Nejlepší finiš měl Vorobjov

02.10.2011 15:43 | VIII. ročník OPEN VYSOČINA

V sobotu 1.10. skončil v hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou VIII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN VYSOČINA 2011. Hlavního turnaje TEV OPEN se zúčastnilo 65 hráčů z České republiky, Slovinska, Německa, Rumunska, Belgie...

V sobotu 1.10. skončil v hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou VIII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN VYSOČINA 2011. Hlavního turnaje TEV OPEN se zúčastnilo 65 hráčů z České republiky, Slovinska, Německa, Rumunska, Belgie, Ukrajiny a Indie. Vítězem turnaje se stal trochu překvapivě 8. nasazený Ukrajinec Vorobjov hrající v barvách ŠK Bohemia Pardubice. O jeho vítězství rozhodl mohutný finiš, když v posledních čtyřech kolech porazil všechny své soupeře včetně Lorence z Poličky, který byl po 7 kolech na prvním místě a indické mezinárodní mistryně Kulkarni, kterou tak odsunul až na 6. pozici.

Druhou příčku obsadil nejlepší senior v turnaji - mezinárodní mistr Zacharčenko z Ukrajiny, který nezačal turnaj nijak hvězdně (po 3 kolech měl jen 50% bodů), v 7. kole vyhrál kontumačně s Karhánkem, který onemocněl, v 8. kole vyhrál kontumačně s Valou, který nestačil přijet včas k partii a v posledním kole porazil trochu překvapivě Rumunu Parligrase. Třetí místo obsadil Slovinec Vospernik, který vsadil na jistotu a zaznamenal 4 výhry a 5 remíz. Nejlepším českým hráčem byl Bartoš (4. místo), nejlepší ženou již zmiňovaná Kulkarni a nejlepším juniorem do 16 let byl žďárský Sýkora. Turnaj se hrál současně jako přebor kraje Vysočina. Krajským přeborníkem se stal Jan Tesař z Třebíče.