Černý a bílý trikot v Tour de Chess drží Vrána

24.06.2015 08:22 | Uživatelské zprávy

Cyklo-šachový etapový závod Tour de Chess, prověřující kromě šachových dovedností i fyzickou zdatnost šachistů, se jede ve Starém Městě. Po ujetí 6,4 km v cyklistickém prologu a dvou šachových etapách, je závod právě ve třetině trasy.

Prolog, rovinatá cyklistická časovka měřící 6,4 km, se jela na trase cyklostezky při řece Moravě mezi Starým Městem a Kostelany nad Moravou. Nejrychlejší byl Jiří Marek (ŠK Staré Město), který dosáhl času 12´37“, druhý František Vrána (ŠK Staré Město) zaostal o padesát dvě vteřiny.

1.etapě, pětikolovém turnaji v rapid šachu, zvítězil s plným bodovým ziskem František Vrána, před Jiřím Markem a o body za třetí a čtvrté místo se rozdělili Milan Krča s Petrem Blahou (oba ŠK Staré Město).

Ve 2.etapě hráči zrychlili do bleskového tempa a odehráli turnaj dvanácti účastníků každý s každým. V etapě triumfoval Petr Koutný (TJ Vlčnov), který porazil deset soupeřů v řadě a prohrál až v posledním kole když už byl jistým vítězem. O půl bodu méně získal Vrána a na třetím místě o další půlku zpět skončil Jaroslav Vrtal, hájící barvy klubu ŠK Osvětimany.

Za umístění v každé etapě získávají závodníci body do celkového hodnocení, vítěz 25 bodů, poslední bodované místo je patnácté.

První hráč absolutního pořadí oblékne černé tričko, nejlepší hráč šachové bodové soutěže (součet všech šachových bodů) bílé tričko, nejlepší cyklista získá žluté tričko, trikoty získají i nejlepší senior a žena.

Po úvodní třetině závodu vede v absolutním pořadí FM František Vrána s 65 body, před Jiřím Markem a Zdenkou Blümelovou. Vrána má v držení kromě černého i bílý trikot, Marek žlutý, nejlepším seniorem je Petr Blaha.

Ve druhé třetině Tour de Chess závodníci postupně odehrají rapid turnaj ve Fischerových šachách, turnaj v baskickém šachu a bleskový turnaj ve Fischerových šachách.

V závěrečné třetině se šachisté vrátí ke klasickým patnáctiminutovkám a pětiminutovkám a jako poslední se pojede královská horská etapa Staré Město – Bunč s cílem v chřibských kopcích.