Zajímavé Fischerky

26.05.2014 18:20 | ostatní turnaje

BLITZ GRAND PRIX BRNO pomalu směřuje do finiše a důkazem toho byly turnaje s pořadovými čísly 12+13 z celkových 15. Hrály se Fischerky na 2x5 minut, a to na Lokomotivě (30.4.) a Durasu (15.5.).

Poprvé v tomto ročníku nikdo nový nepřibyl, takže celkový počet účastníků letošního seriálu zůstal na čísle 66. V pořadí se toho mnoho nezměnilo, vede stále autor těchto řádků IM Neklan Vyskočil (byť spíše díky vzorné docházce) před FM Josefem Kratochvílem a IM Vojtěchem Zwardoněm. Výsledky, komentáře, fotky, pořadí GP i průběh ankety finálového turnaje na přání najdete na webovkách BLITZ GRAND PRIX BRNO.

Dvanáctý turnaj se odehrál v poslední dubnový den na Lokomotivě a zúčastnilo se jej přesně deset hráčů. Body tak měli jisté všichni a šlo jen o to, kdo jich kolik uzme. Vzhledem k dostatku času se nakonec hrálo dvojkolově a palmu vítězství si po zásluze odnesl největší favorit GM Peter Michalík, kterého tyto turnaje vskutku baví. Získal úctyhodných 17/18, když prohrál pouze s celkově třetím FM Josefem Kratochvílem. Stříbrnou pozici dobyl s 13,5/18 autor těchto řádků, který mohl v jedné partii porazit i vítěze, nakonec však 2. místo bylo maximem. 3. místo se ziskem 12/18 obsadil FM Josef Kratochvíl, který doplatil na prohry se slabšími soupeři a od stříbra jej odstřihla především porážka 0 : 2 se Slavomírem Sremaňákem. Ten skončil se stejným bodovým ziskem čtvrtý a od bronzu jej odvrátilo především to, že na rozdíl od Pepka nebodoval s prvními dvěma hráči, byť vzájemný zápas vyhrál 2 : 0. Na 5. místě skončil Jan Uhmann sr. a posunul se v bodování GP již do první desítky. V dalším pořadí si body do GP rozdělili Lukáš Řehůřek, Břetislav Eichler (velmi dobrý výsledek!), Pavel Menčík, Stanislav Messerschmidt, který musel v průběhu odvětné části odejít a Michael Věžník. Podrobné výsledky tohoto turnaje najdete zde.

BGPB 1314_Fischerky_Loko

Turnaj s pořadovým číslem 13 se eodehrál 15.5.2014 na Durasu a věřte nevěřte, opět si jej zahrála desítka nadšenců. Tentokrát ovšem v jiném složení, které bylo možná ještě kvalitnější, než v předchozím turnaji.

BGPB 1314_Fischerky_Duras1

V důsledku menšího zpoždění, začátku v 18.45 a nutnosti skončit okolo 21.00, se hrálo pouze jednokolově, což ale neubralo na dramatičnosti turnaje. Z tohoto označení se ovšem poněkud vymknul kontrole IM Richard Biolek jr., který ověnčen 2. místem na MČR v Ostravě a splněnou GM normou, porazil všechny své soupeře jako kuželky a zvítězil se 100% výsledkem 9/9. Jasné bylo i 2. místo ukrajinského FM Kirilla Burdaleva (7/9), za ním to však již bylo hodně vyrovnané. Bronz nakonec brala za 5/9 WIM Elena Semenova

BGPB 1314_Fischerky_Duras2
Dramatický závěr partie Semenova - Hájek přitáhnul pozornost

a cizinecký triumvirát doplnil na bramborové pozici Slavomír Sremaňák. Ten získal již jen 4,5/9, ale na 7 bodů do GP to stačilo. Dále následovalo hned kvarteto hráčů se 4/9 v pořadí Jan Uhmann sr. (5), "Hraboš" Michal Hrabal (6), IM Neklan Vyskočil (7), kterému se i díky únavě nic nedařilo a Pavel Menčík (8). 9. místo obsadil za 3,5/9 Osakr Hájek, který se nedávno blýsknul vítězstvím v B turnaji Ostravského koníka a místo na chvostu, ovšem s jedním bodem do GP, obsadil spoluautor projektu Břeťa Eichler. Kompletní výsledky tohoto turnaje nabízím zde.

BGPB 1314_Fischerky_Duras3
Zleva WIM Elena Semenova (2, IM Richard Biolek jr. (1) a FM Kirill Burdalev (2)

Do GP tak zbývají odehrát již jen dva turnaje. Prvním z nich bude týmový turnaj (4-členná družstva), a to ve středu 28.5.2014 na Lokomotivě. Po něm je pak na pořadu již dlouho očekávaný finálový turnaj, který se bude hrát ve středu 11.6.2014 od 17.30 opět na Lokomotivě, a to tempem, které si v celoročním hlasování na webovkách GP zvolí sami účastníci (zatím vede bullet 2x1 minuta + 2 vteřiny/tah). Finálový turnaj bude moci ještě notně zamíchat celkovým pořadím, neb se bude hrát o dvojnásobné body a rovněž o pětici nejúspěšnějších hráčů v seriálu, kteří si rozdělí malý, po stovce v každém turnaji střádaný "jackpot".

autor: Neklan Vyskočil