Nová mekka pre šachistov v Trnave

20.05.2023 22:49 | Uživatelské zprávy

5. mája otvorila svoje brány nová prevádzka P38 v centre Trnavy na Pekárskej ulici č. 38, ktorá je pre Vás otvorená každý deň od 14:00 – 02:00. Okrem nápojov svojim hosťom ponúka na každý deň v mesiaci iný event a práve šach je jedným z nich.

Pre všetkých priaznivcov kráľovskej hry si v Trnave pripravili miesto kde si každý môže prísť zahrať. Je len na Vás či to bude s kamarátom pri káve alebo si skúsite zmerať svoje šachové skills s ďalšimi hráčmi v šachových turnajoch, ktoré sa tu budú organizovať pravidelne každý mesiac.

Počas prvého P38 rapid tournament, ktorý sa konal v sobotu 20.5.2023 sa bojovalo o titul prvého preborníka P38 dvojkolovým kruhovým systémom pre 4 hráčov. Trnava mala svoje zástúpenie v podobe domácich hráčov tímu Lokomotíva Trnava Ludviga Doucha a Antona Klanicu, ktorí patrili k dvom favoritom na celkové prvenstvo. Ďalej turnaj doplnili Roman Pikulík z šachového klubu KS Pezinok a štvoricu uzatváral priamo rozhodca turnaja Vladimír Gajdošík z Doprastavu Bratislava, ktorý nastúpil vzhľadom na nepárny počet účastníkov, aby nemusel nikto kolo pauzovať. Turnaj dopadol podľa papierových predpokladov ako sme očakávali. Na delenom 1.-2. mieste skončili Ludvig Doucha spolu s Antonom Klanicom a 3. miesto obsadil Vladimír Gajdošík. Roman Pikulík si vybojoval víťazstvo v ratingovej kategórii 1400. Všetkým hráčom ďakujeme za účasť, férový boj nad 64 poliami a tešíme sa na ďalšie stretnutie v P38.

0x 538x vladichess