako 3:1.

U nas je zvykem na vsechno pouzivat procenta, ale matematicky to neni vubec nutne, je to jen ekvivalentni forma zapisu - znak porcenta je jen zkratkou pro deleni stem (ten znak vznikl zkracenym psanim symbolu /100, pozdeji /00 a jeste pozdeji %), 50% = 0.5 a vetsina matematiku opravdu nepouziva ani procenta, ani pomery, ale jen desetina cisla.(Pravdepodobnostni mira je definovana stejne jako normalni mira, jen je shora omezena cislem jedna, muze tedy nabyvat libovolnych realnych hodnot od 0 do 1. )

06.01.2012 17:50 | Autor neznámý

Šance by se měly vždy vyjadřovat v procentech, vše ostatní je zavádějící. čili šance 1:3 = 0.3333 = 33.33%

06.01.2012 17:44 | Autor neznámý

pokesachy: Pak ti, co říkají, že šance jsou jedna k jedné, když myslí 50%:50%, se nevyjadřují z hlediska matematiky správně.

06.01.2012 17:40 | Autor neznámý

Pravděpodobnost výhry ve hře Loto je 1:4,22, tedy vyhrává téměř každý čtvrtý.

Jo, mají to napsané trochu hloupě, zde se nejedná o kurs, ale o pravděpodobnost, ovšem pak by se to mělo vydělit a násobit 100 ->%. Tedy pravděpodobnost je (podle jejich údaje, já to nekontroloval) cca 23,7%. Možná to tak mají schválně, aby to evokovalo myšlenku na kurs, přeci jen, část sázejících a číselných loterií zvláště, na tom s matematikou nebude nikterak dobře ... Samozřejmě to neznamená, že když vsadím čtyřikrát, měl bych jednou vyhrát a také to neznamená, že pokud jednou ze čtyř sázek cosi vyhraji, že budu zhruba na svých. Předpokládám, že nejnišší možná výhra bude možná i jen dvojnásobek vkladu ...

A pro ty méně znalé, mám-li pravděpodobnost 23,7% výhry, potom šance, že ze čtyř sázek vyhraji alespoň jednou, je zhruba 66,1%.

06.01.2012 17:24 | Autor neznámý

V matematice je kurs a pravdepodobnostni pomer brano jako to same. Co s tim delaji sazkove kancelare netusim

06.01.2012 17:21 | Autor neznámý

ata135: Myslím, že si nerozumíme ohledně kursů a pravděpodobnostích poměrů.

Kurs: 1.422 znamená, že pravděpodobnost události, třeba výhry domácích s tímto kursem, je dle odhadu bookmakerů cca 70%. Ve skutečnosti méně, protože každý kurs je krácen kolem 7-10%, čím větší sázová kancelář, tím menší "marži" si mohou v zájmu lákání zákazníků dovolit.

Pravděpodobnostní poměr: Pokud někdo prohlásí, že šance jsou jedna ku jedné, pak samozřejmě myslí, že šance je 50%, ovšem pak se to nesmí zaměňovat s kursem. Ten by byl teoreticky 2, prakticky někde mezi 1.8-1.85, viz vyrovnané tenisy.

Samozřejmě to také víte, ale váš poslední příspěvek svádí k mylnému výkladu, podle mě.

06.01.2012 17:12 | Autor neznámý

Nechapu proc se porad nekdo snazi poker prezentovat jako hazard. Jsem jeden z mnoha hracu, kteri radi hraji obe hry, obe maji sve kouzlo a v dnesni dobe je mnoho sachistu, kteri soucasne hraji poker, at uz rekreacne, poloprofesionalne, nebo vylozene profesionalne a to vcetne IM,GM a hracu svetove spicky: Nakamura, Grischuk, Skripchenkova, Bacrot, Sarwer....Na chessbase jsou fotky jak poker ve volnem dni v turnaji hraje Anand s Carlsenem.....

Opravdu si myslite, ze jsou vsichni tito hraci zavislaci, kteri se nechaji nachytat na nejake letadlo,hazardni hru, ktera je pripravi o vsechny penize?

Tim se nechci zapojovat do diskuze, jestli takovy clanek patri nebo nepatri na nss.cz. Ale porad si radsi 1x za mesic prectu neco o pokeru, nez abych tady koukal na google reklamy (momentalne dovolena v exotice a obchodovani Forex).

Jan Dolezal

06.01.2012 16:40 | Autor neznámý

Re:Bond proč bych si dával pauzu ,když by mi utíkaly peníze?

Jak myslíte ,že by se dívala na šachisty veřejnost ,kdyby se hrály blicky o tisícovku s flekem?

Myslím ,že by šachy označili jako hazard.....

06.01.2012 16:12 | Autor neznámý

Opakuji pro ty éně chápavé svou větu -

Pokud hraješ poker každý večer online a nemůžeš přestat, tak jsi závislý

Čili jestli hraješ každý den a dokážeš si dát týden pauzu - od teď  - tak nejsi závislý.

06.01.2012 15:24 | Autor neznámý

Musím se celkem usmívat, když SKA napsal: "Teda musel sem se fakt zasmát jak "puritáni" v noci nespí pokud se na šachovém serveru objeví i článek o něčem jiném" a pak tu diskutuje s ata135 do pozdních nočních hodin. 

06.01.2012 15:23 | Autor neznámý

re: Bond  hraji poker každý den několik hodin a nejsem zavislý.Jelikož pravidelně výhrávám nemalé peníze, se mohu řečem o hazardu,závislosti smát.A jen nechápavě kroutit hlavou,jak srovnáváte maty,ruletu a poker.

re:Poutník a další  Buďte rádi ,že poker v tomto případě dodává peníze ,do šachů v tomto případě nss.Na jedné straně se brečí ,že v šachu nejsou peníze na druhé je odmítáte.Ale kdyby nějaký pokrový hráč zafinancoval šachový turnaj, tak by jste si ho jistě rádi zahráli.

06.01.2012 12:51 | Autor neznámý

Poutník: Na oko se tu snažíš (a nejsi sám) jakoby zachraňovat svět, ale ve skutečnosti bys jen vyměnil svobodu za jakési dočasné bezpečí a udělal bys z lidí nemyslící a zranitelné ovce. Já teda volnou a nebezpečnou přírodu za bezpečnou ohradu nevyměním...

pawel: To co jsi napsal se stovkou by platilo, s tím milionem bych řekl, že spíš už ne. Oni se totiž dost chlubili tím, že právě vyhráváš často (a samozřejmě úplné nic). Ale mně šlo o něco úplně jiného. Kurz 1 : 4.22 znamená, že je na levé straně jeden výherce a na pravé straně 4.22 poražených. Tedy je dohromady 5.22 lidí a z nich 1 vyhrává. Tady vyhrává každý 5.22 člověk. Ne každý 4.22... V životě jsem neviděl, že by 1:1 znamenalo, že máš 100% na výhru, protože to je jedna ku jedné, ne jedna z jedné. Je to 50%, ne 100%. Takto se na to dívám. Už jim to tam visí čtvrt roku. A čemu má člověk věřit? Že ten, co to kombinatoricky dokázal spočítal, neumí správně napsat kurz? Nebo že blbeček, co dělal reklamu, uviděl čtyřku a víc nad tím nepřemýšlel? Nebo že je skutečný kurz 1:3,22?

Bond: Protože počítače ho hrajou líp a netíhnou k takovým dogmatům jako lidé. Ale samozřejmě že čím novější partie a čím silnější hráči, tím se to přibližuje....

SKA: K frekvencím a hodnotě. Pokud je v banku 99 korun a povinná velikost tvé případné sázky je 33 korunm pak:

99/33=3

je to stejné, jako kdybys vsázel 1 do banku 3.

P=3

bluff Q=1/(P+1)=1/(3+1)=0.25

call K=(P-1)/(P+1)=(3-1)/(3+1)=0.5

Hodnota hry = (P-1)/(6*(P+1))=(3-1)/(6*(3+1))=1/12

(v článku mi u hodnoty hry chybí závorka)

No a z toho vyplývá, že máš bluffovat 25% Q, tedy "každou čtvrtou" , že máš dorovnávat 50% kingů, a že hodnota hry je pro tebe 1/12 tvé sázky, tedy 33/12= 2.75 korun na hru. 2.75 korun ti vydělává strategická možnost vsadit, kterou hráč 1 nemá. S rostoucím P hodnota hry konverguje k 1/6 sázky, protože hráč 2 nebude muset bluffovat prakticky žádnou Q, aby donutil hráče 1 dorovnávat skoro všechny K. Ono už citem je jasný, že by to byl dost těžkej error do potu jeden milión nedorovnat korunu a pak zjistit, že tě soupeř bluffoval...

 

06.01.2012 12:34 | Autor neznámý

Re Poplácejmipůlky

No jo to sem zkoušel, ale pak zase píšu jeden přes 3 stránky :)  Měl bych se teď odmlčet na chvíli aby to bylo jako check check jen :)  Stejně mně už nic nenapadá, poté co sem reagoval na pár příspěvků.

06.01.2012 12:30 | Autor neznámý

to SKA: No řekl bych, že ty máš závislost na psaní příspěvků na nss, tak navrhuji ti zakázat napsat více jak dva příspěvky v řadě

06.01.2012 12:26 | Autor neznámý

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/grafika/2012/01/05/seznam-nekvalitnich-potravin-vysledky-kontrol/

Když v šachu zahraje někdo nemožný tah, prohrává, když v pokeru někdo zahraje bluf, může i vyhrát. Když v reálu někdo lže-blafuje (??) o nějakém svém výrobku, vydělává ...

Další důvod pro to učit se poker. Odpověď na otázku "pokud blufuje výrobce nějaký jen občas, mám ho dál kupovat anebo kupovat od neznámého, neotestovaného který může blufovat častěji?"

06.01.2012 12:10 | Autor neznámý

Možná poslední dobou příliš často čtu nss.cz, pokud to dělá i více lidí, je na zvážení, zda ho nezakázat, páč vzbuzuje navýkovost a ti slabší jedinci tedy ho čtou místo aby rovnoměrně rozložili svůj čas mezi více závislostí, nebo ne ?

06.01.2012 11:44 | Autor neznámý

Tak mně napadlo jak se vědecky vyhodnocuje rozdíl mezi "nemůžeš přestat" a "nechceš přestat" ?  Třeba hraju bleskovou partii tréningovou a zazvoní mi mobil, rád bych ji dohrál, tak nechám mobil zvonit : a sem závislák na šachu, ale když ten mobil vezmu sem závislák na mobilu. Safra jak z toho ven - jaká je optimální herní strategie abych prošel psychologickým testem že nejsem na ničm závislý ? :)

06.01.2012 11:41 | Autor neznámý

mělo být "závislých na tom volit vlády na které pak sami nadávají"

06.01.2012 11:39 | Autor neznámý

Tak mně napadlo "nejmíň polovina lidí je závislých na tom volit, páč chodí při každé příležitosti k volbám" a nemůžou přestat volit takové vlády, na které pak spousta z nich nadává, přesto že si je sami zvolili :) 

06.01.2012 11:34 | Autor neznámý

Re bond "hraješ ..... každý večer online a nemůžeš přestat, tak jsi závislý"

závislý či "závislý" ?  záleží na tom co dosadíme za ..... či ne ?  A co když v průměru hraješ jen jednou za dva dny či tři ale v jistém období každý večer ? Kde už je to závislost a kde ještě ne ?

To by mně fakt zajímalo?

 

06.01.2012 11:31 | Autor neznámý

"Chce aby tento sen začal bujet v co největším počtu lidí."

Jaký sen ? Přece právě tyto články, když si je přečte tak čtenář zjistí, že žádná výhra triviální neexistuje, ale to přece normální člověk pochopí už dávno že neexistuje perpetum mobile nekonečný zdroj energie a proto se dá v ideálním případě rozdělit jen to množství energie které je k dispozici vždy. Pokud budeme zakazovat hraní pokeru i hraní šachu s tím, že nikde nesmí být odkaz na "sen o tom že třeba i někdo z vás vyhraje", neměli bychom zakázat i třeba "americký sen", a další "sny" ? Nakolik se to liší od toho pokerového, pokud si někdo pečlivě přečetl tyto článly o pokeru, tak mu je přece jasné že se bude muset naučit hodně matematiky a dalších věcí a ozkoušet zda má na to talent, stejně tak jako na šachy pro určitou úroveň je třeba i jistý talent a hodně dřiny. Běžný sen přece říká "tvrdě se uč a pracuj a dostaneš se k více zdrojům" a v reálu mladí vědí jak vyplývá z průzkumu, že hlavní jsou známosti, páč v reálu se zdroje dělí až z těch co zbudou po růných machinacích politiků a vysokých státních a polostátních úředníků, o tom čteme každý den v novinách pořád. Takže skutečný sen mladí interpretovali v průzkumu jako "Hlavně si nějak uhraj známosti! A k tomu se i něco nauč, ale hlavně ty známosti ..." - zakážete jim ho ? A v čem že se liší "uhraj nějak" od "uhraj" v pokeru a v šachu ? Kdo má více žetonů může hrát jiné strategie než ten kdo má méně, kdo má dámu navíc ve většině případů vyhraje .. takže ... celkově to vede k jistému rozdělení zdrojů. Tedy celkově většina lidí nejsou závislí těch je pár procent stejně tak jako v reálu většina lidí nevraždí ani drsně neokrádá ostatní, těch je jen pár procent .... Není tedy strašení těmi pár procentami statisticky bezvýznamné ? Není to tak že kdo je závislák, vždy si nějakou závislost najde ? Teda kdo je to vlastně závislák ? :) Když tak o tom přemýšlím a pominu tu fyzickou závislost , je to sakra těžká otázka ne (pokud teda to má být statisticky nějak významné a lišit se to chování v důsledku toho tok peněz od těch lidí k jejich vládám či firmám a zpět k lidem, je závislost i to že kupuju od firmy se kterou mám dobrou zkušenost aniž bych ji každý rok znovu testoval nějak?) ?  Není lepší zůstat u toho, že pár procent lidí prostě jsou schopní přijít o vše vždy nějak a zbytek to stejně uchopí víceméně normálně a rád si počte o něčem souvisejícím s matematikou ?  Když lidi přežívají v době nicneříkajících či lživých reklam (podle zákona je to prý na hraně, ale kdo to bere matematicky je to lež jako věž často, páč když budu tvrdit že A je A-x tak to je lež prostě ...) tak ten poker už přežijí též, tam navíc jim nikdo nelže , je jasné kolik dávají na startu do turnaje a jak se rozdělí ceny ...

06.01.2012 11:27 | Autor neznámý

Pokud hraješ poker každý večer online a nemůžeš přestat, tak jsi závislý (pokud ho hraješ každý večer o čokoládu a nemůžeš přestat, pak jsi magor ).

06.01.2012 11:12 | Autor neznámý

Jinak pokud už jsme u té psychologické závislosti, docela by mně zajímalo jaký je z hlediska toho co tu rozebíráme (předem se omlouvám za zjednodušení ale jde mi fakt o pointu jen hlavní) rozdíl mezi pokerovými firmami sponzorujícími nějaký sportovní klub a třeba různými sektami a církvemi,které též lákají lidi na to "že u nich zaručeně vyhrají" (dokonce po smrti- takže nemusí nic vyplácet hned) a též se snaží získat závisláky (nebo "závisláky" ? - kde je ta hranice mezi tím jít si zahrát poker a tím napsat při sčítání lidu že jsem vyznavač té které církve a tím ji financovat, či jí dokonce přispívat dary ?  - souvislost: co je špatné na tom podporovat nějaký sportovní klub, pokud ten klub organizuje sport i pro děti není to vlastně dobře ?)  Takže pokud začneme rozlišovat mezi různými druhy psychické závislosti (zdá se že u každé lze prokázat že někdo na ní parazituje) jak je rozlišíme, která je a která není škodlivá, pokud na každé někdo parazituje tak čím je jedna horší než druhá ? (Pomíjím zde extrémní případy jedinců závislých na nošení zeleného trička schopných kvůli tomu i vraždit, páč tam se evidentně jedná o více patologických jevů, jenže není to tak i s hernama, přece normální člověk když jednou prohraje se poučí a přístě tam nejde, pokud jo není normální v jiném smyslu než závislý přece ne ? Nebo to objasněte nějak jednoduše prosím ať tedy najdeme to co dělá z harní pokeru o čokoládu s přáteli ekvivalent píchnutí někomu návykové látky)

06.01.2012 10:54 | Autor neznámý

"workoholismus bych raději nepitval, protože tento relativně nový pojem je sám o sobě k diskusi, každopádně na workoholikovi nikdo neparazituje."

No protože tento pojem se vám nehodí??  Obecně se shodneme že závislost na čemkoliv je škodlivá nebo ne ?  Mimochodem na workoholikovi může velmi dobře parazitovat zaměstnavatel, pokud mu neplatí mzdu odpovídající jeho výkonu, stačí pokud mu ji například nevalorizuje, čímž ho vlastně okrádá, páč workoholik si nesleduje kolik dostává, on prostě pořád pracuje, stejně jako závislák šachista pořád hraje ikdyž tím ztrácí rating. Zde je zajímavá otázka, nakolik je z dlouhodobého hlediska výběr turnajů apod z hlediska ratingu podobné cash hře ? Např. zjednodušeně řečeno: 1.efekt toho že pokud někomu nesedí hrát proti slabším ztrácí s nimi i když se silnějšími má vyšší performance, nebo ve švýcaru vždy ten nahoře hraje v top formě což neodpovídá jeho ratingu, resp. Proč nehrají top hráči openy ?

06.01.2012 10:47 | Autor neznámý

SKA :

a) workoholismus bych raději nepitval, protože tento relativně nový pojem je sám o sobě k diskusi, každopádně na workoholikovi nikdo neparazituje.

b) proč myslíte, že tu má poker aréna reklamu a dává peníze tomuto webu potažmo p. Žilkovi za sepsání takového článku. Není proto, že by chtěli zaujmout čtenáře aritmetikou algoritmů. To by jistě Bwin nemohli významně sponzorovat např. Real Madrid. Potřebují nalákat více lidí, kteří jim budou dávat peníze. Jakkoli to může v někom probudit touhu po studiu logaritmů, není to účel článku. Ten je pouze marketingový.

c) připouštím že joint je fyzická závislost, ale rozdíl který jste dobře našel nebyl podstatou příměru. Myšlenkou bylo, že při obojím je důležité přesvědčit ovečku k prvnímu kroku, nalákat ho na přirozenou lidskou vlastnost - zvědavost. Jen to vyzkouším, nic se mi nemůže stát... V obou případech silná osobnost odolá, ale je dost těch, kteří se do sítí zamotá...  Poker proto důsledně pořádá turnaje a pak ukazuje světu šťastné tváře vítězů. Chce aby tento sen začal bujet v co největším počtu lidí.

06.01.2012 10:39 | Autor neznámý

Jinak napadlo mně srovnání mezi ruletou a pokerem, ruletu zná každý. Nechť někdo vezme částku C a jde ji vsadit do rulety a buď odejde s 10xC anebo s ničím, takto chodí tak dlouho dokud není v zisku (když vyhraje dříve než prohraje dostal vlastně bezúročnou (pomíjím teď ty drobné % že je o jedno číslo více než se vyplácí) půjčku, když obráceně, tak dal půjčku kasínu). Jaká k tomu existuje strategie v pokeru ekvivalentní ? Třeba hrát pořád all in jako na ruletě ? A jak často ale?

06.01.2012 10:35 | Autor neznámý

A teď k článku (konečně): Ponta hezká, teda

α=1/(P+1) Optimální blufovací frekvence s Q pro hráče 2
β=(P-1)/(P+1) Optimální callovací frekvence s K pro hráče 1
EV=(P-1)/6*(P+1) Hodnota hry pro hráče 2

by chtělo nějak osvětlit, ten následný obrázek už je hezčí,

co znamená hodnota hry v reálu sem nějak přehlédl vysvětlení :)

lidsky řečeno, pokud hraju turnaj a sázka dělá řekněme 1/20 žetonů, tak jak by se to přepočítalo že by měl hráč často sázet/blufovat/dorovnávat ?

06.01.2012 10:20 | Autor neznámý

"dejte si jen jednoho jonita... pak už nepřestanete. O tom to je, část lidí, kteří k hazardním hrám přičichnou se stanou závislí a to je cíl a záměr."

No nevím, ale rozlišoval bych závislost fyzickou a psychickou, když někdo někomu píchne tvdrou drogu násilně tak vzniká závislost fyzická přece, ale závislost psychická je něco jiného ne ? Tedy máme to i workoholismus, znamená to tedy že člověk raději nemá vůbec pracovat abgy se nestal workoholikem stejně jako nemá přemýšlet nad strategiemi v pokeru aby se nestal hazardním hráčem ?

06.01.2012 08:28 | Autor neznámý

Tedy Štěpáne,

matematika Vám přeci jde.

Vyhráváli každý čtvrtý, znamená to (pro zjednodušení, každý zaplatil stovku)

a)

- Jeden vyhraje 300 Kč

- Tři prohrají tu stovku.

(cca, těch 0,22 bude zisk a náklady  - třeba na reklamu - firmy).

Pokud by měl jeden vyhrál milion

a) tak musí 10.000 lidí (trošku více, aby společnost byla v plusu) prohrát stovku

b) matematicky bychom došli k určitému číslu, že více než 10.000 lidí prohraje stovku a třeba 3.000 lidí vyhraje desetikorunu. Vyhraje, přesto je mínusu.

Máte pravdu, citace je minimálně "těžce zavádějící". To tak bývá u reklamních článků.....

Jinak by člověk si řekl, vsadím 4x - 5x a přeci dle reklamy musím vyhrát.

06.01.2012 08:26 | Autor neznámý

 popravde me se taky moc nelibi to, ze se ke hre kde muze hrac prodelat cely zivot lakaji dalsi a dalsi lidi. nicmene... formule 1 se taky jezdi za penize vyrobcu cigaret nebo alkoholu... dospely clovek by nemel byt veden za ruku a jeho cinnost je jen a jen jeho veci. 

nicmene nasledna lecba, nebo prispevky na preziti platime vsichni ze svych dani takze to neni tak jednoduche. 

klaus kdysi rikal ze penize nesmrdi, ja s tim zas az tak moc nesouhlasim, ale je kazdeho vec jak se s tim popere. podobne clanky neodsuzuju, respektuju, nesouhlasim, to je asi tak vsechno. kdyz se mi to nelibi nectu, stejne tak jako kdyz preskakuju reklamy kdekoli jinde... 

06.01.2012 08:23 | Autor neznámý

Nevím, proč rozlišujete šach na počítačový a lidský. Vždy jde o to, zahrát nejsilnější tah. A pokud nejsilnější tahy dělá počítač, proč se od něho nepoučit? (samozřejmě nemyslím otrocké biflování variant zahájení ale pochopení podstaty manévru/taktického obratu/strategické finesy). A pokud někdo nepochopí podstatu aniž by mu ji někdo naservíroval na zlatém podnose, tak holt na to nemá. To je celé.

06.01.2012 06:28 | Autor neznámý

Až se tu přestanete hádat, uvědomte si z čeho platí tento článek + reklamy...

Že kdo se nachá vtáhnout do hazardu, že je jen jeho blbost? Jistě, ale většinou ten dotyčný má rodinu, děti ... Proč se obecně hazardu u nás tak daří? Protože, těch rozbitých rodin je požehnaně a za tyto prachy pak lobisté protlačí ledacos. On i politik totiž potřebuje na kampaně peníze... Pojdte si jen trošku zahrát...   dejte si jen jednoho jonita... pak už nepřestanete. O tom to je, část lidí, kteří k hazardním hrám přičichnou se stanou závislí a to je cíl a záměr. Popularizace přes nějaké turnaje apod. je jen dobrým marketingovým tahem, jak hazardní hru obléknout do roucha anděla. Ono i ruletu můžete hrát o sirky, ale to z ní nedělá nevinnou zábavu. Zdali jsou statistiky, kolik existencí prohrálo vše co měli ?  Kolik % lidí když začnou hrát poker zůstane jen u pár korunových turnajů a kolik jich tam začne nechávat víc a víc? To jsou podstatná čísla.

06.01.2012 01:29 | Autor neznámý

Zdeněk Janda: Když už mě tu zkoušíte z medicíny a z patologických jevů, dám vám malou otázečku na jiný patologický jev v ČR. Bude ohledně sázkové kanceláře Fortuna, vašeho mocného spojence v boji proti online pokeru. Text není nijak vytržen z kontextu a pro ověření si ho můžete najít na adrese loteriefortunacz - hra loto - nejcastejsi doatzy:

Pravděpodobnost výhry ve hře Loto je 1:4,22, tedy vyhrává téměř každý čtvrtý.

Všichni známe Rockyho Balbou, jak běží a slibuje nám miliony. Má otázka zní: shledáváte citaci tučně a kurzívou něčím špatnou, nepřesnou, lživou nebo jinak těžce zavádějící?

06.01.2012 01:00 | Autor neznámý

Amberjack: Avrukh je pěkná kniha, má hezkej obal a dobře se čte, jen kdyby tam neměl tolik teoretickejch nesmyslů. On ti tam doporučí variantu, která je podle engine -2.0 a řeší nějakou nesmyslnou variantu za černýho, kterou samozřejmě prohraje. Nebo jak řeší slovanskou, to je error největší. 4...Sf5 a 4...Sg4 vede do stejné pozice, ve které je jednou na tahu bílý, a o dvacet stran později černý. Přirozeně hrávám 4...Sg4, chci být proti Avrukhovcům o tah napřed... Když k tomu přidám fakt, že kritické varianty prakticky neřeší a furt staví jen domečky, i když ani nemusí, za mě je to prostě palec dolů. Dle mého má hlavně tu reklamu a celkem hezký sloh. Od doby, co tu knihu vydal, mám černýma ve Slovanské podstatně lepší výsledky...

06.01.2012 00:42 | Autor neznámý

Amberjack: Nene, žádné zázraky, určitě i do počítačového šachu musí člověk dospět. Jinak je hezký, že se snažíš počítač navádět svými myšlenkami, kolik mu to "přidává" na síle? Já si to kdysi taky myslel, že ho musím vodit nějakou klasickou osnovou, že je to jen kalkulačka na taktiku, a že pěšcový struktury, materiál atp si musím hlídat sám. Ale ty enginy jsou dnes pozičně už tak neuvěřitelně silné, že já mu do analýzy prakticky nekecám a jen se vždycky dívám, proč je ten který můj nápad kravina... Staří mistři měli krásné teorie o pěšcových strukturách, o útočení a obraně, ale chtěl bych vidět, na koho z hráčů 2500+ by to dnes platilo. Já měl třeba rád partie Botvinika. I ten jeho celkový přístup k šachu, když se to tak vezme... Starší partie už mi kromě Euweho přišli celkem o ničem, samozřejmě až na nějaká mistrovská díla od Capablancy. Nevím proč, ale Aljechinovi jsem nikdy nepřišel na chuť. A Tal nebo Lasker už vůbec. Každý máme prostě nějakej vkus. To už radši takový ty challenge mezi NN a mistrem bez figury...

06.01.2012 00:04 | Autor neznámý

Jo poker by se měli učit všichni, pak by se nestávalo, aby si člověk přečetl v dnešních novinách, že stát půjčí několik milionů nějaké firmě ta za ně koupí státní pozemky a pak je za téměř dvojnásobek prodá státu a zisk po vrácení půjčky si ponechá, neměli by se raději za to postavit dětské školky třeba ? Co je lepší investice či strategie , a pro koho?  Díky za každý příspěvek co nutí čtenáře myslet!

05.01.2012 23:59 | Autor neznámý

re Ata135 "Mně, jako zástupci mladé generace, zase příjde, že je (nejen) v této zemi takovej bordel, že nadávání na poker je jen způsob, jak odpoutat pozornost od těch skutečných sra*ek, ve kterých tu musíme od narození žít."

05.01.2012 23:46 | Autor neznámý

 ata135: A ještě mě napadlo, že tu knížku od Avrukha v elektronický podobě mám a přijde mi dobrá. Nemám sice nijak vyhraněný první tahy (nejvíc hraju 1.e4), ale chtěl jsem na tom trochu postavit svoje nový zahájení, protože mi přijde, že 1.d4 mi sedí líp a Avrukh tam ukazoval zajímavý varianty...nakonec jsem se na tom vybod kvůli času - jenom přehrát si to a nějak účelně zapamatovat je práce na x dní a docela jsem i předpokládal, že by navíc bylo potřeba ty varianty projít s kompem, protože někdy jdou sice docela do hloubky, ale jen spíš jako takový nástřely, jak by to mohlo vypadat a to je málo.

Každopádně na to moje tahání, kdy v každý partii (at´ mám zahájení připravený jakkoliv dobře) skončim v brutální časovce je to stejně jedno:)

Ale souhlasim, že ta knížka nemá důvod být nějak vyjímečná.

05.01.2012 23:45 | Autor neznámý

Re:Zdeněk Janda add 2, a šachy vám přijdou jako sport??

add3, a kolik si myslíte ,že si odnese % cen v šachu?V poměru v výši vkladu.

a kolik % lidí se šachy živí?

add4, tento názor je tak na léčení v Bohnicích ,slušně řečeno.Ale nedivím se ,když vidím mediální masáž ohledně hazardu.Která je uplně mimo.viz nový zákon o hazardu .Šitý na míru tuzemským sázkovkám a casínům.

add5,buďte rádi za takové články ,přinášejí do šachů peníze,teď např. nss.

A kdyby nějaký pokrový hráč zafinancoval turnaj ,tak by vám to nevadilo ,že?

re:tnw "poctiva praca urcite niekde vedie" pane vy žijete kde??

05.01.2012 23:34 | Autor neznámý

 ata135: Jo tak...to už zní líp. Z článku jsem získal dojem, že se autor úplně oprostil veškerého lidského pohledu na šachy. A vzhledem k tomu, že jsem se šachy učil vlastně úplně sám až od 16 let (vtipný historky o mých rádobytrenérech z našeho bláznivýho klubu - ela cca 1400 až 1900 - mám na skladě), tak nemám o nějakých smysluplných metodách tréninku ani ponětí a pohled silných hráčů mě dost zajímá..jsem zvědavej jako veverka:) 

Jinak jsem pochopitelně počítal s tim, že nějaký knižní nebo dejme tomu lidský základ tam být musí - těžko si představit, jak třeba osmiletý klučík (hned po tom, co se naučí tahat s figurkama) odkoukává strategii a taktiku od Rybky. To by asi nedopadlo dobře, pokud můžu soudit ze zkušeností ze svých analýz s počítačem: mašina se musí dost často navádět, protože někdy je to vychýlení jejího hodnocení pozice od toho reálného docela mimo...Spíš jsem se obával odpovědi typu, že knížky nebo luštění diagramů je přežitek a lepší je nonstop brousit pozice s enginama - to by mi asi sebralo iluze a to já nechci:) Každopádně dík za odpověd´.

05.01.2012 22:54 | Autor neznámý

tmw: Já jsem jen to nejvobyčejnější IMko, žádné GM, bohužel, bohudík, ani nevím... Nemám na to, abych byl v TOP 3. Na TOP 4 bych si věřil, ale to už bohužel nestačí... Šachy jsou drsný sport...

05.01.2012 22:42 | Autor neznámý

Zdeněk Janda:

a) Nene, v televizi tě reklama omezuje, nemůžeš se ji vyhnout. Tady je to jen tvoje zvědavost, co tě k tomu článku táhne jak magnet, ta touha vysvětlit druhým, co si o té hře myslíš. Potřebuješ pojmenovat ty patologicky postižené šílence, kteří si píšou knížky jen proto, aby si ve svém vlastním světě plném iracionality a falešných hodnot dokázali, že jsou vědci té nejvyšší úrovně...

b) Moc lidí to tu nezajímá - mindfucking, článek si rozkliklo doposud 683 čtenářů a ani ne 10 v diskuzi vyjádřilo nad článkem nevoli. Co zbytek? Víš víc než já, nebo to jen "laicky odhaduješ"?

1) No jasný, šachy jsou o tom vidět víc tahů dopředu a poker je o bluffování... Tohle mě vždycky dostane.

2) Jestli je poker sport? Je to soutěžní a dovednostní disciplína. Stačí.

3) Mě je to úplně jedno, kdo tam kolik prohraje. Každý je tam dobrovolně a je to součástí hry. Kdo hraje o víc než snese, jeho chyba.

4) Mně, jako zástupci mladé generace, zase příjde, že je (nejen) v této zemi takovej bordel, že nadávání na poker je jen způsob, jak odpoutat pozornost od těch skutečných sra*ek, ve kterých tu musíme od narození žít. Nadměrné užívání alkoholu a různých oblbujících látek a drog, závislosti na hrách, to je jen důsledek prostředí, ve kterém žijeme. Poker s tím nemá nic společného.

5) Souhlas Kdo chce přijít o peníze, ať si jde zahrát poker. Kdo nechce přijít o peníze, ať nevštěvuje Poker Arénu, portál, který vás naučí hrát poker...

 

05.01.2012 22:36 | Autor neznámý

Tak jsem doufal, že po několika článcích se diskuze přenese ke konkrétním tématům ale někteří zřejmě budou donekonečna diskutovat o takových trivialitách jako jesli je poker hazard, jestli je to dovednostní hra, jestli je to o matematice...

05.01.2012 22:07 | Autor neznámý

tmd: Pokud vydelam 10mil.USD vyhradim si milon na poker, pokud vydelam 10tis.Kc tak si vyhradim 1000 Kc na prohry v pokeru. Jaky rozdil? Turnaje muzu hrat jen freeroly za 0 nebo, protoze nejsou porad, tak treba turnaje se vstupem 0,02 USD. Je to hazard? Je to stejne jako s alkoholem - nekdo miru zna, nekdo ne. Tem co ji neznaji neni pomoci a musi se lecit, ale naprosta vetsina normalnich lidi miru zna a neni zadny duvod poker odsuzovat jen quli tem par nemocnym - je to stejne jako u alkoholu.

Jinak si myslim, ze v pokru hraje stesti o kus vetsi roli nez si vetsina "profesionalnich" hracu pripousti - tady totiz plati vic nez jinde, ze kdo umi, tomu preje i stesti. Poker samozrejme na matematice, a hlavne na pravdepodobnostech zalozen je, nejedna se tedy o "cisty hazard", jako jsou automaty, ruleta, hazeni minci. To by melo byt jasne oddeleno. Nicmene mezi dovednostni hru bych jej taky nezaradil, to jsou prece sachy. Poker je proste nekde mezi.

05.01.2012 21:24 | Autor neznámý

hracicka: Názor může mít kdokoliv a do diskuze ho může psát také kdokoliv. Možná kromě obou her znáte i matematiku, ale rozhodně ne sloh. Úroveň vašeho textu je tak na 7.třídu, nebo nejmenovaného mladého IM po pár pivech ... Kuliové bývali třeba v Číně. Celé je to jen humbuk, máme globální krizi a tak v hernách potřebují nové "kořeny". Nic proti tomu, jak si kdo ustele, tak si lehne. Darwin v praxi. Zatímco některým se zde nelíbí články o pokeru na šachovém serveru, vy jste zase opačný extrém. Potíráte odpůrce s fanatismem lovců čarodějnic a oni vám přitom ani neukradli oblíbeného kačera ...

S panem Nešporem bych určitě souhlasil, snad s rozdílem, že případnou léčbu by si měl platit každý sám - ale z čeho, když už všechno prohrál? Stát by mu měl maximálně poskytnout zdarma konopný provaz.

05.01.2012 21:07 | Autor neznámý

re Z.Janda: nikdy by som si netrufol vyjadrovat sa k medicine, ako laik si naordinujem tabetky proti bolesti a dufam, ze mi zaberu. Vyznate sa v matematike?

05.01.2012 20:53 | Autor neznámý

Mozna by stacilo nepsat nazor na vec ktere vubec nerozumite. Ja jsem na tomto serveru take kuli sachum a ne kuli pokeru, ale znam obe hry a hlavne matematiku a podobne prispevky me zarazeji. Nechtel jsem vas nijak urazit, ale byl to opravdu takovy nesmysl, ze jsem nemohl nereagovat.

Zkuste googlovat poker+univerzity,poker+diplomove prace a neco si o tom precist. Pokud tedy nechcete jako jediny spravny nazor brat nazor pana Nespora o pokerovych vyhernich automatech

05.01.2012 20:45 | Autor neznámý

re hracicka -souhlas, také já,takový hloupý příspěvek, jako tvůj, jsem dlouho nečetl. Napsal jsem svůj názor, jenom blbec (a zvláště nounejmák ,který o dopadech hazardu nemá ani potuchy )  může čekat, že lékař bude tento hazard (nic jiného to není)  obhajovat.

05.01.2012 20:34 | Autor neznámý

Tak hloupy prispevek jsem na internetu dlouho necetl

1)Evidentne nerozumite matematice. Teorie her, na ktere dnes stoji napriklad velka cast ekonomickych ved vznikla prave pri analyze pokeru, a jiz pre 60 let je mezi matematiky brano jako jasna vec ze poker JE o matematice, dokonce v teto souvislosti byla udelena i nobelovka, poker byva vyucovan na univerzitach jako predmet (hlavne v USA, ale i v CR narazite na diplomky s tematem poker).

Problemem pokeru je, ze jej laicka verejnost chape tak jako vy, jako podivny druh hazardu, ve stylu cemu nerozumim, to je spatne. Kdyby sachy vznikly historicky v kasinu, byla by to spatna hra?

2)podle me to neni ani jedno,ani druhe

3)ano, uspesnych nebude 100%, stejne jako nebude 100% profesionalnich sachistu. Ale to nikoho nenuti prohrat v pokeru kalhoty, proc si nemuzu zahrat s kamarady turnaj o 50kc? Opet medialni masaz - kazdy vidi turnaje o miliony, velke hry v TV, ale ze tech je mene nez 1% a drtiva vetsina turnaju ma vstup max 300kc. Kdybych prohral kalhoty jezdenim po sachovych turnajich, budu gambler a sachy hazardni hra?

4)Toto je uplne mimo, pan lekar vubec nevi o cem mluvi. Ano existuji automaty, kde kdyz vam prijdou tri tresinky nebo tri esa, tak vyhrajete. Az bude automat, ktery vas vyplati kdyz na obrazovce budou 4 kralove, nebo ktery bude losovat sachove pozice a penize vyda kdyz vylosuje mat, budou sachy taky privadet lidi do Bohnic kuli zavislosti:-D

5) Myslim ze pan Zilka se snazil ukazat ze poker neni hazard, vy to ovsem hodnotite tak ze potrebuje dostat do Bohnic par dalsich chudaku:)

 

05.01.2012 20:31 | Autor neznámý

ata135: "trosku" je potrebny k vsetkemu aj talent. Tal cca vo Vasom veku uz bol exmajstrom sveta a aj sucasna svetova jednotka je toho dokazom.

Avsak aj poctiva praca urcite niekde vedie, coho ste v sachu dokazom, otazkou vsak je, ci dalsom poctivou pracou by ste sa dokazal zlepsit o dalsich 250-300 ELO bodov - pochopil som to, ze ste realne odhadol svoje sily a radsej ste presiel na poker, kde verite, ze mozete dosiahnut viac ako v sachu. To ze ste po priznal je podla mna naozaj poctive, mnohi GM to verejne nepriznali (a mozno ani sukromne).

Poker je vsak rovnako tvrdou pracou ako kazda ina, pri spravnom bankroll management je to vsak vo velkej miere otazka psychiky - su dni ked sa cloveku nedari a prehrat desiatky tisic EUR par dni za sebou - to je uz naozaj iny napor na psychiku ako hranie sachov, kde prakticky clovek nemoze financne nic stratit. Sachisti (drtiva vacsina) nie su zvyknuty hrat o peniaze, nepocul som o nikom, kto by hral blicku o par milionov korun a v ten isty den este dalsiu... Takze po vzore jedneho greckeho hraca pokeru odporucam: zarobit si prvych 10 mil. USD a jeden milion z nich potom vyclenit na hranie pokeru a venovat sa mu po dalsi zvysok zivota ako peknej zabave.

Avsak o tom, ktora hra je zabavnejsia svedcia pocty hracov, ktori ju hraju a sach bohuzial s pokerom v tomto ohlade "prehrava" na plnej ciare - staci mrknut na navstevnost internetovych herni...

 

 

05.01.2012 20:07 | Autor neznámý

 

Re Štěpán (05.01.2012 14:07:47  ata135)  - ignorovat tyto články jde stejně úspěšně, jako uniknout reklamám na komerčních TV.
Re SKA  (05.01.2012 15:52:33 Teda musel sem se fakt zasmát jak "puritáni" v noci nespí pokud se na šachovém serveru objeví i článek o něčem jiném..) – já rozhodně spím velice dobře, jen jsem nepochopil (a je nás možná více) , pro jsme touto hazardní hrou obtěžováni na šachovém serveru . Proč jste si třeba nezaložili  diskusní  fórum, a tam si hrajte poker do aleluja. Moc lidí to tu nezajímá..
Jen bych prosil , pokud někdy budu číst podobný příspěvek,abych  nebyl ohlupován:
1)     Že poker má něco společného s matematikou. Podle mého laického mínění to je stejné,jako s matematickými modely v předpovědi počasí. Jako každá kombinační hra, má i poker úskalí. Špičkový hráč bude tvrdit, že než o hazard, se jedná o matematiku, kouzlo riskování přitahuje většinu hráčů ke karetním stolům.
2)     Žertovné je tvrzení,že poker je sport, a ne hazard.
3)     Legrační je „lákání“ ke hře : „ hraje ho celý svět,vyděláte sousty peněz, je to zábava“ a jiné nesmysly.
Jeden názor na netu: „Poker nie je iba o výhrach a tučných ziskoch. Je v prvom rade o prehrách a veľkých stratách. V pokri totiž dlhodobo profituje sotva 20% hráčov a často je toto číslo ešte nižšie. Je to tak, je to realita. No pokiaľ sa nachádzate v tej hornej špičke hráčov môžete byť spokojný a tešiť sa z tejto úžasne fascinujúcej hry. No z určitou pravdepodobnosťou tento pocit nebude trvať večne. Pretože zo spomínaných 20% sotva tretina dokáže z pokru profitovať sústavne dlhšie ako 3 roky. Je pekné vidieť hráča, ktorý zvíťazil na podujatí WSOP a odniesol si tučný balík v hodnote pár miliónov dolárov, ale treba prihliadať aj na to, že 85% až 90% zúčastnených hráčov si z turnaja neodnieslo absolútne nič. Samozrejme okrem pekného pocitu z hry na najvyššej úrovni“.
4)     A teď,Štěpáne, názor lékaře , který plně sdílím: Stoupající obliba pokeru, v němž jde mnohdy o nemalé peníze, má ale i své zápory. Především jde o závislost, která může skončit až ústavní léčbou. Své o tom může říci expert přes závislosti na hazardních hrách, primář bohnické psychiatrické léčebny v Praze Karel Nešpor.„U nás sice jednoznačně převažují hrací automaty, ale i na nich je poker nainstalován. A poker beru za hazardní hru. U takových her je nejstrašnějším okamžikem každého patologického hráče okamžik, kdy začne vyhrávat, což je cesta do pekel. Tam může mít pocit určité výlučnosti a geniality, ale pak to nabere obrátky a malér je na světě,“ upozornil Nešpor.Nějaké větší vlny pokerových „závisláků“ si však zatím nevšiml. „Je třeba si ale uvědomit, že než se vytvoří patologické hráčství a než se ten člověk zadluží, tak to chvíli trvá. Pokud tedy nyní v naší populaci taková epidemie běží, tak musíme počkat, než lidé dospějí k závěru, že jim ty dluhy přerostly přes hlavu a budou se chtít léčit,“ uvedl Nešpor.To, že i mezi fanoušky pokeru mohou být potenciální Nešporovi pacienti, nepřímo připustil i Kruška. „Poker je fenomén a svědčí o tom i diskuse mladých na internetu. To jsou šílenci. Když to ale sleduji, tak si říkám, aby jim to nepřerostlo přes hlavu. Jsou to nadšenci a pokerem žijí. Mně jako zástupci starší generaci už přijde, že je to trochu přes čáru,“ přiznává.
5)     Samozřejmě, kdo chce mermomocí přijít o peníze, budiž jim to přáno. Pak je smysl podobných článků nalákat další duše,kterým, jak jsem slyšel,se říká „hejlové“ ?
 
 
 

05.01.2012 18:41 | Autor neznámý

re:ata souhlas ta kniha se hodně odlišuje od jiných v tom kladném smyslu slova,docela zajímavé mohou být i ty campy s P.H.,co tam popisují.

Když vezmeš pokrové knihy a šachové knihy v celku ,tak se obojí snaží nalézt pravdu jak ty hry hrát a on to stéjně nikdo neví. Ono se něco napíše,pak se napíše ,že to neplatí ,pak se opět vracejí k základům. Stejně si myslím ,že každý by měl jít svou cestou, jak mu to vyhovuje a výsledky se projeví uměrně vynaloženému úsilí.

05.01.2012 18:20 | Autor neznámý

JD: Dík. Ale musíš uznat, že ta kniha je fakt přísná Já když jsem to poprvé otevřel, tak jsem ještě dva tejdny nechápal... Ale mimochodem mi to v mnoha věcech otevřelo oči. Já nerad hraji podle manuálů, když nevím, na čem ta rozhodnutí stojí. A tady jsem to viděl rozložené skoro až na elektrony, protony a neutrony... A při vývoji pokerového kalkulátoru se mi taky některý věci z TMoP náramě hodily. Jako SnG strategy od Moshmana OK, ale to je manuál, co dělat, když... Sklansky, OK, ten už učí i přemýšlet. Ale TMoP? Vedle ní je Sklanskyho No limit holdem slabikář pro prvňáčky... Kmotra si někdy rád přečtu, já od Brunsona četl jen super systémy, a z toho, co jsem četl, mám mezi knihami zatím jedničku naprosto jasnou: The Mathematics od Poker

05.01.2012 17:58 | Autor neznámý

Amberjack: Tak ale víš jak, zas nepředpokládej, že jsem nikdy žádnou šachovou knihu nedržel v ruce. Koncovky jsem četl od Pachmana i ty nové od Mullera, strategii od Dvoreckého, Pachmana, Nimcoviče, taktiku jsem také trénoval (i když ze všeho asi nejméně). Četl jsem spoustu knih o teorii jednotlivých zahájení. Jejich problém je, že jsou ještě příliš často ovlivněny pohádkama o plánech a o relevantnosti vzorových partií. Já to považuji za přežitek a mýtus staré éry, pusť na starou příručku zahájení engine a nepřežiješ 20 tahů. Nové jsou lepší, ale nepříjdou mi pořád dost dobré. Avrukhovo 1.d4 budíž příkladem super reklamy na průměrnou knihu. Ale třeba Španělská od Johanessena nebo 1.d4 od Shandorfa, ty knihy už jdou směrem, kterému fandím. Chce to čas, aby si šachisté všimli, že době příruček k 1.b4 odzvonilo... Ten přístup je na psychyku asi o něco náročnější než čtení třeba Kasparova (což jsou luxusní knihy), ale úbytek motivace bych hledal jinde...

05.01.2012 17:50 | Autor neznámý

re:ata dobrý  článek.  Tu knihu opravdu k online hraní nepotřebuješ.Nicméně za přečtění stojí,je tam spousta věcí k zamyšlení.Určitě best poker kniha je Kmotr pokru,doporučuji.

re: těm co se takový článěk nelíbí .Zamyslete se nad tím proč GM ,hledá možnosti jinde a nevěnuje se jen šachům. Jestli autor tvrdí ,že pokrem se dají vydělat peníze,tak dají a nemalé,stačí trochu přemýšlet. Zas na druhou stranu je nemohou vydělat všichni a osobně většinou normální lidi od pokru odrazuji.

A opět se budu opakovat ,šachy by si měly převzít od pokru některé myšlenky.tj všichni platí stejné startovné a nikdo není nijak ve hře zvýhodněn(tj.švýcarský systém).

05.01.2012 17:18 | Autor neznámý

 Jako (rekreačnímu) hráči pokeru i šachů se mi podobné články na tomhle serveru líbí, takže spokojenost, zvlášt´ pokud z nich je nějaký profit:) 

Jen mě zaujalo, cituji: Šachy se neučím metodou přehrávání partií starých mistrů, zaměřuji se čistě na počítačovou analýzu, učím se myslet jako šachový engine a při hře spoléhám hodně na svou paměť.

Zajímalo by mě, jak dlouho tuhle metodu autor uplatňuje a jestli ten jím zmíněný přechod do "udržovacího" módu nesouvisí právě s počátkem aplikace téhle "myslet-jako-engine" metody.

Nejsem vůbec dobrý hráč (ELO 1800-1900), ale učit se šachy jen s pomocí počítače (a vlastní materiály si vypracovávat sám, proboha...) mi přijde víc než nešt´astné. Vzhledem k tomu, že se víc než šachům věnuju škole, fotbalu a knihám (nebo filmům), tak prostě nemám čas (nebo lépe řečeno ho mít nechci), ale intuitivně cítím, že správná metoda, jak se pořádně zlepšit by spočívala v prostudování knížek, a nejlíp asi těch zaměřených na koncovky a pak až na práci s počítačem. A spíš než na pamět´ je rozumnější spoléhat na propočet - ale to tvrdím jako "víkendový" alkoholik (Ó, má pamět´ nepamět´ zmučená...), takže nedovedu posoudit kapacitu paměti ostatních - každopádně s počítačem občas procházím zahájení (a docela systematicky!) a můžu říct, že po pár měsících si dopodrobna nepamatuju nic:) Omlouvám se dlouhý příspěvek.

05.01.2012 16:42 | Autor neznámý

SKA: Přesně řečeno

Pavel Háse: Jistě, na živo je to i o řeči těla, teď na to na aréně vyšla super kniha od nějakýho bývalýho agenta FBI, který byl specialistou na neverbální komuniaci a celkově na zjišťování informací z lidského chování. Chci si to přečíst, ne proto, že začnu hrát naživo, ale proto, že si myslím, že to je super i v životě mít takové info, když s někým mluvíš. Třeba s pouličním prodejcem. Turnaje naživo jsou dražší než online, tam pár stovek musíš dát. Hrát za poslední, kdy musíš vyhrát, to se prostě nesmí. Když mám málo, nejezdím ani v MHD načerno...

05.01.2012 16:34 | Autor neznámý

SKA: Zatím to zkouším na FICGS. Kromě šachů, včetně 960 se tam dá hrát BigChess (16x16), Go a také poker.  Kdyby mi někdo chtěl přispět nějakými drobnými jen tím, že se tam zaregistruje a odehraje (zdarma) nějaké turnaje, link je www.ficgs.com/ref_282762.html .

05.01.2012 16:27 | Autor neznámý

re SKA - už to psal(tuším)  Pavel Háse - nešlo by ty příspěvky napsat do nějakého texťáku,a pak to sem dát v jednom příspěvku ? Jako pračka může posloužit cokoliv,třeba restaurace. Štěpán zde nastolil několik otázek, každý na to bude mít svůj (třeba diametrálně odlišný názor) - i já, jako naprostý laik a odpůrce "hazardu"  

 

05.01.2012 16:08 | Autor neznámý

Jinak co se týče "kolem mého bydliště je to samá herna ..." tak tam pokud se jedná o hernu s automatama, tak sem slyšel názory, že to není nic jiného než pračka špinavých peněz. Problém je že nikdo přece nezjistí kdo tam ty peníze naházel, zatímco při turnaji v pokeru to víte a hlavně toho není ani tolik ... Mimochodem otázka na ty kdo se v tom vyznají: nemůže náhodou sloužit jako pračka peněz jakýkoliv obchod ?  Přece nikdo nekontroluje kolik toho skutečně kdo prodal fyzicky ne ? Jen ty herny jsou asi snažší možná na realizaci, ale to je jako vše jen otázka zákonů a mechanismů v nich. Teoreticky by někdo mohl udělat i šachovou hernu, program by náhodně vybral soupeře a neřekl jeho sílu a vy byste mohli vsadit ... znamenalo by to že šachy sou hazardní hra či dovednostní ? Samozřejmě by to s tím vůbec nesouviselo. Zda hraju šachový turnaj o čokoládu či o milion, přece je věc nesouvisející s šachama, stejně jako to zda hraju o pořadí v turnaji či testuju nějakou statistickou hypotézu či psychologickou nesouvisí s tím zda hraju o 10 Kč 1000 Kč či o 0 Kč (freeroly jsou též sponzorované) ...

05.01.2012 15:58 | Autor neznámý

Re Pavel Háse: doporučuji zkusit freeroly, to je jak šachový turnaj, a nestojí to vůbec nic, a pokud se pak někdo rozhodne dát si na účet třeba 200 Kč a hrát turnaj se startovným 20 či 50Kč trvající několik hodin je to jen na něm. Mně osobně freeroly připadají moc dlouhé a musím na to mít náladu, ale někdy je to zábava dát. Navíc stejně jako si člověk může odpočinout od šachu při pokeru může i naopak. Občas se u nás v klubu objeví i nový šachista začátečník, je jasné že to nikdy nebude nejspíše ani mistr a možná ani ne 2000, ale copak na tom záleží? Záleží na tom, že ho to baví a obohatí ho to ne ?

05.01.2012 15:52 | Autor neznámý

Teda musel sem se fakt zasmát jak "puritáni" v noci nespí pokud se na šachovém serveru objeví i článek o něčem jiném (který je nikdo (!!!) nenutí číst). Připomíná mi to inkvizici. Něco jiného by bylo, kdyby před každým turnajem v šachu pořádaným ŠSČR se musel člověk probojovat do šachu přes poker, tak to by byla přesně ta mez, kdy bez hraní pokeru nelze hrát šachy a tudíž by jeden svět omezoval jiný a to by bylo špatně. Ale pokud se budou na šachovém serveru (nezapomínejme že šachy získali jakýsi status symbolické abstraktní hry a ikdyž se třeba dnes už ví, že to neznamená obecně abstraktní a třeba ženské myšlení to nepostihuje, i tak tento status má zřejmě jisté oprávnění) objevovat články o člověče nezlobse, mlýnu, dámě, různých verzích šachu a podobných her, magicách, pokeru, wesnothu, starcraftu, RPG, golfu, tenise a čemkoliv v souvislosti se slovem "strategie" či "taktika" inspirující čtenáře se třeba zamyslet nad nějakou tou souvislostí a vyzkoušet občas něco jiného aby se pak zase vrátili k šachu tak to přece jenom pomůže zvětšit lidem obzor a obohatit je to, a to je přece to o co primárně jde i v šachu, o jakousi "gymnastiku mozku" pomáhající duševní svěžesti. Z tohoto hlediska vůbec nechápu o co puritánům tedy jde ? O to aby lidi nemysleli ???

05.01.2012 15:42 | Autor neznámý

@Bond: Nejde jen o počty, ale také o psychologii a schopnost skrýt vlastní pocity. To poslední je možná důvod, proč bych třeba do herny hned tak nešel. Po internetu bych snad hrát trochu mohl, ale na hru o reálné peníze si zatím netroufám - oni nás v práci tolik nepřeplácí, abych si mohl dovolit prohrát třeba 30 tisíc, když to zrovna nepůjde. A jakmile si nemůžeš dovolit prohrát, je lepší do herny vůbec nelézt. V sázení se mi také nejvíce daří tak do týdne po výplatě, jakmile začnu hrát za "poslední" s tím, že to vyjít musí, výsledky jsou obvykle špatné.

05.01.2012 15:22 | Autor neznámý

pawel: Právě že šachistům typu Davida a Viktora. Ale co dostali ostatní šachisté od sponzorů, kromě propisovaček a kalendářů? Nejlepší světoví hráči pokeru taky mají sponzory. V hernách jsou normálně dotované turnaje, turnaje s garancema...

skinca: jj, stejně jako mnoho zkušeností ze šachů, tak i teorii her, bankroll management a herní matematiku člověk v životě uplatní. Ale vysvětluj to tady...

Ota Válek: Je to důvod, proč články vychází. Každý si z nich vezme to své. Jsem rád, že i ty to vidíš tak jako já. Je to složité, jinak by totiž silní hráči neměli výhodu proti slabým. Každá závislost je škodlivá, myslím...

Reklama na hazard: Zamyslete se trochu, to vážně věříte, že kdybych tu prováděl nábor fishek (slabých hráčů) do herny, že bych je tu lákal na integrální počet a teorii her? Mindfucking podle mě vypadá jinak, ale nechám se poučit...

05.01.2012 14:58 | Autor neznámý

Taky myslím, koho to nezajímá, ten ať článek se slovem poker v názvu rovnou přeskočí. A kdo začne hrát poker na základě nějakého článku a prohraje majlant - dobře mu tak, nemá být blbý.

05.01.2012 14:45 | Autor neznámý

Re Ota Válek: U mně se nejedná o OBAVY, zda zde nedochází k propagaci hazardu. Tudíž to u vás nemusí vzbuzovat úsměv. Já jen že tenhle server navštěvuji především kvůli šachům, poněvadž je holt už šachový. Poker mě ganz nezajímá, stejně tak jako nitrožilní užívání drog, nebo politická situace v Ruanda Burundi. Podstatná je pro mně odpověď pana Boleslava, že je to kvůli finančním příjmům z reklamy. To mi jako odpověď stačí. Děkuji.  

05.01.2012 14:31 | Autor neznámý

Článek je zajímavý, poskytl mne informaci, že hraní pokeru není žádná legrace a proto mne spíše odradil od pokusů to zkusit. Soudě podle živého ohlasu, má zde občasné publikování informací o jiných hrách, než jsou šachy, své opodstatnění. Obavy o to, zda zde nedochází k propagaci hazardu, ve mně v éře téměř neomezeného přístupu k všemožným informacím na internetu vzbuzují úsměv. Každý ví, že jsou závisláci na hracích automatech, kteří dovedou ožebračit vlastní rodinu. Existuje závislost na hraní pokeru? Pokud ano, je obdobně nebezpečná?

P.S. Nahlíženo zvenčí může být škodlivá i závislost na hraní šachu.

05.01.2012 14:30 | Autor neznámý

Vy jste ale ignoranti , misto abyste se zamysleli hloubeji nad tim co zde Stepan Zilka napsal a neco si z toho odnesli, tak jen kritizujete.

Teorie her je zajimavá a i tento článek pro někoho může být přínosem. Jen bych asi víc vysvětlil použité termíny a proměnné.

Celý život je o rozhodován a i v šachu je to přece důležité, proč se na tím nezamyslet? Je potřeba se umět rozhodnout a pro mnoho lidi je důležité, mít nějaké znalosti s podobnými případy. Tvrdím, že mnoho znalostí z šachu uplatnuji i v osobním zivote, stejne tak je to i s pokerem.

05.01.2012 14:24 | Autor neznámý

Wittus (05.01.2012 13:33:50) to vyjádřil trefně. Tak to prostě je. Věřím, že ti co zastávají negativní postoj k publikování takovýchto článků, překousnou 1xměsíčně řádky s touto tématikou. Nicméně i v ten den budou články čistě šachové (jako dnes), takže počteníčko bude zaručeno. děkuji za pochopení 

05.01.2012 14:13 | Autor neznámý

RE Wittus: No jo, předmětem reklamy může být leccos, třeba i clavin, nebo pemprsky.....Je však třeba zvážit, kde leží ona pomyslná hranice. Ať chceme či nechceme, ať se líbí či nelíbí, pan Žilka tu veřejně propaguje hazard a hazardní hru. My hrajeme šachy a jsme rádi za tento server takový, jaký je. Tedy především propagující královskou hru. P.S. Přetrpět se dá leccos, s tím souhlasím. Ale proč?

05.01.2012 14:07 | Autor neznámý

Tobi, Zdeněk Janda, JP, brbla, Poutník, ...: Já vás chápu. Ale nemůžete to prostě přeskočit, nevnímat, ignorovat? Na youtube, v televizi, tam jsou daleko agresivnější reklamy... Co tu třeba dělá reklama na hry pro PC a konzole? Odpovím si sám, někdo si ji zaplatil. A nezaplatil si ji tak dobře, aby byla mezi hlavními články. Tolik můj názor...

rapo: Ano, je to ten, kterému se nelíbílo, jak této akci veřejnost nefandí. Když zažiješ Mitropu v Itálii (super fandové, bronzová medaile) Mitropu ve švýcarsku (jen samý bulvár a výsledkový propadák) a Mitropu ve Francii (nezájem a výsledkově malé zklamání), prostě si uděláš náhled, jak se ta akce v pohledu veřejnosti vyvíjí...

exot: Proč bývalý?

JIří Majer: Není ti to s tou manipulací s výsledky trapné?

Wittus:

05.01.2012 13:33 | Autor neznámý

 Beru to tak, že provoz webu, redaktoři atd něco stojí. Tento článek je tedy pro mne něco jako reklama v televizi. Pokud i díky penězům z této reklamy bude tento web dobře fungovat, tak to nějak přetrpím.

05.01.2012 13:06 | Autor neznámý

rapo: Štěpán Žilka - není to ten, co dostal cenu Fair play za manipulaci s výsledkem, což následně ovlivnilo i pořadí v soutěži družstev?  Jinak souhlas (jako vždy  ) s Tobi.

05.01.2012 13:04 | Autor neznámý

... "plánuje celý rok spolupracovat s Novoborským šachovým serverem a protože i nadále vám zde tedy budu psát články na pokerová témata, budu rád, když mi v diskuzi pod článkem navrhnete témata"...

Byl bych moc rád, kdyby redakce zvážila zveřejňování dalších podobných článků na tomto webu. Za sebe jak uvidím další podobný příspěvek dávám "pass".

05.01.2012 12:49 | Autor neznámý

Dobrý den, přiznám se, že nevím, proč se pokerové oslavné tirády objevují na šachovém serveru. Na výborném šachovém serveru. Obsahově je článek mimo mísu (šachovou problematiku), nebo-li spojitost s šachem mi zcela uniká. I když jsem se snažil poctivě číst, nerozumím tomu, nebaví mě to a článek jsem nedočetl. Přiznám se, že nevím, zda-li šachové servery také neexpandují do těch pokerových a zkoumat to nebudu. Poker Arena.cz mě vůbec nezajímá. Navrhuji napsat podobně laděný článek také o mlýnu, dámě a Člověče nezlob se. Když už tak už. Stoprocentní souhlas s Tobi 

05.01.2012 11:20 | Autor neznámý

AKQ je klasika, pekny clanek go Stepan go

05.01.2012 10:25 | Autor neznámý

Minulý článek o pokeru mohl být v něčem zajímavý i pro šachystu, ovšem toto je už docela mimo.  Nepřeji autorovi nic zlého, ale věc na mě působí tak, že ještě nedostal od života dostatečně nafackováno. Jen si říkám, proč se zde takto odkopává, když vydělávat si pokerem je tak snadné? Skonči s tím dokud je čas, život utíká strašně rychle. Ještě pár prohýřených let a zjistíš, že jsi prohrál úplně všechno.

05.01.2012 09:35 | Autor neznámý

Štěpán Žilka - není to ten, který si stěžoval, že ho na Mitropě nikdo nesleduje on-line?

05.01.2012 09:01 | Autor neznámý

 

....čili, jako hra, ó.ká., ale pokud z podtextu se může vyruzmět, jak bezpracně vydělat peníze a velké peníze, tak se jistě mnoho lidí nechá možná nachytat a pak pohoří.

05.01.2012 08:55 | Autor neznámý

Jasně nebo přes e-maily zase letí "letadlo", jak se na něm mnozí splálili, když se objevilo po revoluci.

Celý vtip těchto her je v tom, že Ježíšek ani Mikuláš neexistuje a všechny výhry musí jiní  zaplatit. A čím vyšší výhry, tak tím více lidí je potřeba do systému přivléct.

Šachistům typu Viktora, Davida zaplatí ceny sponzoři, v pokru nejlepším jen a jen hráči, čím více hráčů, tím lépe.

05.01.2012 08:41 | Autor neznámý

Hm , přesně ,  jak se říká : " Práce je tou poslední zoufalou možností, jak si vydělat peníze"  . Nevím jak u vás (myslím všeobecně), ale kolem mého bydliště je to samá herna, Fortuna a Tipsport ... . A souhlas s Tobi

05.01.2012 08:25 | Autor neznámý

Spíše smutné. Možná by mělo být uvedeno "Štěpán Žilka, bývalý mladý nadějný profesionální šachista, nyní hráč pokeru". Aneb "Jak Česko přichází o šachisty". No, doufám, že si z tohoto oslavného článku, jak "snadno vydělat prachy" nevezmou příklad třeba D. Navara nebo V. Láznička. Byla by to fakt škoda.

05.01.2012 08:11 | Autor neznámý

Já tedy vůbec a velmi mě na šachovém serveru otravují

05.01.2012 07:18 | Autor neznámý

Tak na podobné články se těším.