Přeborníkem Karlovarského kraje Jiří Soukup

18.04.2012 12:43 | 15. ročník Memoriálu Viktora Tietze

15. ročník Memoriálu Viktora Tietze proběhl v neděli 15. dubna 2012 v Alžbětiných lázních v Karlových Varech. 48 účastníků bojovalo v 9 kolech tempem 2x20 minut o vítězství i o titul přeborníka Karlovarského kraje v rapid šachu. ...

15. ročník Memoriálu Viktora Tietze proběhl v neděli 15. dubna 2012 v Alžbětiných lázních v Karlových Varech. 48 účastníků bojovalo v 9 kolech tempem 2x20 minut o vítězství i o titul přeborníka Karlovarského kraje v rapid šachu. V turnaji zvítězil řecký hráč, hájící barvy Sokola Plzeň-Letná, Epaminondas Kourousis, který získal 8 bodů a který jako jediný nepoznal hořkost porážky. O půl bodu méně získal obhájce loňského vítězství, hráč pořádajícího Karlovarského šachklubu Tietz, Jiří Soukup, který se stal zároveň přeborníkem Karlovarského kraje.

Třetí místo obsadil se 7 body Pavel Paganik (Chess Most). Ve skupině hráčů se 6 body byli i čtvrtý Štěpán Tichý (KŠ Tietz) a Jakub Kratochvíl (Baník Sokolov), kteří dosáhli stříbrné a bronzové pozice v přeboru kraje. Nejlepší ženou byla Jana Eretová ze Šachklubu Klatovy (celkové 11. místo).

Předseda KŠ Tietz Martin Hajšman na závěr odměnil čtyři hráče, kteří se zúčastnili všech 15 ročníků. Ani jednou nechyběli Jiří Soukup (turnaj 5x vyhrál a podeváté stanul na stupních vítězů!), Václav Čontoš (KŠ Tietz), Rudolf Hlaváč (Baník Sokolov) a Zdeněk Vyskočil (Klášterec nad Ohří). Turnaj byl pořádán za podpory Města Karlovy Vary, Karlovarského kraje a Krajského šachového svazu Karlovy Vary.

Fotografie:

Stupně vítězů (zlev): stříbrný FM Jiří Soukup, vítěz Epaminondas Kourousis a bronzový FM Pavel Paganik