V Liberci je na pořadu 4. kolo

27.02.2018 09:13

V hotelu Liberec byl v sobotu 24.2.2018 zahájen již 18. ročník šachového festivalu Open Liberec 2018. Hlavního turnaje se účastní 107 šachistů z 11 zemí.

Nejvíce zástupců má Česká republika - 58, následovaná Polskem - 22 a Německem - 15. Nejvzdálenějšími účastníky je dvojice šachistů z Indie.

Mezi hlavní favority patří mezinárodní mistři Plischki z Německa a Chakravarthi z Indie a také jediný velmistr v turnaji Jedynak z Polska.  Cestu za vítězstvím jim jistě budou chtít zkomplikovat i FIDE mistr Čertek ze Slovenska a nejvýše nasazení Češi - Bednář z Lysé nad Labem, Kučera z Turnova a Moravec z Kutné Hory.

V neděli 25.2. proběhl turnaj v rapidu, jenž se stal kořistí IM Plischkiho, který ziskem 6,5 bodu ze 7 partií deklasoval zbytek startovního pole. Na druhém místě se umístil Balinski z Polska s 5,5 body, před Čertekem ze Slovenska (taktéž 5,5 bodu, avšak horší pomocné hodnocení). Skvělým výkonem se na 4. místo dostala teprve dvanáctiletá Mezykowska z Polska, ačkoliv nasazená byla až na 30. místě. Celkem v turnaji, který se započítává do světového žebříčku hrálo 37 osob.

Festival probíhá až do soboty 3. března, kdy proběhne i vyhlášení výsledků. Jelikož se jedná o poslední turnaj seriálu Czech Tour, budou předány i ceny v celkovém pořadí celého seriálu.

Záštitu nad festivalem převzal primátor města Liberce pan Tibor Batthyány.

Podrobné aktuální výsledky a vybrané partie jsou k dispozici na adrese Czech Tour, vybrané fotografie na FB.