Dvacátý pátý ročník otevřeného šachového turnaje

13.04.2010 19:02 | BOHUSLAVICE OPEN 2010

Jubilejní, dvacátý pátý ročník otevřeného šachového turnaje BOHUSLAVICE OPEN 2010 je za námi a můžeme hodnotit. V devět hodin ráno bylo na startovní listině 72 přihlášených. Zajímavé bylo, že pořadatelé měli připraveno 36 ...

Jubilejní, dvacátý pátý ročník otevřeného šachového turnaje BOHUSLAVICE OPEN 2010 je za námi a můžeme hodnotit. V devět hodin ráno bylo na startovní listině 72 přihlášených. Zajímavé bylo, že pořadatelé měli připraveno 36 šachovnic. Nakonec nedorazili všichni, něco se upsalo, něco přidalo a v devět patnáct se provedlo rozlosování prvního kola se šedesáti devíti borci na startovní čáře. Dosavadní rekord akce v počtu přímých účastníků. Vydařil se i rok 2008 s šedesáti startujícími. Zahraničních účastníků bylo sedm a to ze sousedního Polska. Domácích, bohuslavických, se sešlo celých šest. FM (Mistři FIDE) byli čtyři. V jednom zastoupení a v jedné osobě se na turnaji představil Tadeáš Kriebel a to jako Přeborník obce Bohuslavice, úřadující Mistr Evropské Unie do 14. let, Mistr České republiky do 16. let, Mistr ČR v rapidu družstev do 18. let, a vicemistr ČR v rapidu jednotlivců do 18. let. Dalším Mistrem v turnaji byl Tomáš Pecha (Beskydská šachová škola)-mistr ČR v rapidu jednotlivců do 18. let.

Novinkou letošního roku byl on-line přenos výsledků a průběhu turnaje na internetových stránkách obce Bohuslavice a on-line přenos partií bohuslavických hráčů rovněž na uvedených stránkách. Tady byly sice občas zádrhely na straně techniky, která si dala nakonec říci a vše pěkně klapalo. Obdiv zaslouží p. Trombík, který dorazil na turnaj z Poruby na dámském kole a kdo to zná musí uznat, že zkratka polní cestou z Kozmic na Bohuslavice není na jaře tím optimálním řešením. Od pořadatelů tento borec obdržel cyklomapu Hlučínska.

Turnaj o přeborníka Bohuslavic (Celkové umístění v turnaji)

1. Kriebel Tadeáš 4. místo 7 bodů (více než vloni)
2. Blokscha Vladimír 44. místo 4 body (méně než vloni)
3. Benek Jiří 48. místo 4 body (pěkně trápil mistry…)
4. Benek Vojtěch 57. místo 3 body (šlapal tatovi na paty…)
5. Ostárek Štěpán 62. místo 3 body (o bod méně než vloni...)
6. Kubík Jaroslav 65. místo 2,5 bodu (lépe než vloni…)

T. Kriebel uprostřed jako přeborník Bohuslavic 2010

Konečné pořadí šachového turnaje Bohuslavice OPEN 2010

Bez pomoci sponzorů se žádná akce neobejde. Poděkování patří Obecnímu úřadu Bohuslavice za vytvoření zázemí, panu Vladimíru Horáčkovi za nádherné ceny, CANIS Prosperu za skvělé poháry pro mládež, Šachovému klubu Dolní Benešov za hrací materiál, fy Josef Kozák- KOZÁK-Tour za cestu do světa, Restauraci Zajíček za volný internet a cenu k tomu, JUDr. Krčmářovi, Ing. Režnému, M. Macejovi a mnoha dalším za věcnou i finanční podporu.
Závěrem lze jen dodat, že největší odměnou pro pořadatele byla spokojenost samotných účastníků turnaje s celou akcí a zájem o příští ročník.