Olomoucké šachové léto v plném proudu

06.08.2007 08:00 | Turnaje

Ve středu 1.8.2007 byl zahájen mezinárodní šachový festival Olomoucké šachové léto 2007, v jehož rámci se koná několik turnajů: dva uzavřené velmistrovské turnaje, tři uzavřené mistrovské turnaje, uzavřený FIDE turnaj, FIDE ope...

Ve středu 1.8.2007 byl zahájen mezinárodní šachový festival Olomoucké šachové léto 2007, v jehož rámci se koná několik turnajů: dva uzavřené velmistrovské turnaje, tři uzavřené mistrovské turnaje, uzavřený FIDE turnaj, FIDE open, open seniorů, rapid turnaj a turnaj v bleskovém šachu.
Hlavních turnajů se účastní 267 hráčů z 25 zemí z toho 6 velmistrů, 24 mezinárodních mistrů, 2 velmistryně a 4 mezinárodní mistryně.
Nejsilnějšími účastníky jsou GM Evgeny Vorobiov (RUS 2572), GM Viacheslav Zakhartsov (RUS 2559), IM Konstantin Maslak (RUS 2548), IM Jan Bernášek (CZE 2517), IM Nikita Mairov (BLR 2487), IM Anuar Ismagambetov (KAZ 2479), GM Alexandre Sulypa (UKR 2478), GM Ramil Hasangatin (RUS 2476), GM Nurlan Ibrayev (KAZ 2468). Festival potrvá do čtvrtka 9.8.2007.

Den před záhájením turnajů (31.7.) připravili organizátoři pro příznivce královské hry šachové odpoledne na Horním náměstí v Olomouci. Hlavním aktérem byl GM Sergej Movsesian, který sehrál simultánku. Pokud jste prošvihli šot televize NOVA, máte možnost podívat se zde.

OPEN Olomouc má za sebou po nedělním dvoukole 5.kol. Na průběžném prvním místě se nachází IM Sergey Pozin a vede tak 4,5bodovou skupinku. Na konci této skupinky se to "červená" našimi barvami, osmou a devátou příčku drží prozatím Martin a Petr Červený.

průběžné výsledky OPEN OLOMOUC

Velmi silně obsazený rapid proběhl ve dnech 1.8.-3.8.07. Celkově se sedmikolového klání zúčastnilo 90 hráčů. Startovní listině vévodila ruská dvojice GM Evgeny Vorobiov a Viacheslav Zakhartsov. Na zlatou příčku však nakonec dosáhl třetí nasazený GM Tomáš Oral se ziskem 6.0/7bodů. Svým soupeřům povolil dvě remízy, nemůžeme nechat bez povšimnutí, že jedním z nich byl novoborský Jan Vrána.
Se stejným počtem bodů skončil na druhém místě IM Pavel Šimáček. Ten sice ztratil celý bod s IM Alekseiem Kireevem, ale výhra v posledním kole nad GM Vorobiovem se jistě cení.