Vítězové a postupující

04.12.2012 06:43 | Mistrovství ČR v šachu juniorek a polofinále juniorů

Hotel Slunce v Havlíčkově Brodu v termínu 25. 11. - 1. 12. 2012 hostil Mistrovství České republiky v šachu juniorek a polofinále České republiky juniorů. Po týdeních bojích známe medailistky v kategoriích do 18 a 20 let a i postupují...

Hotel Slunce v Havlíčkově Brodu v termínu 25. 11. - 1. 12. 2012 hostil Mistrovství České republiky v šachu juniorek a polofinále České republiky juniorů. Po týdeních bojích známe medailistky v kategoriích do 18 a 20 let a i postupující na mistrovství světa a mistrovství Evropy juniorek. V juniorech se rozdávaly medaile a zároveň se rozhodovalo o postupujících do juniorského finále.

Nasazená jednička Tomáš Kraus z TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší potvrdil roli favorita, když v celém turnaji pouze jednou remizoval a z devíti partií tak vybojoval 8,5 bodu. Své soupeře nešetřil a zvítězil s náskokem dvou bodů. Na druhém místě se v celkovém pořadí umístil Tadeáš Baláček ze ŠK JOLY Lysá nad Labem, který jako jediný s vítězem remizoval a zajistil si ziskem 6,5 bodu druhé místo díky lepšímu pomocnému hodnocení před Markem Malým z TJ Lázně Velké Losiny, Markem Braunem z TJ Desko Liberec a Vojtěchem Strakou z SK OAZA Praha. O umístění na šestém místě, posledním postupovém do finále MČR, rozhodlo pomocné hodnocení ve prospěch Stanislava Stárka z TJ Sokol Lázně Velké Losiny, který spolu s dalšími osmi hráči vybojoval 6 bodů.

Ani u děvčat nebylo před posledním kolem rozhodnuto, jedině vítězství dávalo záruku na medailové umístění. To se podařilo Janě Zpěvákové z ŠK Staré Město a Janě Maříkové z TJ Náměště nad Oslavou, které tak vybojovaly 5,5 bodu. Ostatní děvčata sahající na medaili Kristýna Sabolová, Anna Steinhauserová prohrály, Lenka Rojíková a Martina Fusková pouze remizovaly.

3. místo: Marek Malý z TJSokol Lázně Velké Losiny

Postupujícími do finále MČR dorostenců do 18 a juniorů do 20 let jsou spolu se čtveřicí uvedených medailistů Marek Braun z TJ Desko Liberec, Vojtěch Straka z SK OAZA Praha a Stanislav Stárek z TJ Sokol Lázně Velké Losiny.

Fotografie

Vítěz Tomáš Kraus z TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší

Jan Macháň z 2222 ŠK Polabiny vzhledem k horšímu pomocnímu hodnocení nepostoupil do finále

Nataša Richterová ze ŠK Lokomotiva Brno získala dvě medaile. Stříbrnou v kategorii do 18 let, bronzovou do 20 let.