48. ROČNÍK VÁNOČNÍHO BLESKU V SENDRAŽICÍCH

18.12.2018 16:45

48.ročník vánočního bleskového turnaje jednotlivců se uskutečnil v sobotu 15.12.2018 ve velkém sále hostince "U Černohlávků" v Sendražicích za pořadatelství místního šachového oddílu.

V příjemné atmosféře, přátelském ovzduší a za dobré organizace pořadatelů proběhl turnaj ke spokojenosti všech zúčastněných. Hrálo se švýcarským systémem na 15 kol za účasti 38 šachistů.

Vítězem se stal stylem start-cíl FM Jiří Gregor (ŠK Mahrla Praha), který získal 13 bodů. Druhé místo obsadil Miloš Vrkota (Kutná Hora) a jako třetí se umístil Štefan Koper (ŠK Mahrla Praha) se stejným ziskem bodů 10,5.

Pořadí na dalších místech bylo následující: 4.Tesař (Sokol Nymburk) 10,5 bodu, 5.Větrovský (Loko Praha) 10 bodů, 6.Tejkal (Lokomotiva Radlice) 9,5 bodu, 7.Jerman (Nova Kladno) 9 bodů, 8.Závůrková (Kavalier Sázava), 9.Trojan (ŠK Polabiny) všichni 9 bodů, 10.Roušar (ŠO Hlinsko) 8,5 bodu..

Nejlepším domácím hráčem byl Jiří Novák, který získal 7,5 bodu a obsadil 18. místo.

Nejstarším hráčem byl tradiční účastník tohoto turnaje Ing. Jiří Vencl z České Třebové. Všichni účastníci mimo věcných cen obdrželi propisovací tužku s logem turnaje. Poděkování patří MěÚ v Kolíně, který prostřednictvím sportovní komise poskytl tak jako v minulých letech na tento tradiční šachový turnaj finanční příspěvek.

Příští 49.ročník vánočního bleskového turnaje v Sendražicích se uskuteční v sobotu 21. prosince 2019.