Open Mladá Boleslav

30.07.2007 08:00 | Turnaje

Dnes byl zahájen 5. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Mladá Boleslav. Oproti ročníkům 1992-95, kdy bojovaly stovky hráčů o automobil Škoda, má letošní obnovení tradice mnohem skromnější rozjezd. Částečnou náhradou...

Dnes byl zahájen 5. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Mladá Boleslav. Oproti ročníkům 1992-95, kdy bojovaly stovky hráčů o automobil Škoda, má letošní obnovení tradice mnohem skromnější rozjezd. Částečnou náhradou jsou alespoň velmistrovský a mistrovský uzavřený turnaj.

Velmistrovský turnaj Real Spectrum Cup se hraje o 10 účastnících.
Nedorazili totiž a nedali o sobě ani vědět oba mladí Francouzi – IM Wirig a IM Feller. Velmistry GM Medunu a GM Vološina pak doplnil místo amerického velmistra Shera, který se chtěl naplno věnovat přípravě svého talentovaného patnáctiletého svěřence IM Hesse, GM Radoslav Jedynak (2540), který je tak i jedničkou turnaje.

Výsledky 1. kola:
Meduna – Jedynak 0-1 (ale dlouho to vypadalo právě naopak)
Steingrimsson – Eisenbeiser 1-0
Hess-Černoušek 1-0 (Lukáš prohrál až na půlminutě, stál spíš lépe)
Vološin – Plischki ½ (jak jinak:-)
Neuman – Sodoma – odloženo

Rozehrán byl i IM turnaj. Mezinárodními mistry jsou Přibyl (porazil Whitea) a Kulhánek s Žilkou, kteří spolu remizovali. O normu bojuje mj. František Štross ml., který si dnes černými připsal remízu, ač to mohlo podle popartiové analýzy být i mnohem radostnější.

Do Openu s cenovým fondem 60 000,-Kč zavítalo nakonec pouze 23 hráčů! Turnaj doplatil na termínovou kolizi s již zaběhnutými turnaji v Olomouci, Táboře a Rakovníku. Největším papírovým favoritem na 1. cenu ve výši 10 000,- Kč je náš Břetislav Dalecký (2165). Bude ale muset ještě máknout, jako jediný z Boráků totiž prohrál (potkal totiž mou maličkost:-). Vyhráli Jínová i Sirota. Na turnaji se objevil i dlouho neaktivní Českolipák Petr Reiter, který v prvním kole rovněž bodoval naplno. Zvědav jsem i na výkony Daniela Rouse, talentovaného svěřence IM Přibyla.

Z Openu D ratingovaného pouze na LOK se nakonec stal turnaj uzavřený - hraje právě 10 účastníků.

Budou i fotečky, ale kvůli problémům s obsazením uzavřených turnajů jsem přijel domů až před chvílí a zítra časně zase vyrážím (na programu je totiž dvoukolo), takže si budete muset ještě počkat. Chybí ale i los…Snad se objeví co nejdříve zde.