23. ročník Memoriálu K. Osmančíka

24.09.2009 08:17 | Rapid v Dolním Benešově

V sobotu 19.9. se uskutečnil v Dolním Benešově již 23. ročník Memoriálu Karla Osmančíka, který byl současně krajským a okresním přeborem v rapid šachu. Do zrekonstruovaného kulturního domu se sjelo 165 šachistů a šachistek, což ...

V sobotu 19.9. se uskutečnil v Dolním Benešově již 23. ročník Memoriálu Karla Osmančíka, který byl současně krajským a okresním přeborem v rapid šachu. Do zrekonstruovaného kulturního domu se sjelo 165 šachistů a šachistek, což je historický rekord turnaje. Mezi účastníky byly i početné výpravy z Polska a Slovenska. Poprvé se turnaje zúčastnil náš největší mládežnický talent Vojtěch Plát a hned svou účast okořenil celkovým vítězstvím v turnaji a ziskem titulu krajského přeborníka v rapid šachu pro rok 2009. S půl bodovou ztrátou skončil na druhém místě další IM - Serguei Vesselovsky, třetí skončil překvapivě orlovák Rostislav Kuboš.

Několikanásobný vítěz GM Petr Velička skončil horším pomocným hodnocením na čtvrtém místě. Titul okresního přeborníka získal celkově šestý Radim Černín ze Slezanu Opava. Nejlepším domácím hráčem byl v pořadí osmnáctý Miroslav Suchánek. Nejlepší ženou v turnaji byla celkově 62. v pořadí Angelika Dziodzio z polských Rydultow. Mezi mládežníky do 14 let byl na tom nejlépe domácí "Mistr EU" Tadeáš Kriebel (tentokrát mu to moc nešlo) a do 10 let se nejlépe umístil Patrik Štěpán z BŠŠ Frýdek-Místek.