Je online hra bezpečná?

03.11.2012 06:43 | Šachy a poker

Tento článek pro Vás připravila redakce výukového pokerového portálu Poker-Arena.cz | online poker zdarma. Autorem článku je Štěpán Žilka, mladý profesionální šachista.Stejně jako v šachu, tak i v pokeru, se dnes můžeme setkat s ...

Tento článek pro Vás připravila redakce výukového pokerového portálu Poker-Arena.cz | online poker zdarma. Autorem článku je Štěpán Žilka, mladý profesionální šachista.
Stejně jako v šachu, tak i v pokeru, se dnes můžeme setkat s hrou jak klasicky naživo, tak i s hrou na internetu. A řekl bych, že v obou těchto hrách se jedná o dvě zcela odlišné disciplíny, které spolu nemají společného více než pravidla a pár základních strategií.

Já osobně mám šachy mnohem radši naživo, zatímco online hraju velmi výjimečně. A když už hraju šachy přes internet, často si střelím spíš nějakou tu vážnou jednominutovku na odreagování, případně 0+1s na tah a podobná tempa, takže kromě případů, kdy mám chuť na bullet chess, v šachových online hernách prakticky nejsem. Přesně naopak to mám v pokeru. Zde mi tak nějak normální přijde hrát spíš online poker, zatímco naživo si pinknu jen tak pro zábavu třeba na nějakých společných setkáních Poker Arény.

Pokud si chcete zahrát poker online, nejspíše se přihlásíte na jedné ze dvou největších heren PokerStars nebo na Party Poker. Pro šachy pak zvolíte například nový a velmi zajímavý projekt Online Arény ŠSČR. Hraje se zde o peníze nebo o jiné zajímavé ceny, tak vás jistě zajímá, jak takové herny dohlíží na férovost her.

Šachy: Zde použití počítače při hře udělá i z podprůměrného hráče naprosté monstrum vyhrávající jednu partii za druhou bez rozdílu síly soupeře. Herny proto mají své algoritmy na to, aby se tomu snažily maximálně zabránit. Jakmile splňujete určitý limit náročných tahů, které jste vyřešili stejně jako počítač, stáváte se podezřelými a herna si vás začne více všímat. Pokud navíc herna zná vaše skutečné elo, je tento test velmi spolehlivý. Dává poměrně málo false positives a naopak dobře odhaluje podvodníky. Zajímavostí však je, že při kontrolách partií hráče velmistrovské úrovně tento test nepříjemně selhává. Pokud začátečník dělá normálně 20% tahů podle počítače a najednou jich bude dělat 80%, je něco v nepořádku. Pokud velmistr dělá 90% tahů podle počítače a najednou jich dělá 95%, co s tím?

Poker: Výhoda, kterou počítačový program dokáže nabídnout, není zdaleka tak ničivá, jako tomu je v šachu. Ta je ještě dále znehodnocena rizikem, že herna podvodníka odhalí. Třeba takový pokerový bot nemá jednoduchý život už jen kvůli základnímu CAPTCHA testu. Mnoho podpůrného software mají navíc herny na seznamu povolených programů, čímž se dále snižuje riziko podvodu a poker na internetu se tím sice mění na takový menší freestyle, nicméně rovnost podmínek porušena není. Dohoda mezi více hráči je jiná forma podvodu. Na její odhalení však existuje nemalé množství testů. Nejsnazší je samozřejmě přijít na ty, kteří si po každé session rozdělí společně nahrané prostředky :-) Zjistit se ale dají i ti opatrnější. Nikdo neříká, že místo pro různé chytráky neexistuje a že žádní, kteří objevili skulinku, neexistují, ale je dobré si uvědomit, že herna má ze hry obrovské příjmy a dobré jméno jí vydělá denně neskutečný balík peněz. Přelstít tým bezpečnostních expertů ve společnosti s mnohamiliardovým obratem je mnohem těžší, než si mnozí myslí.

Naučte se vyhrávat v pokeru – na výukovém portálu Poker-Arena.cz naleznete zdarma pravidla pokeru, výuková videa, pokerové strategie pro začátečníky i pokročilé a nejnovější články a zajímavosti ze světa pokeru!

32x 3371x
Fotogalerie
Komentáře (32) Aktualizovat
06.08.2013 09:36 | ppaavveell

Pane Žilko, rád bych si občas online poker zahrál, ale měl jsem pocit, že je v současnosti u nás zákonem zakázaný. Asi budete mít lepší informace - mohl byste mi o tom něco napsat? Dekuji.

09.11.2012 11:45 | Autor neznámý

Jo, asi vždycky ostatní otráví těma svýma řečma, tak ho nechají vyhrát

09.11.2012 08:37 | Autor neznámý

Pawel: To je specifikum téhle hry, faktor krátkodobého štěstí je prostě neodmyslitelný, ale třeba takový Phil Hellmuth WSOP vyhrál myslím hned dvanáctkrát

09.11.2012 07:48 | Autor neznámý

Je to náhoda (loterie) nebo sport (dovednost)? O tom se zde během roku též mnohokrát diskutovalo.

Vloni druhý v Las Vegas náš Staszko, jak dopadne letos? Včera jsem četl v novinách, že finále již proběhlo, bez jeho účasti. Sám psal, že byl 2.000. z 7.000 a také, že letos je v "lehkém" mínusu (lehký mínus je samozřejmě v jeho měřítkách).

Asi něco na té dovednosti přeci jen bude proti loňsku 6.999. ze sedmi tisíc by asi opravdu nebyl a za další rok jistě nebude. Přesto asi nenalezneme sport, dovednost, kde by byl někdo druhý na světě a za rok (neberu zranění, nemoc, atd.) byl až 2.000.

06.11.2012 19:07 | Autor neznámý

ata 135: Díky za info. Myslím, že máme zhruba stejnou filozofii na tuto věc. Je to stejný problém, jako byl kdysi populární korespondenční šach.  

06.11.2012 15:18 | Autor neznámý

Štěpáne, Ty ale pořád vycházíš z toho, že hraješ anonymně. V Online aréně jsi jako člen zároveň členem ŠSČR, tj. známe údaje o Tobě, bez toho se členem nemůžeš stát. A druhá věc: Tvá reálná výkonnost také není pro soupeře úplně anonymní, kdykoli do Arény vstoupíš,  bude vedle Tvého jména napsáno "IM", tak jako já tam mám napsáno 1.VT; hráči maji u své přezdívky uvedenu reálnou VT či titul. I když si necháš spadnout rating na 1700 a budeš doufat, že si pak uděláš srandu z hráčů kolem 2200, každý stejně uvidí, že ho natloukl IM. VT nejde skrýt, měnit ji může pouze admin. Ale to je jen detail, musím už letět. K Ace-Guard se ale asi ještě budu muset vrátit, jak tak pročítám diskusi...

06.11.2012 14:25 | Autor neznámý

Když budu hernu zapínat jen ožralej a budu si z těch partií dělat srandu, nebudu odkrývat svůj live repertoár a budu tam mastit nějaký sidelines, tak tam budu za slabýho hráče. Pak příjde MČR a já to začnu brát vážně. Systém začne blikat jak kasino ve vegas a buď mě označí za podvodníka, nebo bude tolerovat chování, které víc než cokoliv jiného připomíná podvod. Co je lepší?Když někdo uletí o 5 směrodatnejch odchylek, tak OK, ale když si budu dlouhodobě vegetovat 1SD od EV, tak bych chtěl vidět, jak mě kvůli tomu někdo vyhodí z herny To by měli 33% false / positives a to asi nebude v jejich politickém zájmu. Nemůžete přece říct, že každá mince, kde na třech hodech nepadne 1.5 krát orel, je cinknutá

Moc bych na ten rukopis nedal ani na žádný testy, ale zamyslel bych se nad tím, proč by to proboha někdo dělal

06.11.2012 14:24 | Autor neznámý

Když by někdo zapl online arenu, tak by za ním měl stát policajt ,a když by podváděl, tak by ho majznul penderekem....

06.11.2012 13:32 | Autor neznámý

Laický dotaz:

Jak si kontrolní mechanismy poradí s nevyrovnaným hráčem, jehož výkonnost silně kolísá mezi partiemi (i v jejich průběhu) či sériemi partií? Vezměme kolísání v mnoha myslitelných parametrech a fázích hry (odezva, četnost hrubých chyb, teorie, koncovka, kombinace,...) na Elo klidně třeba +-300 bodů. Samozřejmě to asi nebude velmistr... 

06.11.2012 13:26 | Autor neznámý

to no ELO: Ty stížnosti na peníze, pokud si pamatuji, nebyly míněny tak, že se má někdo špatně, ale spíše tak, že šachy jsou v poměru k vynaložené námaze málo výdělečné oproti jiným činnostem (třeba pokru).

06.11.2012 12:52 | Autor neznámý

Přece jen si dovolím ještě cosi podotknout.

Zjišťování podvodného chování je speciální případ ověřování autenticity. Autenticita se obecně ověřuje porovnáním kontrolního vzorku se vzorem. Může to být otisk prstu, duhovka, hlas, podpis; ale patří sem i zjištění, zda se ověřovaná osoba chová jako obvykle, nebo se nějak odchyluje (a tedy např. lže, je ve stresu, něco skrývá). Každopádně musíme mít dva vzorky, které porovnáváme.

Podpis je docela pěkný příklad. Kdo z nás nefalšoval podpis rodičů ve škole? A kolika z nás to prošlo? Proto si možná myslíme, že se podpis dá snadno zfalšovat. Kdybychom ale zaznamenali a snímali nejen vzhled podpisu, ale i rychlost tahu a její dynamiku, tlak na podložku, sklon ruky a pohyb bezprostředně po ukončení podpisu, bylo by zfalšování podpisu extrémně těžké. (Ovšem vyhodnocení by bylo náročné a drahé.)

V šachovém anti-cheatingu jsem laik, ale myslím, že cosi jako podpis by se dalo vystopovat. Například rychlost hry v různých pozicích a spotřebovaný čas - při použití počítače má člověk tendenci kontrolovat i tahy, které by jinak zahrál okamžitě; pokud člověk vymyslí nějaký plán či taktický postup, pak zahraje několik tahů za sebou poměrně rychle, kdežto s počítačem "vymýšlí" každý tah zvlášť. Ale to je jen jedna rychlá myšlenka, jistě by se našly lepší nápady. Musel by na to být samozřejmě dostatečně velký vzorek "normálních" partií.

05.11.2012 23:11 | Autor neznámý

Poznámka v e večerní náladě: články o pokeru nečtu, poněvadž ho neumím, ale diskuse bývají zajímavé. Militantní odpůrci by si měli uvědomit, že i díky komerčním článkům mohou číst kvalitní šachové stránky zdarma.

P.S. Jen trochu nerozumím IM Žilkovi, proč si stěžuje na malé šachové honoráře, podle jeho úvah o programování soudím, že v tom oboru "umí" - a tihle lidi nejsou žádní outsideři (finančně).

05.11.2012 23:07 | Autor neznámý

Já myslím, že vše podstatné buž ylo řečeno, tedy:

1) Podvod v šachu spočívá v enginu, který vám radí nejlepší tahy. Pokud ten motor běží na jiném počítači (a nemám v bytě skryté kamery a podobné nesmysly, tak je to neodhalitelné). Kontrola procesů samozřejmě odhalí 90% podvodníků amatérů, ale profíka ne.

2) Pokud chcete odhalit podvod porovnáváním tahů se standardem daného hráče, tak jak už psal Štěpán, pokud je podvod jeho standardem, tak podezřelé jsou spíše partie, které jsou příliš standardní než ty nestandardní.

3) Podvádění na šachovém serveru nemá moc smysl, pokud nejde o velké prachy a o ty většinou nejde na rozdíl od pokerového serveru.

4) Podvádění v pokeru spíše spočívá v komplotu více hráčů u jednoho stolu, to je něco úplně jiného než v šachu. Tomuhle komplotu se dá asi efektivně bránit tím, že se stejní hráči nikdy nenalosují spolu (jestli jich tam hrajou miliony, tak to asi není problém).

 

05.11.2012 22:47 | Autor neznámý

capjar: Já se na to dívám z pohledu programátora výpočetních algoritmů a různejch matematickejch vychytávek do her. Věnuju se tomu už dost dlouho, takže mě jen tak něco nepřesvědčí, že se to udělá tak nějak samo. Problém je, že to co nejde popsat ani slovy, nikdo nenaprogramuje Nejdřív se prostě musí vědět, co že se s těmi tahy má vlastně dělat. Chcete to srovnávat, musíte vědět s čím. Srovnávat to s tahy stejného hráče - problém, podvádí pořád, takže podvod je jeho standard. Srovnávat s ostatními? Neznáte jeho reálnou sílu, nevíte, s kým srovnat. Zázračně na to příjdete a pak chcete vyhodnotit rozdíly? OK, jakýkoliv ne úplně očividný a hlavně nepravidelný (třeba každý tah kontroluju hrubku, ale ve skutečnosti kontrola změní jeden tah v celé partii) podvod bude na vzorku pár desetitisíců tahů jen výstřel do prázdna - variance. Chcete kontrolovat procesy na pozadí? Musíte vymyslet způsob, jak zabránit hráči analyzovat na druhém PC. Chcete soudit, kdo má právo znát teoretickou variantu jen 5 tahů, kdo 15 a kdo 30? OK, ale nedivte se, až autora šachové knížky označíte omylem za podvodníka. Chcete zabránit tomu, aby slabému hráči při hře nepomáhal silný velmistr svou znalostí koncovek? Opět problém, jak chcete určit, kdo jak umí koncovky. Znám lidi, co s 2100 zmatují J+S poslepu a znám hráče 2400, kteří to neumí ani na šachovnici.

Říct "zabraňte podvádění" je sice hezký, říct "zabránili jsme podvádění" je ještě hezčí, ale když se to rozebere do podrobna, vyskočí najednou problémy, které ani lidskou inteligencí neumíme popsat - ale tváříme se, že stroj to sčítáním jedniček a nul dokáže

Jak byste slovy popsali mechanismus, který má odhalit podvod kentaura (člověk 2500 + knihovna zajájení + kontrola hrubek enginem ne vedlejším počátači)? Jeho elo bude z ničeho nic o sto vyšší než je jeho reálná síla bez softwaru,  "jen" prodlouží svou znalost teorie a udělá v turnaji o tři velké chyby méně. Já to prostě nedokážu slovy popsat. Co to má dělat? Co se má zjišťovat? Jak ten podvod poznáte jako člověk prohlížející si ty partie? Jistě že odhalení banálních podvodů je snadné. Ono je tedy i to hodně pracné, ale není to nic ve srovnání s tím, co od toho mnozí asi očekáváte

05.11.2012 19:40 | Autor neznámý

Zajímavá diskuse.  Mě by jako šachistu amatéra zajímala spíše ta bezpečnostní opatření na šachových serverech. Může někdo z vás kompetentních popsat, jak taková kontola funguje např. na známem serveru playchess.com? A jestli je lepší nebo snad horší než na té naši chess online. Případně ji porovnat s jiným serverem, např. co ještě znám: Play ok. Díky předem.    

05.11.2012 17:37 | Autor neznámý

pawel: Ale já jen poukazuju na fakt, že kontrola, jestli hraje chytrý člověk nebo chytrý člověk se strojem,  je problém i teoreticky v podstatě neřešitelný a praktická stránka jakéhosi blízko dokonalého řešení, by byla stejně daleko za hranicemi rozpočtu toho projektu

Stejně jako agentí tajné služby nejsou nasazováni na kapsáře ve vesnické samoobsluze, tak ty největší matemiticko-ajťácký hovada nebudou hlídat férovost hry na přátelském šachovém serveru, respektive ji napadat. PokerStars protíkají denně desítky milionů dolarů, takže jestli se někde střetnou sofistikovaní podvodníci a elitní tým bezpečnostních expertů, bude to spíš tady.  To že je letiště v Tel Avivu chráněné víc než třeba pramen Vltavy přece neznamená, že na Šumavě časteji vybuchují opuštěná zavazadla

05.11.2012 16:51 | Autor neznámý

Já to jako útok na Online arénu ze strany Štěpána nebral a neberu. Prostě popsal svou představu o fungování kontroly v šachových a pokerových hernách.

05.11.2012 16:25 | Autor neznámý

Omlouvám se, ale když porovnám co se skrývá pod titulkem Exelentní kontrola s popsaném ve článku, nezlobte se, ale člověk nemusí být odborník, aby poznal, že je to jaksi v nesouladu.

Sorri, Štěpáne Žilko, ale jak chytat špatné podvodníky a hráče s nížším elo a začátečníky, hrající jak velmistři, asi nikoho moc nezajímá, to je přeci samozřejmost. Tím je opět Aleš a spol. s arénou schazován, když se definuje pouze tímto.

Pokud chci hrát on-line, chci kontrolu sobě cca rovných a také zkušenějších podvodníků. Pokud věříme odkazu a Alešovi, pak článek  a znovu napsané v příspěvku níže, je trošku vůči šachu nefér.

05.11.2012 15:27 | Autor neznámý

Kdybych takové věci neprogramoval a nevěnoval se analýzám těch kontrolních metod, tak by mě to asi přesvědčilo. Myslím, že mám velmi dobrou představu, co to může dělat a co ne, jen jsem to napsal jednou větou, což se některým nelíbilo

Nemyslím si, že se v něčem neshodujeme, vždyť v článku sám píšu, že to je dobrý test a pro hráče s nižším elo a špatné podvodníky dosti spolehlivý. Jenže v pokeru je podvádění s pomocí botů a jiných advanced technik nabízející obrovskou edge výhradně práce profíků, kterým úspěch zajistí hodně nadstandardní živobytí jen za to, že ráno zapnou PC.  A proti lidem, kteří tyhle systémy znají, věnují měsíce i roky programováním (analýzám) protiopatření, prostě ace guard neobstojí. O tom, že jsou pokerové herny mnohem lépe zabezpečené, bych nezapochyboval ani na vteřinu. Nechci ani výjmenovávat všechny "nejasnosti", které ohledně zabezpečení a kontroly partií mám... Na vymýcení random amatérských podvodníčků budou testy plně postačující a hra na serveru kvůli systému (ale hlavně kvůli absenci dobrého důvodu podvádět, btw) bude podle mě určitě dostatečně fair-play Ale připište k cenám 3 nuly a ten problém, o kterém mluvím, vám přes noc zaklepe na dveře To je jako srovnávat bezpečnostní opatření na letišti v New Yorku s ochrankou na místní diskotéce. Obrana je vždy přiměřená tomu, jakému útoku má odolat. Proto myslím není mezi šachem a pokerem moc co rovnávatDovolil bych si tvrdit, že kdybych chtěl, tak odehraju tisíc partií s pomocí enginu a knihovny zahájení a systém bude jen tápat, jestli to je ještě v normě nebo už ne A pokud máte hodně přísný systém, pak mi zas bez enginu bude házet false/positives, že jsem podvodník, i když budu hrát bez pomoci Pokud si vytvořím systém, kde mi jen malá odchylka od standardu zajistí podstatně více bodů (přemýšlím hlavou, ale kontroluji hrubky s enginem), systém na nic nepříjde. A o to horší to bude mít, pokud si budu moct "super tahy" kompenzovat chybováním ve vyhraných pozicích, kde si jen zkomplikuju cestu ke stejnému výsledku

05.11.2012 15:05 | Autor neznámý

Štepán se mohl více rozepsat o těch podvodech v pokrových hernách:

Tím vůbec nejrozšířenějším je tzv. chip dumping. O co jde? Organizovaná skupina hráčů se přihlásí do stejného turnaje, v jeho průběhu si postupně předává žetony jeden druhému a na závěr zbyde jediný hráč, který pak má s chipy například od deseti svých kamarádů velkou šanci proniknout až k finálovému stolu, nedejbože celý turnaj vyhrát.

Podobnou technikou jako chip dumping je i aiming. Klasickou příležitostí pro tento druh podvodu je v onlině herně Sit and Go pro deset hráčů. Ke stolu se přihlásí například pět členů týmu a navzájem si pomocí automatického přenosu zpráv (automated instant messaging – AIM) dávají vědět, co mají za karty. Šance na výhru se tak se znalostí několika párů karet rapidně zvyšuje.

V týmu pracují podvodníci také při tzv. coop raisingu. Několik spolčených hráčů u stolu pomocí raisů a re-raisů úmyslně navyšuje sázky a nutí ostatním hráčům myšlenku, že mají opravdu dobré kombinace, což často končí jejich foldem. Na rozdíl od chip dumpingu a aimingu ale může obět coop raisingu v případě opravdu dobré kombinace karet v ruce z tohoto podvodu v pokeru i hodně vytěžit.

+http://www.online-poker-zdarma.cz/rubriky/aktuality/sci-fi-nebo-realita-armada-pokerbotu-utoci_3418.html

Ale je fakt ,že to docela hlídají.

05.11.2012 14:53 | Autor neznámý

sachistaAles- Konečně někdo kompetentní.

05.11.2012 13:42 | Autor neznámý

 

Pawel: Ace-Guard je opravdu komplexnější, než tady Štěpán popsal. Štěpán ostatně tento systém nezná a ani znát nemůže, vychází jen ze své obecné představy. Když mě začátkem léta lidé z Premium Chess pozvali na tři dny do Itálie, (kde jsme řešili vývoj serveru, grafickou podobu, plánovali MČR atd atd.), jeden z těch tří dnů byl celý věnován pouze Ace-Guardu, kdy mi vysvětlovali, jaké výstupy a informace dostávají a jakým způsobem je vyhodnocují. A k Vašemu odsudku: nelhali jsme! O Ace-Guard většinou mlčíme, bylo by také iracionální jednat jinak. Jedinou výjimku jsem udělal v rozhovoru při MČR v online šachu, který byl přetištěn na Novoborském. Uvedl jsem tam pro zajímavost několik příkladů toho, co Ace-Guard hlídá, nic víc a nic méně.

ata135: Všimni si, že Ace-Guard kontroluje jenom partie členů arény, nikoli hostů; protože vytváří pro každého člena profil hráče včetně repertoáru zahájení a s každou odehranou partií toho ví o způsobu jeho hry víc. Něco jiného je, když někdo hraje svou první partii na serveru a třeba stou partii. Samozřejmě když si hráč Tvojí úrovně pomůže v jedné partii enginem, pravděpodobně Tě neodhalíme jako podvodníka, zaznamenáme jen podezřelou partii. Když se ale budu já vydávat za hráče Tvé úrovně, vyletím velmi rychle. Takže jednorázový podvůdek odhalíš samozřejmě těžko, ale důležité je, že ten systém dokáže eliminovat ty, kteří podvádějí soustavně.

05.11.2012 12:10 | Autor neznámý

pawel: Čím jsem se prosímtě obul do online arény ŠSČR? Spíš bych to viděl tak, že máš problém s chápáním psaného textu Já náhodou aréně (té šachové) hodně fandím, znám některé lidi, co tam pracují, a možná s nimi i časem budu spolupracovat. Nemám tedy důvod tomu projektu nefandit a už vůbec ho nějak shazovat. To že si myslíš, že kontroly jsou promakané, ano, jsou, v rámci možností, ale kromě shody s enginem vs. tvoje reálná síla (kontrola distribuce kvality jednotlivých tahů vs. ostatní hráči tvé síly) už můžeš kontrolovat jen procesy na pozadí a tím asi tak začínáš a končíš. Dej mi sebelepší testovací algoritmus a nepříjdeš na to, že podvádím, respektive mi to nikdy nedokážes s dostatečnou spolehlivostí Dej idiotovi do ruky rybku a podvod odhalíš hned. Rád se nechám poučit, co tak významného jsem opomenul. Tady ty omg a wtf posty jsou o ničem, buď to rozveď nebo to nepiš vůbecMyslím, že mám dost zkušeností s programováním v oboru her a s vývojem AI mechanismů, znám mnoho úskalí těchto metod, kdy se člověk snaží 0001101001 robota naučit myslet jako člověka. Taky mám představu, kde brute force analýza jedniček a nul naopak v pohodě stačí. Nevím, v čem že to chceš objevit tu ameriku, ale jestli si myslíš, že má aréna turingovy testy na úrovni palubního počítače asgardské vlajkové lodi, tak tě asi zklamu To je tak vždycky, střelce od věže pořádně nerozeznají, pod umělou inteligencí si představují rychlovarnou konvici, ale řečí mají za dva

05.11.2012 09:52 | Autor neznámý

Ponechme chvíli poker.

Štěpán se zde dost nepěkně obul do on-line šachů, skrytě naší arény..

Mezi šachisty jméno Štěpán samozřejmě má. Měl by do takových věcí vidět a zvlášť když o tom píše, ovlivňuje mnohé čtenáře, kteří mu alespoň u šachu věří.

a) Je pravdou, že nám lhali z naší arény, kolik bezpečnostních prvků mají zajištěných, vyjmenovali je, a o další takticky že musí pomlčet. V článku je  vše smrsknuto na kontrolu enginem a spočtením % shodných tahů. Což u mistrů, jak píše autor, +/-% nelze odhalit.

b) V článku uvedené, naším předním hráčem, je psáno z nevědomosti (to by bylo smutné) nebo z účelového záměru (to by bylo ještě smutnější).

Co k tomu "otcové", "kmotři" (sakra, teď jsem si teprve uvědomil, že takové krásné české / staročeské slovo "kmotr" jak je nyní zprofanované) naší Arény?

05.11.2012 09:32 | Autor neznámý

pawel : dobré jméno jí vydělá denně neskutečný balík"   Kurňa, odkud, ten asi spadne z Měsíce, že.

Pokerová herna si kromě buyinu, který je celý rozdělen ve výhrách, bere i tzv fee - poplatek, který připadne herně na náklady a zisk.To platí pro online i živé bez vyjimky.

To ale neznamená, že by pokerová kasina všech druhů nemohla podvádět

 

05.11.2012 08:38 | Autor neznámý

...ale je dobré si uvědomit, že herna má ze hry obrovské příjmy a dobré jméno jí vydělá denně neskutečný balík peněz.

Full tilt měl velmi dobré jméno a jak to dopadlo ?!

Ale už zítra by měl znovu fungovat ( koupil ho Pokerstars ) a údajně budou fungovat i staré účty včetně starých vkladů - tak uvidíme

04.11.2012 14:54 | Autor neznámý

Re giocozo 

NSS patří z hlediska reklamy mezi slabé weby. Psát články stojí čas a čas jsou peníze. Špičkový poker hráč si prostě vydělá hraním víc, než by mu byla Poker Arena schopná zaplatit tak, aby se jí to vyplatilo. Navíc jak sám píšeš, nemalou roli hraje, že je tu Štěpán známý.

A je jedno jaké hraje limity i to jestli vyhrává. Koho články zaujmou, tak si přece může jednoduše zjistit, kolik lidí se pokerem živí. Pak možná dokonce zjistí, že poker není jen o štěstí, jak se zarytě domnívají pan Janda a spol. :)

btw.: normální člověk, pokud si chce zkusit zahrát, tak nemusí hned tahat peníze z kapsy. Asi každá herna má v rámci propagace tzv Freeroll turnaje, kde se dá hrát o reálné peníze bez vkladu.

03.11.2012 13:51 | Autor neznámý

No, mě zase úplně od začátku fascinuje to, že o pokeru pro výukový portál píše, sice u nás poměrně renomovaný šachista, ale co se týče pokeru, spíše začátečník. Mezi pokerovou komunitou jméno Štěpán Žilka určitě nikomu nic neříká a jeho pokerový nick, který budeme asi moct vidět jen na těch nejmenších limitech, které se snaží porážet zatím s pomocí kouče, zatím také žádnou díru do pokerového světa neudělal. Na nss ale jeho znalosti a šachové jméno stačí k tomu, aby se pár jedinců přinejmenším zamyslelo, jestli ty šachy nemájí pověsit na hřebík a nenaskočit do lákavého světa pokeru.

03.11.2012 10:48 | Autor neznámý

Jakže to prý podle Sosonka někomu řekl Korčnoj? "Možná byste měl přestat hrát šachy úplně, když je pokračování v takové pozici pro vás nebezpečné ...". A s pokerem to bude něco podobného, kdo se bojí, nesmí do lesa. Ještě scénka ze začátku Básníků 4:

"Já to nechápu, točil jste se v červených a nevidíte do hlášky?"- "Tak je to s váma vždycky. Celej život při zdi a dneska, dneska máte hovno."

 

03.11.2012 08:09 | Autor neznámý

Hezky začíná ten poslední odstavec :Naučte se vyhrávat v pokeru... A co prohrávat ? Štěpán si neuvědomuje,že hodně velké procento hráčů se prohrávat v šachu celý život vůbec nenaučilo (kolik z nás zažilo , že soupeř roztrhal partiář a vztekle odešel bez podání ruky). A v pokeru ano?

re pawel : reakce

na odlehčení : Do baru přijde neznámý muž a všimne si, že u jednoho ze stolů se hraje poker. Přijde blíž a vidí, že mezi hráči sedí i pes. Muž se velmi diví: „To musí být nejchytřejší pes na světě!“„Zas tak chytrý není,“ odpoví jeden z hráčů pokeru. „Vždycky, když dostane hodně dobré karty, tak zavrtí ocasem.“

03.11.2012 07:58 | Autor neznámý

... skoro bych řekl, že věta "ale je dobré si uvědomit...."  vydá za všechny napsané články. To je opravdu dobré si nejprve uvědomit... Taková věta roku.  Znamenám si, něco připravuji na Silvetra.

03.11.2012 07:49 | Autor neznámý

Jako slunce zase vyjde znova.... Jako se Měsíce dočkáme úplňku, tak si můžeme být jisti že se měsíc s měsícem sešel a máme tu další článek.

"Nehrajete šachy on-line podovodníků, hrajte pokr, je to bezpečné, tým bezpečnostních expertů vás ochrání".

Ale  ale to je posun, to tu ještě nebylo:

"ale je dobré si uvědomit, že herna má ze hry obrovské příjmy a dobré jméno jí vydělá denně neskutečný balík"   Kurňa, odkud, ten asi spadne z Měsíce, že.