Fotky z Vratislavi

30.06.2008 08:00 | Turnaje

O víkendu finišoval šachový festival v polské Vratislavi silně obsazeným rapidem Memoriál Adolfa Anderssena, kterého se zúčastnila i silná česká výprava. Do nedělních finále postupovalo 8 nejlepších v jednotlivých kategoriích, z ...

O víkendu finišoval šachový festival v polské Vratislavi silně obsazeným rapidem Memoriál Adolfa Anderssena, kterého se zúčastnila i silná česká výprava. Do nedělních finále postupovalo 8 nejlepších v jednotlivých kategoriích, z našich se to povedlo pouze FM Ferovi Vránovi v kategorii seniorů nad 40 let. Díky Aleši Jedličkovi se můžete podívat i na pár fotografií zachycujících atmosféru turnaje.

Ani finišem 3/3 nemohl už Viktor Láznička napravit dvoubodovou ztrátu se slabšími soupeři, dělením 9. místa skončil těsně před branami finále. Jan Votava získal o půl bodu méně a skončil na 14. pozici. Nejspokojenější tak z Polska odjížděl asi Michal Novotný, který nasbíral stejně jako Votava 5,5/8 a obsadil pěkné 23. místo. Vždyť za ním skončila ještě celá plejáda velmistrů, včetně Markowskiho, s kterým remizoval, či Schmidta, kterého porazil. Pěkných 5 bodů pak na svá konta připsali Fera Vrána (prohry pouze s hráči nad 2450), František Navrátil (potěší remízy s GM Sulypou či IM Urbanem) a Aleš Jedlička (prohry s velmistry Gajewskim a Czakonem a také Oswaldem Bindrichem, otcem turnovského velmistra Falka). Celkem hrálo 159 šachistů.

Finálový pavouk se stal kořistí GM Krasenkova, který porazil v souboji o zlato GM Malaniuka. V duelu o třetí místo vyhrál GM Kempinski nad GM Sočkem. Nejvýše nasazený hráč GM Postny skončil až na 7. místě. Suverén základní části GM Bartel měl trochu smůlu, když prohrál ve čtvrtfinále ve 3. partii (náhlá smrt) s Malaniukem, protože poté se mu opět dařilo, oba minizápasy vyhrál a vybojoval 5. místo. FM Vrána podlehl v seniorském semifinále FM Janochovi, ale v souboji o 3. místo zremizoval s GM Schmidtem 3. partii, když mu jako černému právě remíza zajišťovala bronz. Napsal nám k tomu: „Po 1-1 s GM Schmidtem rozhodovala blicka 5/4 minuty, kde bílý Schmidt musel vyhrát. V pozici, kdy ztrácí figuru, jsem mu nabídl remízu, kterou musel vzít“. Gratulujeme!

Bylo našlapáno.

Čeští velmistři Láznička a Votava.

A zde máme vedle Lázničky vždy usměvavého Michala Novotného.

Ten se po úspěších s polskými velmistry snažil vyzrát venku i na Viktora Lázničku.

Krom zahradních šachů připravili pořadatelé pro návštěvníky i simultánku s mistrem. Pozná někdo klučinu v modrém triku?