Okresní kolo přeboru škol

26.11.2007 08:00 | Turnaje

Pondělní dopoledne patřilo v DDM Smetanka Nový Bor mladým šachistům. Jako každý podzim se zde konalo Okresní kolo přeboru školních družstev. Hrálo se ve 3 kategoriích – 1. – 5. třída, 6. – 9. třída a střední školy. Op...

Oproti předchozím letům nás ale letos trochu zklamala účast, řada tradičních účastníků se totiž nedostavila. Rozhodli jsme se proto sloučit všechna družstva do jednoho společného turnaje a postupující z jednotlivých kategorií pak vyhlásit zvlášť.
A hned v prvním kole se ukázalo kouzlo šachů – žáci 1. stupně ZŠ Doksy totiž porazili středoškoláky, a to dokonce v maximálním poměru 4:0!

Byli to nakonec ale jiní středoškoláci, kdo nedal svým soupeřům šanci a přesvědčivě zvítězil - družstvo Obchodní akademie Česká Lípa. Tahouny týmu byli bratři Sergej (7/7!) a Alex (6,5/7) Sirotovi. Největší konkurence byla mezi 2. stupněm základních škol, postup do krajského kola si nakonec vybojovala ZŠ Dr. Tyrše, kde funguje kroužek pod vedením manželů Jínových. Že pracuje dobře, dokládá i postup mladšího družstva v kategorii 1. stupně.

Absolutním vítězem se stala Obchodní akademie Česká Lípa. Zde v sestavě Sergej Sirota, Ladislav Průšek (za 5 bodů uhrál IV. VT), Lukáš Stránský a Alex Sirota.

Druhé místo mezi středními školami zaujala SOŠ Česká Lípa A v čele s Jindřichem Různou (5/7) a Lukášem Lisým (6/7) .

Třetí bylo béčko SOŠ Česká Lípa.

ZŠ Dr. Tyrše opanovala 2. stupeň v sestavě Denisa Jínová (4/6), Kučera (5/6), Simona Jínová (4,5/6) a Truchlík (2/3). Na fotu chybí střídající Heniš (2/3).

Domácí ze ZŠ Náměstí Míru brali stříbro. Odzadu Beneš (3/6), Eugel (4/6), Lisý (3/6) a Jícha (4/6).

Bronz brala ZŠ K.H. Máchy z Doks v sestavě Rybáček, Tomsa, Svatoš (4,5/6) a Střihavka (3,5/6).

Nováčkem soutěže byla ZŠ Antonína Sovy. Nejblíže jsou dva nejúspěšnější hráči – Jan Veselý (4,5/6) a Robert Holý (4/6).

Postup v nejmladší kategorii odváží ZŠ Tyršova Česká Lípa – Štágl, Dalecký, Kašpar, Suchý (střídal) a Černá.

Přes velkou snahu unikl postup mladším žákům ZŠ Doksy – Hájek, Hotový, Šimon a Hejduk.

Krajské kolo se uskuteční v termínu leden až 17. února. Zájemci o uspořádání každé ze 3 kategorií (lze i 2 či všechny najednou) se mi mohou hlásit na 739 206 880 či v.novotny@novoborsky-sk.cz.