Open Karlovy Vary

02.05.2007 08:00 | Turnaje

V termínu 27.4. – 1.5. se v Karlových Varech hrál otevřený krajský přebor. Na startu se sešlo 73 šachistů, z nichž 3 se mohou pyšnit titulem IM (Petr Neuman, Josef Přibyl a Hannes Ganaus). Protože však žádný z nich nehraje za oddí...

V termínu 27.4. – 1.5. se v Karlových Varech hrál otevřený krajský přebor. Na startu se sešlo 73 šachistů, z nichž 3 se mohou pyšnit titulem IM (Petr Neuman, Josef Přibyl a Hannes Ganaus). Protože však žádný z nich nehraje za oddíl registrovaný v Karlovarském kraji, tak největším favoritem na zisk krajského přeborníka byl místní Jirka Soukup (2241), který nakonec tento titul i získal, když celkově skončil 5.

Hrálo se stejným tempem jako loňská extraliga, tedy 90 minut + 30 s/tah, samotný turnaj byl vypsán na pouhých 7 kol, což v mnoha ohledech mohlo nahrát outsiderům. Velmi dobře této situace využil nakonec vítězný Bruno Steiner (2231) z Rakouska, kterému k prvenství stačilo „jednoduché“ – porazit 5 papírově slabších hráčů a s dvojicí mezinárodních mistrů remizovat. Ostatní totiž ztráceli ještě více – druhý IM Hannes Ganaus (2287) remizoval 3x, měl však o poznání těžší los, výhrou nad IM Přibylem např. vítězi zajistil přijatelnějšího soupeře do předposledního kola. Bronz nakonec bere IM Petr Neuman (2414), taktéž za 5,5 bodu. Nejvýše nasazený však po povedeném úvodu (4/4) jistě myslel výše. Dobrý turnaj sehrál i vyšehradský Zdeněk Hába (2229), když ke 4. místu mu stačilo porazit 5 soupeřů s ratingem pod 2100, s hráči lepšímu získal pouze 0,5/2. Zklamán z průběhu turnaje jistě odjížděl IM Přibyl, který si připsal dokonce 2 porážky bílými, což v takto krátkém turnaji již nelze napravit.

Více informací můžete získat ze stránek pořadatelů.