Tři v jednom

09.01.2011 12:43 | X. ročník OPEN PRAHA

V pátek 7.1. 2011 byl v reprezentativních prostorách TOP HOTELu Praha zahájen jubilejní X. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN PRAHA 2011. Tento festival je součástí seriálu CZECH TOUR 2010/2011 a koná se pod záštitou primátora hlavního města Prahy Doc. MUDr. Bohuslava Svobody a starosty městské části Praha 11 Mgr. Dalibora Mlejnského.

Nasazená jednička Rus IM Alexander Danin (2538)

Po loňském výraznému nárůstu počtu účastníků, hráčů s mezinárodním titulem a zemí byli pořadatelé zvědaví, jestli se tento trend opět potvrdí. K jejich veliké radosti byl loňský rok ještě překonán. Na startu dvou hlavních turnajů se sešlo rekordních 258 hráčů z 33 zemí (Česká republika, Rusko, Německo, Ukrajina, Finsko, Norsko, Španělsko, Polsko, Rakousko, Bulharsko, Francie, Anglie, Irsko, Rumunsko, USA, Maďarsko, Švýcarsko, Dánsko, Slovensko, Arménie, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Řecko, Indie, Izrael, Itálie, Kazachstán, Nizozemsko, Skotsko, Srbsko, Švédsko, Kanada a Slovinsko).

V "A" turnaji hraje 8 mezinárodních velmistrů a velmistryň: Malaniuk (Ukr.), Hasangatin (Rus.), Chirila (Rum.), Kislinsky (Ukr.), Gavrilov (Rus.), Vokáč, Šarapov (Ukr.) a Němcová. Na startu se sešlo i rekordních 27 mezinárodních mistrů a mistryň, mezi nimi Kaňovský, Žilka, Bernášek, Šimáček, Zvára, Jirka, Doležal, Priehoda, Kulhánek, Vávra a Olšarová z České republiky.

V turnaji V.I.P. zvítězil advokát Vlastimil Louček před kandidátem na předsedu Šachového svazu ČR Viktorem Novotným. O třetí místo se rozdělili Josef Jiruše a prezident Šachového svazu ČR a ředitel Úřadu na ochranu osobních údajů Igor Němec.
Kompletní výsledky - V.I.P. bleskový turnaj

V turnaji v rapid šachu, který se hrál tempem 2 x 15 minut na 7 kol zvítězil bulharský mezinárodní mistr Milchev, který získal 6,5 bodu, druhý skončil stejně jako v loňském roce Golubka (Ukr.) a 3. místo obsadil ukrajinský velmistr Malaniuk. I tento turnaj byl velice silně obsazen, o čemž svědčí 6. místo známého velmistra Agdesteina (bývalý norský fotbalový reprezentant) a 15. místo velmistra Šarapova. Nejlépe z našich se dařilo mezinárodnímu mistru Konopkovi, který obsadil 4. místo.
Kompletní výsledky - rapid turnaj

Fotografie - rapid turnaj

Ředitel turnaje Jan Mazuch zahajuje o sobotním dopoledni rapid turnaj (zdroj: nss.cz)

V ukrajinských barvách nastoupil druhý nasazený GM Vladimír Malaniuk (zdroj: nss.cz)

Nasazenou jedničkou byl trenér Magnuse Carlsena a výborný fotbalista GM Simen Agdestein (zdroj: nss.cz)

Pohled do hracího sálu. Rapidu se zúčastnilo 54 hráčů. (zdroj: nss.cz)

Šachové souboje na 15x15min si přijel zahrát i reprezentační kapitán IM Michal Konopka. S pěti body obsadil čtvrtou příčku. (zdroj: nss.cz)

Stupně vítězů (zleva): Bronzový GM Vladimír Malaniuk, zlatý IM Nikolay Milchev a stříbrný FM Petr Golubka (zdroj: nss.cz)

Fotografie - V.I.P. bleskový turnaj

Mezi deseti účstníky byli prezident Českého šachového svazu Igor Němec (vlevo), Jaroslav Daňhel. Vzadu svádí souboj Josef Maršálek s Pavlem Daňkem (zdroj: nss.cz)

V posledním kole na sebe narazili Igor Němec a jednatel společnosti Czechoslovak Real Ing. Vladislav Stanko (zdroj: nss.cz)

Pohled do salónku. Příjemnou atmosféru utvářel a turnaj moderoval Jiří Petružálek. (zdroj: nss.cz)

Vítězství za 7,5/9 si odnesl Vlastimil Louček. (zdroj: nss.cz)

Stupně vítězů (zleva): Bronzový Josef Jiruše, stříbrný Viktor Novotný, bronzový Igor Němec a vítěz Vlastimil Louček. (zdroj: nss.cz)