V čele FM Burdalev a FM Jiří Kočiščák

15.11.2012 12:09 | III. ročník OPEN BRNO

III. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN BRNO 2012 se koná ve dnech 10. - 17. 11. 2012 v prostorách hotelu Brno. Akce se koná za finanční podpory města Brna. V rámci festivalu se koná mezinárodní šachový turnaj započítávaný do světového žebříčku ELO FIDE (10. -17. 11.), mezinárodní turnaj v rapid šachu (11. 11.).

Na startu hlavního turnaje se sešlo 73 účastníků z Německa, Polska, Rakouska, Bulharska, Ruska, Ukrajiny, Anglie, Islandu, Slovenska, Lotyšska, Rumunska, Izraele a České republiky. Mezi největší favority turnaje patří ruští mezinárodní velmistři Alexander Potapov a Mikhail Ivanov (ten však nastoupil až od třetího kola a dvoubodové manko bude velmi těžko dohánět) a FM Jiří Kočiščák, který je nejvýše nasazeným hráčem.

Po 6. kole je v čele dvojice hráčů Burdalev (Ukr.), který povolil svý soupeřům jenom 2 remízy a Kočiščák, který vyhrál všechny své partie, ale nastoupil až od 2. kola. Velkým překvapením jsou výsledky Václava Chládka, který ve 2. kole porazil favorizovaného Kuchynku a remizoval další 4 partie s hráči s ELO v průměru o 250 bodů vyšším (Výsledky a průběžné pořadí).

Turnaj v rapidu se stal kořistí Evgenye Golcmana, který ztratil pouze 1 bod za 2 remízy. Druhé místo obsadil Potapov a třetí Burdalev z Ukrajinny. Nejlepším českým hráčem byl na 8. místě Stanislav Messerschmidt.