Juniorským mistrem ČR Štěpán Seidl

03.09.2012 14:05 | Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců v

Poslední prázdninový víkend neměli mladí šachisté na nostalgii čas. Loučení se s létem pojali jak jinak než za šachovnicí: 44 hráčů a hráček se sjelo do Světlé nad Sázavou bojovat o juniorské a dorostenecké republikové tituly...

Poslední prázdninový víkend neměli mladí šachisté na nostalgii čas. Loučení se s létem pojali jak jinak než za šachovnicí: 44 hráčů a hráček se sjelo do Světlé nad Sázavou bojovat o juniorské a dorostenecké republikové tituly v rapid šachu. Turnaj hráli společný, jednotlivé kategorie byly vyhlášeny zvlášť. Největší favorit šampionátu a obhájce loňského prvenství IM Jaroslav Bureš (2392, Agentura 64 Grygov) se musel spokojit s celkovou šestou příčkou. Mistrem republiky se stal Štěpán Seidl (2187, na fotografii) z Gambitu Jihlava. Seidl v turnaji neprohrál a v devítikolovém turnaji uhrál sedm bodů. V absolutním pořadí skončil o půl bodu zpět Jan Macháň (2055, 2222 ŠK Polabiny), celková třetí příčka patří Seidlovu oddílovému spoluhráči Martinu Škodovi (1962).

Mistrovství se hrálo na devět kol, hrací tempo činilo 20 minut na partii + 5 s/tah. Novými mistry ČR v rapid šachu se stali v H20 a v H18 Štěpán Seidl (Gambit Jihlava), v D20 Magdaléna Miturová (BŠŠ Frýdek-Místek), v D18 Kristýna Sabolová (ŠK Vysoké Mýto), v H16 Jan Macháň (2222 ŠK Polabiny) a v D16 Nataša Richterová (Lokomotiva Brno). V kategorii družstev vyhráli junioři týmu 2222 ŠK Polabiny. Oceněni byli i nejlepší hráči a hráčky z žákovských kategorií: v H14 Vít Kratochvíl (TJ Náměšť nad Oslavou), v D14 Simona Suchomelová (ŠK Světlá nad Sázavou), v H12 Matěj Půlpán (2222 ŠK Polabiny) a v H10 Petr Brož (ŠK Světlá nad Sázavou).

Pořadatelé po turnaji pochválili hráče za dodržování fair-play, nevznikl žádný spor a nebyl podán žádný protest. Z prvních deseti šachovnic byl přenášen on-line přenos. Účastníci si kromě šachů mohli v rámci doprovodného programu zahrát fotbal a beach volejbal.