Medailisté Moravy a Slezska

30.10.2017 04:09 | Mistrovství Moravy a Slezska mládeže do 16 let 2017

V uplynulém týdnu se kromě mistrovství Čech hrálo také mistrovství Moravy a Slezska mládeže do 16 let. I „Moraváci“ mají už dohráno a kategorie znají svoje vítěze.

V kategorii HD10 se pořadí na čele měnilo do posledního kola. Vedoucí David Juračák díky porážce v posledním kole přišel o vítězství. Se 7,5 body se před něj dostal Václav Šetina. Sedm bodů potom měla trojice hráčů, druhý skončil již zmiňovaný David Juračák a třetí Bartoloměj Buchta. Čtvrtá skončila Viktorie Buchtová, které může být útěchou vítězství mezi dívkami. Druhá se umístila Jana Sikorová a třetí Amálie Zádrapová.

Poř. St.č. Jméno RtgN Klub/Místo Body  PH 1   PH 2   PH 3   PH 4
1 18 Šetina Václav 1115 ŠK Kuřim, z.s. 7,5 41,0 51,0 41,25 39,0
2 4 Juračák David 1327 Interchess z.s. 7,0 43,0 54,5 41,00 39,5
3 1 Buchta Bartoloměj 1566 Beskydská šachová škola z.s. 7,0 42,5 54,0 40,50 37,0
4 37 Buchtová Viktorie 1000 Beskydská šachová škola z.s. 7,0 38,5 48,5 35,50 32,0
5 2 Ulčák Michael 1363 ŠK Lokomotiva Brno, z.s. 6,5 43,0 54,5 37,75 36,0
6 26 Jaššo Matěj 1040 Lokomotiva Krnov 6,5 42,5 54,5 36,75 36,0
7 3 Kubín Tomáš Daniel 1342 Sokol Postoupky 6,5 39,5 50,5 34,00 33,0
8 15 Zemek Antonín 1150 Interchess z.s. 6,5 36,5 46,5 31,25 31,5

V kategorii HD12 do poslední kolo vstupovali 3 hráči se 6,5 body. Výhrou v posledním kole si zajistil prvenství Michal Černý. Druhý skončil Šimek Viktor se 7 body a bronzovou medaili si odvezl Šimon Lang rovněž se 7 body. Nejlepší dívkou se stala celkově dvanáctá Marie Vaňková se 6 body. O půl bodu méně měla druhá Magda Kočí a třetí Taťána Nesporá.

Poř. St.č. Jméno RtgFIDE RtgN Klub/Místo Body  PH 1   PH 2   PH 3   PH 4
1 3 Černý Michal 1455 1514 ŠK Zlín-Malenovice, z.s. 7,5 43,0 54,0 44,00 38,5
2 2 Šimek Viktor 1492 1454 ŠK Zlín, z.s. 7,0 43,0 54,0 40,50 38,0
3 16 Lang Šimon 1291 1263 ŠK Světlá nad Sázavou 7,0 40,5 50,5 38,00 37,0
4 12 Mohapl Tomáš 1311 1432 Oddíl šachů SK Prostějov 6,5 44,0 56,5 39,25 36,0
5 1 Petříček Lukáš 1684 1727 ŠK Kuřim, z.s. 6,5 43,0 53,5 36,50 37,5
6 4 Vašínek Martin 1403 1335 Beskydská šachová škola z.s. 6,5 42,0 54,5 37,25 35,5
7 9 Kaňák Matyáš 1347 1409 Beskydská šachová škola z.s. 6,5 40,0 51,5 33,50 35,5
8 20 Czepiec Richard 1210 1211 Beskydská šachová škola z.s. 6,5 39,0 50,0 33,50 34,5

V kategorii HD14 se odehrál velký souboj o prvenství mezi Petrem Gnojkem a Markem Míčou. Oba beze ztráty se střetli v 5 kole a jejich souboj skončil remízou. Poté oba dál vyhrávali až v předposledním kole Marek Míča remízoval. V posledním kole ovšem vyhrál a remízu si připsal naopak Petr Gnojek a tak o vítězi rozhodlo pomocné hodnocení ve prospěch Petra Gnojka. Třetí se umístil Filip Neumann se 6,5 body. Nejlepší dívkou se stala celkově 17. Anna Vavříková s 5,5 body. Druhá skončila Lucie Fizerová se stejným počtem bodů a třetí Olga Dvořáková s 5 body.

8 12 Babula Vlastimil 1659 1605 ŠK Staré Město 6,0 40,0 51,0 33,00 33,0

V nejstarší kategorii zvítězil první nasazený Alexandr Skalský se 7,5 body. Na druhém místě se umístil Richard Stalmach, který ztratil na vítěze půl bodu. Třetí se umístil Martin Nehyba také se 7 body. O  medailistkách se rozhodlo mezi třemi dívkami s 5 body. Pomocné hodnocení měla nejlepší Kristýna Marková, druhá skončila Tereza Gemsová a bronz získala Daniela Urbanová.

1 1 Skalský Alexandr 2152 2116 ŠK Staré Město 7,5 40,0 51,5 41,75 37,5
2 5 Stalmach Richard 1899 1852 Beskydská šachová škola z.s. 7,0 41,5 54,0 41,00 37,5
3 2 Nehyba Martin 2100 1968 TJ Sokol Skalička z.s. 7,0 41,0 52,5 38,50 38,0
4 12 Vantuch Lucian 1752 1726 Beskydská šachová škola z.s. 6,5 38,0 49,5 33,50 33,5
5 13 Demko Robert 1751 1752 Interchess z.s. 6,5 33,0 42,5 29,75 33,0
6 8 Glozar Petr 1792 1881 ŠK Duras BVK 6,0 40,0 52,0 32,75 33,0
7 7 Němec David 1799 1792 ŠK Kuřim, z.s. 6,0 38,5 49,5 31,25 33,0
8 4 Vraj Ondřej 1938 2017 Šachy Hošťálková z.s. 6,0 38,0 49,5 31,75 31,5

V doprovodném  Openu se nejlépe dařilo Jáchymu Barešovi, který zvítězil se ziskem 7 bodů. Bleskový turnaj vyhrál Ernest Gibiec se ziskem 8,5/11.

Turnaje se hrály v hotelu Dlouhé Stráně (Loučná nad Desnou) a pořadatelství měl na starosti SK Slavia Orlová, jehož web je momentálně nefunkční, zrovna jako odkazy na partie, či on-line přenosy.