BŠŠ uspěla v Moskvě

12.09.2007 08:00 | Turnaje

Již za 2 dny startuje ME mládeže v chorvatském Šibeniku, na které vyráží i početná česká výprava o 22 hráčích. Hned 7 jich je z BŠŠ Frýdek Místek a právě na jejich stránkách se nyní objevila rozsáhlá fotoreportáž z turnaj...

Již za 2 dny startuje ME mládeže v chorvatském Šibeniku, na které vyráží i početná česká výprava o 22 hráčích. Hned 7 jich je z BŠŠ Frýdek Místek a právě na jejich stránkách se nyní objevila rozsáhlá fotoreportáž z turnaje Bílá věž 2007, hraného na konci července v Moskvě.

V tomto prestižním turnaji hrálo 12 čtyřčlenných družstev z 10 zemí (domácí Rusko nasadilo 3 celky) nejprve ve 2 skupinách.
BŠŠ se podařilo svou skupinu vyhrát a bojovat tak s týmem Gruzie, který vyhrál druhou skupinu, o celkové prvenství. Jak píše Sergej Berzjuk, v zápase proti Tbilisi chyběla nakonec ta trocha pověstného štěstíčka, takže z toho byly stříbrné medaile. I tak je to velmi pěkný úspěch!

Jednotlivci podle šachovnic: Kočičák 4/7, Rabatin 5, Bujnošek 6 (2. nejlepší na 3. šachovnici) a Miturová 6,5, která svou šachovnici vyhrála. Až na Rabatina se všichni představí i na ME.

Z fotografií na stránkách BŠŠ je pak vidět, že se děti nenudily – krásné bydlení v prezidentské rezidenci, prohlídka Moskvy, 3D kino, bruslení, mauzoleum V.I. Lenina a mnoho dalšího.