MS v blesku - Movsesjan se nekvalifikoval

20.11.2007 08:00 | Turnaje

Než se podíváme na výsledky Talova Memoriálu a benefičního turnaje mistrů světa ve Španělsku, obracíme naši pozornost nejprve na kvalifikaci mistrovství světa jednotlivců v bleskovém šachu. Dnes totiž skončila druhým dnem kvalifik...

Než se podíváme na výsledky Talova Memoriálu a benefičního turnaje mistrů světa ve Španělsku, obracíme naši pozornost nejprve na kvalifikaci mistrovství světa jednotlivců v bleskovém šachu. Dnes totiž skončila druhým dnem kvalifikace 64 špičkových šachistů o zbylá místa ve finále – a ve hře byl i Sergej Movsesjan.

Hrálo se celkem 11 kol na 2 partie.
Suverénním vítězem se stal Rustam Kasimdžanov, když nasbíral 15 bodů. Sergeji Movsesjanovi se nakonec kvalifikovat nepodařilo – skončil s 12,5 body na pěkném 14. místě.

20 GM Moiseenko, Alexander UKR 2646 12

Ani do dvacítky se nedostali borci jako Akopjan (2716), Wang Yue (2703), Landa (2678) a další. Se ztrátou vidiny kvalifikace se však často ztrácí i motivace.

U blicání zpravidla nejde o život. Legrácky Savčenka s Movsesjanem upoutaly pozornost Nepomniačiho bojujícího s Rublevskym.

Do finále, které se hraje zítra a pozítří, postoupilo prvních 6 hráčů. Celkem se v něm utká dvoukolově 20 hráčů každý s každým – celkem tedy 38 partií. Krom kvalifikantů budou hrát všichni účastníci Talova memoriálu, Anand a Karpov. Na nátlak FIDE bylo startovní pole z plánovaných 18 rozšířeno na 20, když byli doplněni loňští finalisté Griščuk (šampión) a Svidler.

Oficiální stránky, kde najdete i fotografie z prvního dne, ze kterých jsme čerpali. Kvalifikace nebyla přenášena on-line, na finále se snad organizátoři polepší. Hraje se tempem 4minuty + 2 sekundy na tah.
1x 868x Viktor