Magnus Carlsen králem online světa

10.09.2024 05:51 | Zahraniční zprávy

Magnus Carlsen se stává mistrem světa rychlého online šachu. Ve finále se se svým soupeřem moc nemazal a jasně vyhrál.

Magnus Carlsen zcela jasně dominoval ve finále s Alirezou Firouzjou a vyhrál 23,5:7,5 (!!) což je naprosto drtivé vítězství. Pro Magnuse je to už čtvrtý titul (chess.com Speedchess Championship). Nechce se ani věřit, že Alireza prohrál s takovým skórem. Viděl jsem zápas s Nakamurou a jiné bleskovky na internetu a Alireza hraje prostě skvěle. Nicméně Magnus je asi z jiné planety. Rychlé šachy na internetu hraje ďábelsky dobře.

Alireza Firouzja je skvělým blicačem, podařilo se mu vyřadit dokonce Nakamuru, ale zde vyloženě kosa narazila na kámen, protože to skóre je drtivé a ve finále ještě nikdo nikdy nevyhrál s větším skórem. Hrálo se tempem 5+1 na 90 minut, pak 3+1 na 60 minut a pak 1+1 na 30 minut.

Na finále se můžete podívat zde:
 A zde je o tomto zápase video od Hikaru:
 V boji o třetí místo hrál Hikaru Nakamura s Hansem Niemannem. Čekal jsem "zajímavá boj", ale Hikaru měl na to jiný názor. Naprosto svého amerického kolegu deklasoval. Hikaru vyhrál 21:9 (!) Což je skoro dokonalý masakr ambiciózního Hanse. Nicméně Hikaru je fenomenální blicař a a pokud mu to jen trochu sedne, je prostě jako mašina. Škoda, že nebylo "opětovné" finále Carlsen x Nakamura.