Tituly míří do Pardubic a Lysé nad Labem

26.09.2016 09:00 | Pohár ČR v rapidu a MČR v bleskovém šachu družstev 2016

Víkendové mistrovství republiky družstev v rapid šachu ovládly Pardubice, vyrovnaný bleskový turnaj skončil těsným vítězstvím Lysé nad Labem.

Pardubice splnily roli hlavního favorita. Liberecké mistrovství republiky v rapid šachu jasně ovládly a zvítězily s náskokem tří bodů na druhou Lysou nad Labem. Tahounem týmu byl Sergei Movsesian, který uhrál na první šachovnici 8.5 bodu z devíti partií. Zbytek týmu ve složení Martin Petr, Jakub Půlpán a Petr Neuman předvedl jen průměrný výkon. Druhá Lysá nad Labem stavěla především na výkonu Jana Krejčího. Třetí místo nakonec získal o půl bodu Turnov.

10 10 ŠK Sokol Vyšehrad A 4 3 2 20,5 15 9,0

Nedělní mistrovství družstev v bleskovém šachu nabídlo atraktivní souboj o zlato mezi Lysou nad Labem a Pardubicemi. Na konci turnaje měly oba týmy shodný počet partiových bodů, zápasových bodů i vítězných partií. Definitivně rozhodlo až čtvrté pomocné hodnocení v podobě lepšího výsledku proti týmu na prvním, případně dalších místech. Ani zde nebylo rozhodnutí lehké. Obě družstva totiž ve vzájemném zápase remizovala a třetí Turnov porazila shodně 3:1. Rozhodujícím se proto stal až zápas proti celkově čtvrtému družstvu Bohemians Praha. Lysá nad Labem zvítězila 4:0, Pardubice pouze 3.5:1.5. Rozhodující půlbod ztratil Miloš Jírovský proti Bohuslavu Dubanskymu.