Vánoční blesk v Sendražicích

20.12.2010 19:43 | 40.ročník vánočního bleskového turnaje

Jubilejní 40. ročník vánočního bleskového turnaje jednotlivců uspořádal v sobotu 18.12.2010 šachový oddíl TJ Sokol Sendražice. V sále hostince "U Černohlávků" v Sendražicích a za dobré organizace místního šachového oddílu pro...

Jubilejní 40. ročník vánočního bleskového turnaje jednotlivců uspořádal v sobotu 18.12.2010 šachový oddíl TJ Sokol Sendražice. V sále hostince "U Černohlávků" v Sendražicích a za dobré organizace místního šachového oddílu proběhl turnaj ke spokojenosti všech zúčastněných. Hrálo se švýcarským systémem původně na 17 kol, ale počítač nebyl schopen nasadit poslední 17 kolo, takže byl vyhlášen výsledek turnaje po odehraném 16. kole.. Zúčastnilo se celkem 48 šachistů z 18 oddílů. Zastoupena byla Morava, Praha a Středočeský a Východočeský kraj.

V turnaji zvítězil Vladimír Mrňa (Spartak TOS Žebrák), který po celý turnaj podával vyrovnaný výkon a získal 13 bodů. Druhé místo obsadil Pavel Strašil (Tatran Litovel) 12,5 bodu, na třetím místě skončil Sergej Petuchov (Rapid Pardubice) se ziskem 11,5 bodu.
Pořadí na dalších místech bylo následující: 4.Postupa Pavel ml. (JOLY Lysá n.L.) 11, 5. Novák (Sendražice) 10,5, 6. Postupa Pavel st. (JOLY Lysá n.L.), 7. Szirmai (Bohemians Praha), 8. Zapletal (Loko Zábřeh), 9. Laušman (Bohemia Pardubice) 10. Uhlíř (Sendražice) všichni po 9,5. Pro první tři vítěze byly finanční ceny, celé startovní pole pak obdrželo ceny věcné.

K úspěchu turnaje přispělo zejména pochopení sponzorů, jejichž reklamy byly uveřejněny v brožurce vydané k turnaji (KOPOS Kolín, JEDNOTA, družstvo v Kolíně, Barvy Sendražice, Drogerie a parfumerie "U Blažků", Květiny „U Bláňi“, Jansta Martin – bílá technika, Písek - Beton a.s., Mojžíšek, Rákosník, Autodílna Zmátlo, MITOP HB, Benzinová stanice OJL Sendražice, A-plus Kolín, Autodoprava Soukup, HEKOM s.r.o., VVS-ČESKÉ VÝTAHY s.r.o., Šanda, Kabátová, Restaurace „Na statku“ a hostinec „U Černohlávků“.

Poděkování patří též MěÚ v Kolíně, který prostřednictvím sportovní komise poskytl na tento tradiční šachový podnik finanční příspěvek. Příští 41. ročník vánočního bleskového turnaje v Sendražicích se uskuteční v sobotu 17. prosince 2011.