Bakovské dvojice

31.01.2007 08:00 | Turnaje

V Bakově nad Jizerou se již pojedenácté hrál tradiční turnaj dvojic. Své loňské vítězství tentokráte neobhajovala novoborská dvojice Dalecký – Jínová a protože se na startu neobjevily ani jiné dvojice dřívějších obhájců, t...

V Bakově nad Jizerou se již pojedenácté hrál tradiční turnaj dvojic. Své loňské vítězství tentokráte neobhajovala novoborská dvojice Dalecký – Jínová a protože se na startu neobjevily ani jiné dvojice dřívějších obhájců, tak bylo jisté, že se do kroniky vítězů zapíše někdo nový. I když toto tvrzení není úplně přesné. Favorizovaná a nakonec i vítězná dvojice Šuráň – Řehořek (2338) sice v turnaji zvítězila v tomto složení poprvé, ovšem členové dvojice se již prvenství dočkali.
Honza Šuráň je totiž nejúspěšnějším hráčem – s Petrem Jirovským se zde radoval už 3x a nyní tedy s novým spoluhráčem počtvrté. Ani Martin Řehořek se mezi vítězi neobjevil poprvé – v roce 2005 zde zvítězil spolu s Martinem Jačkem.

V tomto ročníku na prvenství stačilo 11 bodů ze 14 partií, přičemž Šuráň měl bilanci 5/7 a Řehořek 6/7 (to byl také nejlepší výsledek na 2. šachovnici). První šachovnici vyhrál se ziskem 5,5 bodu Martin Jaček, což spolu s výsledkem Vlastimila Vodičky (5 bodů) znamenalo těsné 2. místo. Se stejným bodovým ziskem na bronzový stupínek vystoupala turnovská dvojice Vltavský – Vyhnálek (5 + 5,5). Na 2. nasazenou dvojici Kopal – Ďuran (4,5 + 4,5) zbylo pouze 4. místo. Celkem se turnaje zúčastnilo 15 dvojic, což je sice více než v uplynulém ročníku, ale na ročníky s účastí přes 30 dvojic se již pouze vzpomíná.

Bližší informace můžete získat na stránkách bakovského oddílu.