Olympijský rozhovor s IM Michalem Konopkou
08.12.2008 07:01 | Olympiáda 2008Než se začneme ptát na podrobnosti, můžete v krátkosti zhodnotit vystoupení mužské reprezentace? Hodnocení je jednoznačné – konečné umístnění je prostě špatné. Chápu rozčarování naší šachové veřejnosti, 38. místo neo...
Hodnocení je jednoznačné – konečné umístnění je prostě špatné. Chápu rozčarování naší šachové veřejnosti, 38. místo neodráží sílu naší reprezentace. Nemůže se ale stále dařit tak, jako v Turíně . V minulých letech se nám na olympiádách a ME družstev vždy vydařil start a v průběhu turnaje jsme se střetávali s nejlepšími celky (snad s výjimkou Plovdivu 2003, kde se nám přesto paradoxně podařilo dosáhnout nejlepšího umístnění). Atraktivní zápasy s Rusy, s Ukrajinou a dalšími nám ale nezaručovaly, že skončíme v konečném pořadí vysoko. Vše se rozhodovalo ve finiši a mnohdy se stalo, že před námi končily týmy, o kterých jsme ani pomalu nevěděli, že v turnaji hrají.
Tím chci říci, že k dobrému umístnění se lze propracovat různými způsoby. Proto také nebyl po 3. kole, kdy jsme měli netradičně pouze 50 procent, důvod k panice. A dokonce ani po 5. kole a porážce od Kolumbie. Stále ještě bylo dost času vylepšit výsledek a skončit dobře. Vyšplhat se na přijatelné místo útokem ze zadních pozic je naprosto legální způsob vedení turnajového boje. Nejsem si jist, jestli to pochopili někteří nespokojení fanoušci. V tomto smyslu by pro náš klid bylo možná lepší, kdyby se olympiáda nehrála blízko českých hranic, ale někde 1000km daleko. O našem konečném výsledku rozhodly až klíčové zápasy proti Norsku a Indii. Na schůzce mužstva po prohře s Indií jsme mohli neradostně bilancovat: našim hráčům se nepodařilo porazit ani jednoho silného protivníka. Velmi často jsme chybovali, přehlíželi a nastavovali materiál. Spokojen jsem mohl být jen s výkonem Davida ve druhé polovině soutěže a částečně se Zbyňkem (na rozdíl od jiných nic nenastavil). A protože je za výsledek odpovědný vždy i kapitán, hovořil jsem s hráči o svém možném odstoupení nebo odvolání. O svých případných chybách a přehmatech stále přemýšlím.
Základním kamenem našeho neradostného vystoupení byla průměrná až podprůměrná momentální forma našich šachistů. Mohl jsem být ale maximálně spokojen s přístupem všech hráčů. I když se nedařilo, kluci neházeli flintu do žita, nálada byla dobrá a bojovná, se snahou o odčinění vlažného startu. Žádná „deprese,nervozita a beznaděj“ neměla v Drážďanech místo. Případné lovce senzací nemám čím uspokojit.
Ještě pár úvah ke konečnému výsledku. 38. místo je tak trochu zavádějící, protože turnaj byl kratší než obvykle. 11 kol na 150 týmů je prostě málo,ale o tom ještě bude řeč. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby se hrálo na obvyklých 14 kol, naše mužstvo by ještě dokázalo poskočit v tabulce slušně nahoru. I tak bych to ale viděl maximálně okolo 20. místa, a můžeme se vrátit na začátek a zopakovat si, že forma mužstva a předvedené výkony rozhodně nebyly ideální.
Na začátku turnaje se mluvilo o zdravotních potížích dvou členů, o co konkrétně šlo a jak to ovlivnilo výkon? (dotaz: Honza Hučín)
Ano, Jirka Štoček přijel s angínou a David Navara upozorňoval, že by mohl mít problém se zuby, ale náš výkon to neovlivnilo. Jirka první dvě kola nehrál a pokračoval v léčení.
Bylo vůbec na vystoupení našeho mužstva na olympiádě něco pozitivního?
Jistě. O přístupu a odhodlání týmu jsem se už zmínil. David Navara, Zbyněk Hráček, Viktor Láznička, Vlasta Babula, Jirka Štoček –všichni předvedli velkou snahu o co nejlepší výsledek. Kdyby to někdo odfláknul nebo sabotoval, hodnotil bych věci jinak. Z individuálních výkonů se mi nejvíce líbily partie Davida Navary proti Hernandezovi, Villamayorovi a Sasikirianovi.
Během soutěže jste se utkali se dvěma družstvy nasazenými výše (5.HUN , 13. IND). Výhra nepřišla. To o něčem hovoří…
A o čem by to mělo hovořit? K těm zápasům uvedu následující: prohra s Maďary vypadá krutě, ale to je tím, že se obrátila partie Jirky Štočka, který chyboval ve velmi výhodném postavení. Zápas s Indií mohl skončit úplně klidně i opačným výsledkem.
Jak probíhala příprava na zápasy s Maďarskem, Norskem a Indií a měla v praxi nějaký přínos? (dotaz: Honza Hučín)
Jestli máte na mysli konkrétní teoretickou přípravu na soupeře, tak probíhala zcela běžně, jako jindy, jistě se některé připravované varianty objevily i na šachovnici. Tentokrát to ale bylo spíše o již zmiňované formě hráčů, a to se ukáže spíše ve střední hře a koncovkách (viz partie ze zmiňovaných zápasů Štoček – Berkes, Babula- Hammer, Gopal –Štoček, Láznička –Ganguly)
IM Michal Konopka (zdroj: nss.cz, foto: Vladimír Jagr)
Magnus Carlsen
Další z kritických zápasů byl jistě ten s Norskem. S jakou taktikou se do zápasu vstupovalo?
Před utkáním jsem říkal klukům, že nás čeká zápas pravdy. Jednak měli Norové naprosto shodný průměr prvních čtyř šachovnic jako my (2611,25) a o tom, že jsme byli nasazeni před nimi (18. ČR, 19. Norsko), rozhodlo vyšší ELO našeho 5. hráče. A za další kdybychom v tomto utkání zvítězili, dostali bysme se po vlažném úvodu konečně do „lepší společnosti“ týmů, se kterými jsme chtěli hrát. Taktika byla jasná : mimořádně těžkou úlohu měl David Navara . Sice měl s Magnusem Carlsenem zatím příznivou bilanci (1 výhra, 2 remízy), ale Magnus je hráč, který může v současné době bílými porazit kohokoliv na světě a nebude to žádné překvapení. Proto jsme chtěli hrát na ostatních šachovnicích – nechci říct přímo na výhru, ale prostě hrát. Tedy i na třetí, černé šachovnici. Nutno dodat, že Carlsen způsobil v Norsku šachový boom a Norové se ucházejí o uspořádání šachové olympiády v roce 2014 (Tromso). Ostatní mladé hráče (Kjetil, Johanessen, Hammer) táhne jeho příklad a lepší se. Navíc hrál i velezkušený Simen Adgestein. Pro zápas byl naprosto klíčový vývoj partie na 4. šachovnici. Vlasta Babula získal bílými výhodu a v kritické pozici mohl jít do ostré varianty s obětí figury. Viděl ji, přesto se ale rozhodl pro klidnější pokračování. Soupeř reagoval přesně, výhoda se rozplynula a v rovné pozici Vlasta k dovršení všeho nastavil figuru. Nešťastná partie. Na tento zápas jsem mohl postavit na 4. šachovnici bílými buď Vlastu, nebo Jirku Štočka. Já ale Vlastovi velmi věřím, bílými proti o něco slabším soupeřům hraje skvěle a především úspěšně. Ve druhé polovině olympiády jsem pro těžké zápasy plánoval taktiku bílými Vlasta, černými Jirka. I to mělo své statistické opodstanění.
Uchvátil především souboj Davida Navary s Carlsenem. To byla příprava?
Na tuto otázku by měl odpovědět především David. Jemné lavírování ve španělské nabízí různé přechody do různých variant, možnost zavléct soupeře tam, kam chceme. Tak tomu bylo i v partii Carlsen – Navara. O Carlsenovi a jeho bilanci s Davidem jsem se již zmínil – David první vzájemnou partii ve Wijk aan Zee vyhrál, tentokrát ale byli soupeři v jiné výchozí pozici. Ve Wijku měl David o 20 bodů vyšší rating, v Drážďanech naopak o 150 bodů nižší. To je důsledek fantastického vzestupu Magnuse a trochu slabšího období Davida. Předpokládal jsem, že to bude mít David velmi těžké.
Co může dělat kapitán, když jeho svěřenci nejsou ve své obvyklé formě?
Nevím, žádná příručka na toto téma nebyla vydána :) Já jsem se snažil především o to, aby byla v mužstvu nadále dobrá a bojeschopná nálada, což se myslím podařilo. Bylo to ale i proto, že naši současní reprezentanti jsou výborná parta a skvělé osobnosti.
Domnívám se, že jediným možným řešením dané situace je klid, nepropadnout panice a připravit mužstvo na útok ze zadních pozic, jak již bylo řečeno. Příkladů z dávné i nedávné historie, kdy se některému týmu zpočátku nedařilo, nakonec ale skončilo dobře, je mnoho.
GM Zbyněk Hráček a GM David Navara(zdroj: nss.cz, foto: Vladimír Jagr)
Po pěti kolech nebyl stav přiliš příznivý. Šesté a sedmé kolo vypadalo, že přichází po dni volna rázný obrat k lepšímu, ale přišla prohra s Norskem. Byl to moment, kdy se přestalo věřit v dobrý výsledek?
Tak to určitě ne. Kdybychom dali na řeči některých lidí, tak bychom si měli po třetím kole a prohře s Maďary zabalit kufry a odjet domů. Já ale stále věřil, že ztracený terén doženeme. Mužstvo má svoji kvalitu, o náladě se již mluvilo, takže jsem byl klidný. V obrat věřili i samotní hráči. Na ten moment, kdy jsem přestal věřit v dobrý výsledek, si pamatuji přesně. V zápase s Indií jsme prohrávali 0:1, ale David proháněl Sasikirianova krále, Zbyněk držel remízu a Viktor stál v koncovce o něco lépe. (tedy to jsem si tenkrát myslel, popartiová analýza ukázala, že v tu chvíli už jeho soupeř Ganguly vyrovnal hry). Stále jsem doufal, že můžeme 2,5 :1,5 vyhrát zápas , pak uspět v posledním kole a skončit ještě slušně. Jdu kolem Viktorovy partie, dívám se na pozici a říkám si: chtělo by to konečně nějaký průlom, třeba g4-g5. Vzápětí vidím, že to není nejlepší nápad: po Vf1+ ztrácí bílý celou věž. Jdu se podívat na Davida a na Zbyňka, a vtom si všímám, že Viktor táhne skutečně g4-g5??. Pochopil jsem, že to je v háji a že na této olympiádě už nic neuhrajeme.
Co může kapitán přímo při zápasu? Může komunikovat s hráči např. ohledně remíz?
Dříve bylo běžné, že se hráči směli poradit s kapitánem o nabídkách remízy. Obšírný soupis nových pravidel a norem, vydaných k této olympiádě, trochu oklešťoval pravomoci kapitána, ale všichni rozhodčí tolerovali případnou poradu hráče s kapitánem při remízové nabídce. Tím, že se remíza nesměla prvních 30 tahů nabízet, bylo ale takových porad méně, než dříve. Jinak by měl kapitán donést hráčům občerstvení během hry a nerušit.
Trochu z jiného soudku. Nový systém losování. Jen jedenáct kol. Co k tomu říci?
Tak to je skutečně nepodařený přehmat. 11 kol je prostě málo a nahrává konečným náhodným výsledkům. Mnoho let se olympiády hrály na 14 kol (s výjimkou Elisty 1998 a Turína 2006, kde byly z různých důvodů zkráceny soutěže na 13 kol). V Drážďanech hrál rekordní počet týmů, téměř 150, a olympiáda byla o tři kola zkrácena! Pravděpodobně to tak ale zůstane – z ekonomických důvodů. Na rozdíl od ME družstev neplatí národní federace na olympiádách pobytové náklady.
V soutěži žen se vůbec nestřetli medailisté v zápasech mezi sebou! Je možné považovat takové výsledky za úplně regulérní? A co pak říci o mužské části olympiády, kde hrálo ještě o 50 mužstev více? Měl jsem pocit, že naše družstvo na to trochu doplatilo, ale jak již bylo řečeno, domnívám se, že bychom se v současné formě výše než okolo 20. místa nedostali.
Další nepovedenou novinkou byl systém losování. Protesty byly poměrně časté a na další olympiádě se už má losovat jinak. Systém se podle vyjádření známého funkcionáře pana Andrzeje Filipowicze bude inovovat.
Jak se provádělo losování na jednotlivá kola ve skupinách mužstev, majících stejně bodů? Nikoliv podle jejich nasazovacích čísel, ale podle aktuálního pořadí. A aktuální pořadí se určovalo podle dosti sporného olympijského sonnenbornu (součin zápasových bodů soupeře a počtu získaných bodů s tímto soupeřem). Vzhledem k tomu,že pro úvodní dvě kola bylo startovní pole rozděleno na dvě poloviny, které hrály jen mezi sebou, to nebylo úplně v pořádku. Jen tak se mohlo stát, že jsme v 10. kole narazili na nepříjemnou Indii. Dva papírově nejsilnější celky v dané bodové skupině museli hrát mezi sebou! Nespokojeni byli Indové, nespokojeni jsme byli my, ale nic se s tím dělat nedalo.
Souboj našich ve druhém kole s týmem Litvy (zdroj: nss.cz, foto: Grigoris Vasiliadis)
O organizaci jsme již slyšeli, především pochvalně. Vyskytovaly se prý ale i časté protesty některých družstev.
Není jednoduché zorganizovat dlouhodobou akci pro 2000 lidí zcela bez problémů. Jestliže se v organizaci objeví nějaký malý kaz, je možná správné to velkoryse odpustit. Myslím, že organizátoři olympiády v Drážďanech odvedli dobrou práci a pozitiv bylo podstatně více než negativ. Musím pochválit pořadatele za zajištění přímého přenosu všech partií on-line. To je úžasné. Něco se mi ale přeci jen nelíbilo. Na této olympiádě se zavedla řada velmi striktních omezení pro hráče – když neseděl hráč přesně v 15.00 u šachovnice, prohrával partii kontumačně, na toaletu v zadní části objektu mohl jít pouze jednou cestou, k tomu určenou (když šel jinudy, mohl mít velké problémy – viz Vlasta Babula při zápase s Kolumbií), po skončení partie musel opustit turnajový sál a už se nesměl vrátit. Pro jiné „účastníky olympiády“ ale tak přísný metr nebyl. Mnoha divákům se podařilo využít občasné menší ostražitosti pořádkové služby a nerušeně se pak procházet v hracím sále. Velkým nešvarem bylo fotografování. Hlavní rozhodčí vyhlásil, že prvních 15 minut po zahájení hry se smí fotit s bleskem. To si mnozí vyložili tak, že se může fotit po celý průběh partie, jen bez blesku. Přitom většina fotoaparátů vydává různé zvuky a ruší stejně, jako zakázané mobily. Při zápase Česko – Litva se pan rozhodčí našeho zápasu pohodlně usadil k partii Zagorskis – Babula, ve třetí hodině hry vytáhl kameru a začal kamerovat. Neuvěřitelné. Jako v cirkuse jsem si připadal při zápase s Maďary. Ten den to organizátoři nezvládli a do sálu proniklo více diváků, než je zdrávo. Co chvíli bylo slyšet: „Leko! Navara!“ a cvakání fotoaparátů. Úplně nevkusně se ale zachovali jedinci, kteří si při zápase Česko- Indie stoupli k šachovnici a fotografovali si vrcholnou časovou tíseň z partie Navara – Sasikirian. Když jsem se snažil takové borce od našich zápasů odehnat, dostávalo se mi stále stejné odpovědi – „Můžu, fotím bez blesku!“ Toto by se mělo určitě změnit.
Ozývají se hlasy, dát příležitost mladým, např. Krejčí, Plát, Kočiščák. Dovedeš odhadnout jaký by byl výsledek? Proč jsme nepostavili juniorku (Plát, Krejčí, ale i Martin Petr apod)?
Proč bychom měli stavět juniorku? Pokud bude někdy šachová olympiáda v České republice, pak jistě využijeme práva organizátorské země a postavíme více týmů, jako to udělali letos Němci. Jistě, mohli nás reprezentovat jiní hráči, mohli nás reprezentovat junioři, a jistě by si své uhráli. Takové týmy by ale neměli šanci hrát o přední umístnění. Na rozdíl od týmu,který nás v Drážďanech reprezentoval a který v nedávné minulosti nejednou dokázal své schopnosti.
Na olympiádě jsme viděli celu řadu známých hráčů, kteří by svým týmům jistě pomohli, ale uvolnili místa mladým a sami působili třeba jako kapitáni týmů (Eugenio Torre, Zapata, Jusupov a další).Generační výměna bude někdy nutná i u nás a bude muset přijít, ale zatím na ni nedozrál čas a ani mladí hráči.
S Kolumbií v pátém kole (zdroj: nss.cz, foto: Bolek)
Proběhla příprava a zajištění akce podle Vašich představ? Splnil Svaz Vaše požadavky? (dotaz: Ota V.)
Přípravy na akci proběhly naprosto v pořádku, svaz splnil veškeré požadavky. V této fázi bych zárodek nezdařilého vystoupení asi nehledal. Snad jen to, že se více než jindy pilovaly různé detaily a maličkosti a možná to vedlo k určité přemotivovanosti. Nebo k tomu, že vše bylo tak naplánované, že nám pak chyběla kreativita a jiskra.
A na závěr. Po zápase Sněženky – Machři – co se Ti zamlouvá více, vedení mužského týmu, nebo ženského? Jaké jsou rozdíly?
Největší rozdíl je v tom, že kapitán ženského týmu se podstatně více věnuje teoretické přípravě svěřenek na partie. U kluků převažuje individuální příprava. Byla to pro mě cenná zkušenost vést po mnoha letech ženský tým a popravdě řečeno nestíhal jsem. Na pár partií byly ale holky skutečně dobře připraveny a jsem rád, že dokázaly Machrům zatopit.
GM Jiří Štoček(foto: Břetislav Modr)
GM Vlastimil Babula a GM Viktor Láznička (foto: Břetislav Modr)
Odkazy
Oficiální stránky Olympiáda 2008 DrážďanyVýsledky muži
Výsledky ženy
Olympiáda live na chessdom.com - partie, interviews a novinky
V nominaci problém nebyl, kdybych byl kapitán, nominuju přesně těchhle 5 hráčů a troufám si říct, že předem by tak udělala většina z nás. Naopak, po dlouhé době jsme letos měli k dispozici všechny hráče, které jsme mít mohli.
Děkuji Davidu Navarovi za upřesnění. 3 měsíce předem bez možnosti změny, to je hustá šikana. Za přijatelné bych považoval např. nahlásit 3 měsíce předem závaznou širší nominaci 8 hráčů bez určení pořadí a 2 týdny před začátkem chtít tu pětici. /// Pokud jde o útok ze zadních pozic, určitě to nebylo součástí celkové taktiky, to jste Michala Konopku pochopili špatně. Jde o to, že ve švýcaru se dá špatný start ještě dohnat.
to romison: dík za info Davidovi přeju hodně úspěchů a děkuju za vzornou reprezentaci ČR
btw. akorat koukam, kdo hraje Corus a bude tam i David v becku, tak mu drzim palce at to vymasti a postoupi do acka :)
Odpovidam (nejen) panu Hucinovi: Sestavu vcetne presneho poradi sachovnic jsme museli hlasit nekolik mesicu pred turnajem (mam pocit, ze 3 mesice, ale asi se mylim). Potom nebylo mozne zmenit ani poradi. Utok ze zadnich pozic nam nikdo nenaordinoval, ale po prohrach nam opravdu nic jineho nezbyvalo. Ucast psycholozky na turnaji se nepodarilo dohodnout a o rozptylovani deprese nemuze byt rec - v clanku je nekde uvedeno, ze nalada v druzstvu byla normalni, jen ty vysledky byly jine, nez bychom si byli prali.
Pan Konopka neřekl, že naordinoval mužstvu útok ze zadních pozic. Řekl, že dobrého výsledku lze dosáhnout i po nevydařeném startu. S tím snad lze souhlasit. Neřekl, že doporučil nějaké prohry na úvod turnaje.
Já bych to řekl asi takhle - šance na vylepšení našeho umístění mocným finišem v závěrečných kolech tady byla, ale šance na napravení špatného dojmu z celého průběhu už asi ne.
Byla to nešťastná olympiáda a uvedené výmluvy pana Konopky jsou ještě nešťastnější než celé vystoupení našich hráčů. Jestli se motivace našich a celá atmosféra v týmu a podobala kvalitě odpovědí, co tu čtu, tak se výsledku vůbec nedivím. Podmínky byly přece pro všechny stejné! A naopak jsem doufal, že tento systém by nám mohl pomoct udělat pořádný výsledek! Připadá mi, že jsme měli pouze kvalitní šachisty. Bohužel všechno ostatní selhalo. Proč, to se z článku skutečně nedozvíme. Bral bych výmluvu na systém turnaje, kdybychom v posledním kole prohráli... A k té taktice útoku ze zadních pozic, to je fakt bez komentáře.
reci o tom ze se planoval utok ze zadnich pozic je alibismus. nikdy jsem neslysel o tom ze by nekdo na takove akci jako je olympiada schvalne prohral aby pak mohl utocit ze zadnich pozic... ale to je jen muj dojem. ten clanek na me vubec pusobi jako celkem blabol. resp odpovedi p.Konopky na dotazy.
Ztotožňuji se s názorem HH, pouze bych chtěl zdůraznit, že kromě umístění v první desítce je pro fanoušky i z hlediska propagace šachu v širší veřejnosti důležitější utkat se s co nejsilnějšími soupeři. Za příklad může sloužit vítězství sl. Jackové nad Karpovem, které bylo široce medializováno, zatímco celkový výsledek zápasu širší veřejnost nezajímá. Proto bych taktiku útoku ze zadních pozic, která má navíc nevýhodu v horším pomocném hodnocení, považoval pouze za z nouze ctnost. Všichni jsme členy šach.svazu, všichni jsme mohli před rokem tlačit na to, aby se pro olympiádu v Drážďanech sehnal sponzor, který zaplatí soustředění, sekundanty, kompenzaci hráčům za neúčast na bundeslize těsně před soutěží apod. Pokud jsem to neudělal tehdy, nebudu kritizovat ani nyní.
Původně jsem sem nechtěl psát, čekal jsem smršť diskutérů k tématu, ale nějak se nekoná. Tak tedy... Soustředění, odpočinek, sekundant, příprava, to všechno je imho otázka priorit. Arméni to měli a vyhráli, ale jistě to není 100% záruka úspěchu. Nicméně by se to jednou zkusit mělo. Větší problém je podle mě nominace s velkým předstihem a zároveň pouze jeden náhradník. Na minulé olympiádě byli z formy pánové Babula a Kalod, ale to nevadilo, náhradníci byli dva. Možná tedy dodatečný dotaz: do kdy se musela závazně nahlásit jména všech pěti hráčů pořadatelům? /// Souhlasím, že útok ze zadních pozic je legitimní taktika. Ale dovolím si nesouhlasit s tím, že bychom dopadli výrazně lépe při 14 kolech. Hra našich reprezentantů se ke konci nezlepšovala. Dvakrát jsme se zezadu blížili aspoň první dvacítce, ale pokaždé jsme byli odraženi (Norsko, Indie). Těžko věřit, že by to potřetí dopadlo se silným soupeřem jinak. Naopak jsme taky mohli skončit někde kolem 50. místa, pokud bychom zrovna ve 14. kole prohráli. /// Asi není lehké být kapitánem v takové situaci, při takových očekáváních a blízko ČR. Na druhou stranu, nebylo možné do Drážďan povolat nějakého psychologa či sekundanta, když bylo jasné, že se turnaj nevyvíjí dobře, aby rozptýlil depresi? Myslím, že velezkušený Marek Vokáč by třeba něco platný byl ;) /// Závěrem poznámka: na nss.cz chodím kvůli serióznímu zpravodajství a kultivované diskusi, vůbec by mi nevadilo, kdyby webmaster vyhlásil, že příspěvky mimo téma, řešící osobní spory, vulgární, urážlivé apod. bude bez varování mazat.
ad Vojta Plát... at uz to pise kterykoli, proc to cpete zrovna k tomuto clanku? svoje osobni problemy s kymkoli, vcetne pana Konopky, si reste nekde jinde, lidi na to nejsou zvedavi ... maximalne tak pro zasmani, jake ze sebe delat blazny :/
George mi připomíná stbáka pěkně uložené příspěvky z chatu. Ve vhodné chvíli, kdy bude potřeba na někoho použít je pěkně vytáhne jako eso z rukávu. Kam ten svět spěje... jen jestli na ten chat nepsal sám George, ani bych se nedivil, je zajímavé, jak tu zprávu našel...
Čímpak vydírá pan Konopka M. Pláta? Jen jestli by se neměl omlouvat Plátovi za to, že o něm říká, že je blázen.
Jseš vedle, jak ta jedle, Jirko..
Doplnění: Vojta, na rozdíl od Mirka dělá mezery v interpunkci, doporučuji si projít předešlé příspěvku. Hezký večer hackeři. :-)
Jj tohle jsem našel....To bylo v době,kdy se do mailu někdo hacknul tátovi a psal všude možně vše zlé....Nevím kdo to byl,ale ted je tátův mail zabezpečen a ten předešlý příspěvek jsem psal já...já bych poprosil Viktora nebo Bolka ten komentář od Georgeho smazat,protože to se mnou nemá nic společného...
našel jsem na netu (vip.chat.super), doporučuji všem přečíst, ať víte, s kým máte tu čest. Ono vydávat se dokonce za svého syna, tak to je již síla...: miroslav.plat -> Jana: Dobrý den.Velice Vás zdravím.Je mi sice jen 13,ale snad se nebudete zlobit co Vám napíši.Mám otázku vy v ulici budete ještě vidět a co se tam s Vámi stane?Jinka pravidelně sleduji Horákovi a musím přiznat,že jste v obou seriálech báječná!!!A prosím v Horákových bude následovat rozchod s Tomášem?Nebo ne?Když napíšete,budu vděčný,když ne vadit to nebude.S pozdravem Váš 13-ti letý fanda a obdivovatel Vojta Plát. PS:Jinak jsem byl v televizi ve Zlatém oříšku a jsem pozván k panu Krausovi do Uvolněte,se prosím.Dám Vám vědět kdy tam budu.Möje icq 350 512 548 Jana: Uvolněte se prosím je skvělý pořad a určitě se na tebe budu koukat.jinak osudy postav nesmím prozrazovat.neměl by ses naco těšit.:)
Mám dotaz na pana Konopku:Přijmete omluvu,kterou jste žádal přes svého právního zástupce Judr. Vaňka po mém tátovi?Pokud tato omluva bude Vámi přijata,přestanete tátu vydírat soudním projednáváním?Tátova omluva zní:Pane Konopka,jste nejcharakternější člověk,který kdy na svazu pracoval a jste nejlepší trenér v ČR.A já dodávám,že jste to na olympiádě dokázal...... S pozdravem Váš bývalý skorosvěřenec Vojta Plát
Dnes se hraje v Turnově a on-line nebude. Pouze pár aktualitek ze zápasu, které mi přijdou...Dám je do extraligového článku.
Zdravím, chci se zeptat-bude dnes online z boru?Diky!
Určitě chybělo "načasování" formy. Podívejte se, jak se na ten jeden závod na olympiádě připravoval střelec Kostelecký. Pro nás to byl jen jeden turnaj z mnoha, proto to tak dopadlo. Co se týče toho, že horší start může být taktický - nevím jak vy, ale já radši zkousnu horší celkové umístění a dívání se na zápasy s kvalitními soupeři než opak - zápasy s Portorikem a Faerskými ostrovy a pak skončit třeba o pět míst výš díky výhře v posledním kole. Na medaili stejně nemáme, takže nevím, na co bysme měli taktizovat, jestli skončíme 38. nebo 32. je celkem jedno. Možná by místo kapitána měl svaz zaplatit kvalitního sekundanta, který by pracoval třeba pro dvě první desky. A to třeba i dlouhodobě před olympiádou. Celkem mě zaujalo, že Karpov přijel i na srandamač do Mariánek se svým sekundantem, "that makes the difference". Jinak pozdravuju hráče, i když tým kritizuju, věřte, že je všechny mám rád.
Já bych na Michala K. měl jeden dotaz-Míšo,ohledně přípravy na Olympiádu. Co jsem zaslechl(detailně jsem to nezkoumal),tak někteří naši reprezentanti hráli těsně před Olympiádou bundesligu (možná je to pochopitelné,je to zdroj příjmů).Ale nebylo vhodné mít 7 až třeba 10 dnů před Olympiádou nějaké soustředění(třeba s nějakým renomovaným trenérem)?
Jeste zodpovim dotaz k partii Carlsen - Navara. Pripravoval jsem se peclive, ale spanelska obrana s 6.d3 stala mimo centrum me pozornosti - je opravdu tezke uhodnout, co Magnus zahraje. Proto jsem spotreboval temer pul hodiny, nez jsem presel do partie Leko - Navara. Dalsim prekvapenim byl souperuv tah Jd2-f1 (misto postupu c3-c4, b2-b3 z vyse uvedene partie) - dale uz jsem vymyslel samostatne, Magnus mozna take. Nelibilo se mi postaveni mych lehkych figur, tak jsem se rozhodl jednu obetovat, prestoze se mi do podobnych zapletek s Magnusem Carlsenem prilis chodit nechtelo.
Ja se na zdravotni problemy vymlouvat nemohu - zubni oddeleni jsem letos musel navstivit asi sestkrat (protoze jsem v detstvi jedl malo vapniku), ale behem turnaje jsem nastesti problemy nemel.
Petře oprav, prosím, hrubky. V 1. odstavci má být: zápasy....nezaručovaly, týmy končily, ke konci: týmy neměly šanci. Příspěvek pak vymaž, ať nekazí dojem z hezkého článku.