Zlatá Amerika

13.09.2016 15:45

Olympijské zlato získal tým USA ve složení Caruana, Nakamura, So, Shankland a Robson. Stříbro vybojovala Ukrajina, Rusko bere bronz. Ženskou olympiádu ovládly Číňanky, stříbro patří Polsku, bronz putuje na Ukrajinu.

Česká mužská reprezentace obsadila konečné 29. místo, ženy obsadily 51. příčku.

29. Czech Republic (CZE / Rtg prům.:2631, Kapitán: Jansa Vlastimil / PH 1: 14 / PH 2: 305,5)
½4,5265113,2

51. Czech Republic (CZE / Rtg prům.:2280, Kapitán: Haba Petr / PH 1: 12 / PH 2: 236,5)

17.09.2016 21:38 | Marhula

Amerika vyhrála? - a kdo je tam američan so-filipínec,nakamura-japonec,caruana-ital nebo se pletu-kdyby hráli jen rodilý američani - tak nebudou ani v desítce.

15.09.2016 10:02 | Viktor

lykan - nemohu souhlasit, šachové hnutí (tedy alespoň to naše) jistě přivítá a schválí všechny geniální nápady. Často se ukáže, že některé nápady mají nedostatky, o kterých jejich původce třeba netuší.Však zkuste něco navrhnoutwink.

14.09.2016 22:12 | MaX

těžké. Týmové soutěže jsou nesmírně vyrovnané. Hold rozhodují i jiné faktory jako únava, nemoc, barvy atd. Nějaký formát vyřazováku by byl asi atraktivnější. Mě šlo o to vidět pěkné partie a ty jsem dostal. Já jsem spokojený a jestli je to 10 nebo 29, mě až tak netrápí.

14.09.2016 14:58 | lykan

Mě osobně by se líbil hokejový systém postupových skupin, aby se nemusely řešit problémy s kvalifikacemi. Sehrát to všechno najednou na jednom místě.

14.09.2016 14:54 | lykan

marek: Samozřejmě, že se švýcar aplikovaný tímto způsobem pro tuto soutěž nehodí. Osobně bývám překvapen, když v organizaci šachového hnutí zdravý selský rozum v něčem zvítězí.

14.09.2016 14:00 | marek

MaX: tak pak přicházím s otázkou, jestli je dobře ten systém. To bych to hrál jak ten fotbal. Kvalifikace a následně finálový turnaj třeba 32 zemí, kde by švýcar na 11 kol byl asi na 99% objektivní. Aby naši hráli na své elo či lépe a ve výsledku dopadli dvanáct míst pod nasazením je fakt nesmysl.

14.09.2016 13:10 | MaX

marek: ano přijde mi to normální. Znám hráče co dobrovolně prohrají třetí kolo švýcaru, protože mají pak udajně lehčí los.  Nevidím rozdíl v tom, když pak přední desky poslední dvě kola už začínají porcovat medvěda, který ještě běhá po lese. Švědi přiznali, že na MS schválně prohráli aby dostali nás. (a vyplatio se). Každého volba.

14.09.2016 10:53 | eman_fv

Výsledek žádná sláva, a způsob jak nás smetli Rusové  a Ukrajinci byl depresivní. Nejvíc mě potěšilo vystoupení V. Pláta a to považuji za náš největší úspěch.

14.09.2016 10:48 | Pavel Ch

Děkuji 22 účastníků Tipovací soutěže olympiády, hlavní cenu za přesný tip na medailové pořadí v hodnotě 1750 Kč pobytu si neodnáší nikdo (přesouváme na další tipovací soutěž), cenu útěchy (všechny vklady zdarma) vyhrává Aleš Růžička (předpokládám Sokol Tábor?). Stejný tip, ale bez doplňující otázky měl na nss "Lippan", cena navíc, věnuju mu vklad do 1 turnaje festivalu zdarma. Oba určili zlatého i stříbrného správně.

K olympiádě a ČR mužů jsem napsal k článku z 13.9.

14.09.2016 09:46 | marek

Mužům děkuji za krásnou olympiádu. Chtěli placku, David zkusil dát za něco pěšce, všechno nebo nic, bylo z toho nic. Ale zkusil to. K systému olympiády mne napadá, co by se stalo, kdybychom prohráli první dvě kola. V prvním Malajsie 0:4, druhé třeba Palestina 0:4. Následně bychom dostali kupříkladu Tanzaniii a zvítězili 4:0, ve čtvrtém kole Jordánkso (průměr 2291) a zvítězili 3,5:0,5. V pátém by to mohla být Uruguay (2377) a opět povinné vítězství 3,5:0,5. V šestém třeba Belgie (2433) a vyhráváme 3:1 no a v sedmém tipnu Kazachstán (2563) a vyhráváme 2,5:1,5. Na jména soupeřů jsem přišel tak, že jsem se kounkul do tabulky a vzal někoho z prostředka se stejným počtem bodů. Moje míra zjednodušení je obrovská, nicméně když ji va vteřinku připustíte, tak po mých sedmi kolech máme 10 bodů. No a když se kouknete do pořadí po sedmém kole v reálu, tak máme taky sedm bodů... V mé variantě by David však mohl přijet o čtyři kola později. Přijde Vám to normální?