Michalík, Bernášek, Plát

29.09.2009 07:54 | 10. ročník turnaje v rapid šachu O pohár BVK

V sobotu 26. 9. 2009 se konal v Brně další zajímavý turnaj v rapid šachu, a to 10. ročník turnaje v rapid šachu O pohár BVK hraný současně jako přebor Brna v rapid šachu. Souběžně probíhal 8. ročník žákovského turnaje v rapid ...

Souběžně probíhal 8. ročník žákovského turnaje v rapid šachu O pohárek BVK. Turnaj organizoval extraligový oddíl honosící se slavným jménem Duras Brno za podpory MČ Brno - Královo Pole a ve spolupráci s Kulturním centrem Semilasso, v jehož prostorách se turnaj hrál.

O hodnotné ceny a putovní pohár se hrálo švýcarským systémem na 9 kol tempem 2 x 15 minut na partii. Po skončení turnaje byl ještě pro 64 nejlépe umístěných zájemců uspořádán vylučovací turnaj v bleskovém šachu systémem rychlé smrti.

Medailové pozice

Por.JménoFEDRtgBody TB 1  TB 2  TB 3
1IMMichalik PeterSVK24397,543,055,040,5
2IMBernasek JanCZE24957,542,554,039,0
3IMPlat VojtechCZE23757,541,052,540,0

Podrobnosti o turnaji na stránkách pořádajícího oddílu Duras Brno, kompletní výsledky a bohatou fotodokumentaci. Z turnaje přinášíme malou fotoreportáž:

4. nasazený hráč Vojtěch Plát (3. místo) hraje s znojemským Janem Dočekalem (16. místo). (zdroj: Duras Brno)

Martin Červený a Krejčí Jan (8. místo). (zdroj: Duras Brno)

Hráči Brna to tentokráte neměli lehké, Miroslav Jurka skončil nakonec na 5. místě a Jan Uhmann držící si hlavu skončil na 23. místě (zdroj: Duras Brno)

Vždy elegantní Milan Donnert sleduje střetnutí Olega Karpilovského a Jana Kalendovského. (zdroj: Duras Brno)

Na čelných stolech se vždy rozhoduje o prvním místě. Zde Peter Michalík a Vojtěch Plát hrají proti Janům Bernáškovi a Krejčímu. (zdroj: Duras Brno)

6. místo obsadil Martin Červený, který hraje černými s Karpilovským, na sousední šachovnici bojuje bílými Neklan Vyskočil s Janem Dočekalem. (zdroj: Duras Brno)

Ladislav Urbanec nakonec vybojoval 4. místo. (zdroj: Duras Brno)

Zde je ve zkratce partie, ve které se prakticky rozhodlo o vítězi turnaje (v 5. kole to ale aktéři ještě nevěděli). Bílými aktivizuje svou věž Michalík (vítěz turnaje) s Bernáškem (2. místo)….. (zdroj: Duras Brno)

…. po několika tazích se vyměnili pěšci (čas Michalík 3:37, Bernášek 0:16) a na šachovnici vznikla koncovka věže proti jezdci… (zdroj: Duras Brno)

… vše za pozorného dohledu Ladislava Palovského (zády s notesem) a mnoha diváků. Partie skončila vítězstvím bílého (zdroj: Duras Brno)

Domácí hráč Neklan Vyskočil obsadil 7. místo. Jeho sousedem je vítěz Peter Michalík. (zdroj: Duras Brno)

Tadeáš Boček z Durasu Brno vyhrál Pohárek BVK 100% ziskem. (zdroj: Duras Brno)

Pohled to turnajového sálu, kde hrálo přesně 90 šachistů a šachistek. (zdroj: Duras Brno)