FM Vojta vítězem, FM Jüptner přeborníkem KHŠS

12.05.2009 22:02 | Janské Lázně

Již tradičního otevřeného KPJ Královéhradeckého kraje se účastnilo 56 hráčů. Turnaj se hrál se dvěma dvoukoly od úterý 5. května do neděle 10. května na neobvyklých 8 kol. Někteří účastníci nebojovali jen se soupeři, ale i ...

Již tradičního otevřeného KPJ Královéhradeckého kraje se účastnilo 56 hráčů. Turnaj se hrál se dvěma dvoukoly od úterý 5. května do neděle 10. května na neobvyklých 8 kol. Někteří účastníci nebojovali jen se soupeři, ale i s kombinací zdravého horského vzduchu, nachozenými kilometry a konkurenční akcí, kterou byla třídenní travestie show ve vedlejším městě (fotoukázka přiložena).
Turnaj se nesl tradičně v přátelské atmosféře, vždyť většina účastníků byla v Janských Lázních již poněkolikáté. Nejvýše nasazená byla pětice hráčů s titulem FM. Mistři potvrdili roli favoritů, když obsadili hned první 4 místa.

KP KHŠS - FIDE Open:

Vítězný FM Tomáš Vojta ze Spartaku Vlašim se dostal do čela po 5. kole a svou pozici již nepustil, i když mu k triumfu pomohl v posledním kole soupeř, který se dostavil pár minut po hodinové čekací době (poslední kolo se nehrálo o hodinu dříve jak bývá někde zvykem). FM Jan Jüptner ze Spartaku Vrchlabí získal stříbro a zároveň již potřetí v posledních 4 letech i titul krajského přeborníka - v Janských Lázních se mu tradičně daří. Třetí v turnaji a druhý v kraji skončil FM Martin Vacek (Slavia Hradec Králové), který je jistě se svým umístěním také spokojen. Je jeden z šestice hráčů, která odehrála všech 8 ročníků, a přestože byl často i nasazenou jedničkou, tak už je zřejmě smířen s tím, že si odváží jen medaile méně cenných kovů. Třetí v kraji skončil po vítězném bratrovražedném boji s oddílovým kolegou Miroslav Pavlíček z ŠK Lípa.

První tři mistři z hlavního turnaje – 3. Vacek, 1. Vojta a 2. Jüptner.