Šachové léto

26.07.2005 08:00 | Turnaje

Jelikož soutěže šachových družstev probíhají pravidelně od října do dubna, vyplňuje letní přestávku řada turnajů pro jednotlivce. Zeptali jsme se viceprezidenta 1. Novoborského šachového klubu, jak si vedou jeho hráči. "Čím dá...

Jelikož soutěže šachových družstev probíhají pravidelně od října do dubna, vyplňuje letní přestávku řada turnajů pro jednotlivce. Zeptali jsme se viceprezidenta 1. Novoborského šachového klubu, jak si vedou jeho hráči. "Čím dál lépe.", prozradil V. Novotný. "Jelikož se nám letos podařilo postoupit do 1. ligy a toužíme po extralize, posílili jsme sestavu o nové hráče.
Ti zatím prokazují, že jsme měli při jejich výběru šťastnou ruku. Na hostování z Turnova příjdou velmistr (GM) J. Lechtýnský, který vyhrál turnaj v Mostě a právě skončený Metalmex Open v Liberci, a mistr FIDE (FM) Tomáš Kulhánek, který obsadil 2. místo na turnaji v Náchodě a významně přispěl i k zisku titulu na mistrovství ČR čtyřčlenných družstev v Pardubicích. Členem mistrovského turnovského družstva byl i M. Vaculík, který k nám přestupuje. V družstvu vicemistrů A64 Grygov zase nastupoval další náš host mezinárodní mistr (IM) P. Šimáček, který navíc v červnu vyhrál uzavřený velmistrovský Turnaj přátelství hraný na Čartáku. Významnou posilou bude i reprezentant a IM Lukáš Klíma, vítěz červencového Open Karviná. Novoborští šachisté jsou ale vidět i na místních turnajích. Na Open České Švýcarsko v Krásné Lípě sice B. Dalecký neobhájil loňské prvenství, ale i 4. místo je ve vyrovnané konkurenci úspěchem. Ještě lépe si vedl R. Boreš, před kterého se dostal už jen vítězný J. Balhar z ŠK Líně. Na krajském přeboru v Liberci byli zase vidět J. Kučera (4. místo) i naši nadějní junioři J. Vrána (6. místo), J. Oreský (8. místo) a P. Kučera (14. místo). Již tradičně strávila příjemnou šachovou dovolenou v Klatovech i trojice našich hráčů P. Boleslav, V. Mareček a M. Koudelka, i když do pořadí na předních místech nepromluvili."