Czech Tour se stěhuje do Mariánských Lázní

16.01.2010 11:43 | CZECH TOUR 2009/2010

IX. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN PRAHA 2010, hraný pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma a starosty městské části Praha 11 Mgr. Dalibora Mlejnského, skončil včera 15.1. 2010. V hlavním turn...

IX. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN PRAHA 2010, hraný pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma a starosty městské části Praha 11 Mgr. Dalibora Mlejnského, skončil včera 15.1. 2010. V hlavním turnaji CHLÁDEK & TINTĚRA OPEN startovalo celkem 134 hráč, mezi nimi bylo 8 velmistrů, a 17 mezinárodních mistrů. "Turnaj byl nejsilněji a nejpočetněji obsazen ve své devítileté historii," informoval ředitel turnaje Jan Mazuch.

David Kaňovský o půl bodu za velmistrovskou normou

Vítězem turnaje se stal velmistr Zakhartsov (Rus.) se 7 body. 6,5 bodu získali celkově druhý Malaniuk (Ukr.), bronzový IM David Kaňovský a dalších 7 hráčů. Nejlepší ženou v turnaji byla velmistryně Kochetková (Rus.), nejlepším seniorem mezinárodní mistr Loktiev (Rus.) a nejlepším juniorem Sadzikowski (Pol). K normě mezinárodního velmistra byl nejblíže David Kaňovský. Ke splnění tohoto cíle potřeboval v posledním kole porazit velmistra Dražiče, ale jejich souboj skončil remízou. Normu mezinárodního mistra splnil Bejtovič z Bosny.

V turnaji TCHIBO OPEN zvítězil favorizovaný Nikolaev (Ukr.) před vedoucím hráčem seriálu CZECH TOUR Golcmanem (Rus.). Bronzovo příčku vybojoval nejlepší z našich Milan Šnorek.

Czech Tour pokračuje v Mariánkách

Další díl seriálu Czech Tour navazuje bezprostředně po skončení toho pražského zápolením v Mariánských Lázních, kde se během následujícího týdne odehraje řada turnajů. Uzavřený velmistrovský turnaj, tři skupiny, kde půjde o uhrání normy mezinárodního mistra a nebude chybět ani klasický open. Turnaje startují dnes prvním kolem.