České Švýcarsko patří Petru Kučerovi ml.

07.07.2008 08:00 | Turnaje

Od neděle do neděle s jedním dvoukolem se hraje v Krásné Lípě Open České Švýcarsko. Jubilejní 10. ročník byl letos započítáván na FIDE a hrál se zároveň jako krajský přebor mužů a juniorů Šachového svazu Libereckého kraje....

Jak už jsme Vás informovali, neměl to letos loňský jednoznačný vítěz, IM Bogdanovič z Ruska, lehké, když podlehl ve 4.
kole našemu Jardovi Kučerovi a poté ještě třikrát remizoval. Jenže špička turnaje byla nebývale vyrovnaná, a tak i 6,5 bodu stačilo nakonec na dělení prvního místa. Pomocné hodnocení pak rozhodlo a následujícím konečném pořadí:

10. O. Štefanik 1749 5,5

Pořadí krajských přeborníků je tedy 1. Kučera P. ml., 2. Boreš R. (oba 1. Novoborský ŠK), 3. Průdek (TJ Krásná Lípa). Pořadí juniorů: 1. Kučera P. ml., 2. Buchcar, 3. Třešňák (oba TJ Krásná Lípa).

A ještě pár fotografií, škoda jen, že jsem nezachytil, když se vytahovaly svíčky, poté co bouřka způsobila výpadky proudu….

Petr Kučera mladší si z Krásné Lípy odváží hned 3 tituly. Jeho táta Jarda porazil Bogdanoviče a dlouho vedl, v posledním kole ale odmítl s pěšcem méně remízu Průdkovi a nakonec prohrál.

Zpočátku to nevypadalo nějak zvlášť dobře pro dvojku turnaje, novoborského Romana Boreše. Finiš 4/4 zajistil dělení prvního místa.

Naopak skvěle odstartoval Tomáš Buchcar, nakonec to ale stačilo jen na 8. místo a stříbro mezi juniory.

Prohra v posledním kole stála lepší umístění jednoho z domácích favoritů – Zdeňka Kouta.

Děčínská legie byla letos prořídlejší. Hospodář Svazu Jindřich Papay se synem Markem.

A na vše dohlížel rozhodčí Bohuslav Fúzik.