Jubilejní 30. ročník

09.04.2009 06:59 | 30.ročník Turnajů šachových nadějí

Beskydská šachová škola ve dnech 9. – 13. 4. pořádá jubilejní 30. ročník Turnajů šachových nadějí. V třicetileté historii si cestu na TŠN našlo 7 344 šachistů z 25 zemí světa a mezi nimi nechyběli ani taková známá jména j...

Beskydská šachová škola ve dnech 9. – 13. 4. pořádá jubilejní 30. ročník Turnajů šachových nadějí. V třicetileté historii si cestu na TŠN našlo 7 344 šachistů z 25 zemí světa a mezi nimi nechyběli ani taková známá jména jako – Teimour Radjabov (2756), David Navara (2654), Sergei Azarov (2618) nebo David Howell (2613).

Na letošní 30. ročník se přihlásilo 375 šachistů z 11 evropských zemí. Pořadatelé se snažili připravit turnaj pro každou věkovou a výkonnostní skupinu a tak na startu najdeme pětileté začátečníky i mezinárodní mistry. Nebudou chybět ani zlatí medailisté z MČR mládeže 2009 a MČR juniorů 2009 a tak se dají očekávat hezké sportovní souboje. Na každý den je připraven pro účastníky bohatý doprovodný program, nebude chybět online přenos partií, vyhlášení nejhezčí partie každého kola, volba Miss TŠN a řada dalších překvapení. Více informací a fotogalerie z každého dne najdete na www.chessfm.cz.

V rámci 30. ročníku „Turnajů šachových nadějí“ proběhne 9 mezinárodních turnajů:

- Kategorie dívek Open do 14 let (26 hráček – BLR, CZE, POL, RUS, SVK)
- Kategorie chlapci do 14 let (44 hráčů – BLR, CZE, ENG, GER, NED, POL, RUS, SVK)
- Kategorie chlapci do 12 let (48 hráčů – BLR, CZE, ENG, GER, SVK, UKR)
- Kategorie chlapci do 10 let (39 hráčů – BLR, CZE, POL, RUS, SVK)