Mistrovství bylo dramatické až do konce

17.10.2010 22:02 | Mistrovství Čech mládeže do 10 let 2010

V neděli 17. října 2010 byly v Seči u Chrudimi dohrány poslední partie a Mistrovství Čech mládeže do 10 let a Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let 2010 mohlo být slavnostně zakončeno. Průběh Mistrovství byl dramatický ...

Průběh Mistrovství byl dramatický až do samotného konce a o mistrech rozhodlo nejednou až poslední kolo. Partie nejlepších mládežníků mohli sledovat nejen diváci přítomní v kongresovém sále Juniorcentra, ale díky on-line přenosům i šachoví příznivci doma.

V mistrovské kategorii do 10 let vyhrál Michal Pastrnek z TJ Biomedica Říčany, druhé místo patří Tomáši Hurdzanovi z Klatov a třetí je Tomáš Kozbert z Bohemians Praha. V kategorii dívek do 10 let se stala mistryní Čech Anna Vítová ze Sokola Hradec Králové. Druhé místo vybojovala Karin Němcová z Oazy Praha a třetí místo patří Maryam Koucha z Šachklubu Klatovy.

V Otevřeném Mistrovství Čech mládeže do 8 let vyhrál Jakub Voříšek z Bohemians Praha, stříbro patří Ondřeji Švandovi z Poličky a bronz vybojoval Ondřej Skýpala z Odoleny Vody. Mistryní Čech dívek do 8 let se stala Karolína Kořenová z Říčan, druhá se umístila Veronika Holásková z Ústí nad Orlicí a třetí místo patří Evě Trejbalové z ŠK Líně.

Suverénním vítězem OPENu SEČ se stal Norbert Gallinnis z Německa, druhé místo obsadil Stanislav Mencl z TJ Šakal Kozolupy a na třetím místě skončil Miloslav Svoboda, neregistrovaný šachista z Prahy. Nejlepším hráčem do 12 let byl v openu Jakub Cach z 2222 ŠK Polabiny, nelepším čtrnáctiletým byl Lukáš Dvořák z Buštěhradu, nejlepším desetiletým byl Patrik Žejdlík z Hlinska a nejlepší dívkou byla Veronika Gallinnis z Německa.

Prvních 8 chlapců z kategorie do 10 let postupuje na Mistrovství České republiky, dívky postupují všechny. Mistrovství ČR mládeže do 8 let je open, takže postupují všichni zájemci.