Soustředění přilákalo rekordní počet účastníků

26.09.2014 06:24 | 5. ročník Podzimního soustředění Palučinské šachové školy

Ve dnech 19. - 21. 9. se na Seči u Chrudimi uskutečnil již 5. ročník Podzimního soustředění Palučinské šachové školy. Do dětského tábora pod Sečskou přehradou se sjelo celkem 68 účastníků z řad mládeže, rodičů a přátel Palučinské šachové školy.

Společně v prostředí ničím nerušené přírody Železných hor všichni zavzpomínali na nedávno uplynulé prázdniny, setkali se s kamarády a zároveň potrénovali oblíbenou hru šachy.

Na programu toho bylo skutečně hodně. Po pátečním příjezdu táborníků, 1. kole rapid turnaje a posezením u ohně s možností opéct si tradiční buřt, se v sobotu ráno rozjel kolotoč šachových přednášek, her v lese i táboře, sportů (fotbal, ping -pong, volejbal …) a kol šachového turnaje. V sobotu samozřejmě také nemohl chybět slavnostní oheň na počest společného setkání a kamarádství, přesahujícího rozměr jednoho šachového klubu. Důkazem je, že se soustředění zúčastnily děti z 6 krajů naší země.

Šachové přednášky probíhaly 7 tréninkových skupinách podle věku a šachové výkonnosti. Za víkend byly na programu celkem 4hodiny přednášek, které byly rozděleny do 1 – 1,5 hodinových bloků prokládanými hrami a jejich obsah byl přizpůsoben věku a úrovni posluchačů, která se pohybovala od úplných začátečníků až po silné 1. výkonnostní třídy.

V šachovém turnaji hraném na 7kol s tempem 20min + 5s/tah startovalo celkem 59hráčů. Kromě boje o celkový triumf se bojovalo v dalších třech kategoriích, a to mládež do 10let, mládež do 18let  a v kategorii žen. Celkovým vítězem se stal první nasazený hráč Ondra Mejzlík ze Spartaku Vlašim. Překvapením turnaje byl až 12. nasazený Filip Nový z Oazy Praha, který obsadil výborné druhé místo.  Bronzovou medaili, vybojoval žamberecký odchovanec David Výprachtický v současné době hájící barvy Oazy. V kategorii žen startovalo hned 11 žen a dívek.  První místo obsadila Tereza Kocí z Lokomotivy Brno.

2. Kristýna Stodolová (1982)Tj Štefanydes Polička
  3. Josefína Králová (1550)     Tj Praha-Pankrác …

Kategorie do 10let

1. Tobiáš Svačina (1189)        SK OAZA Praha
  2. Reschel Jan (1100)              Šk DDM Třebechovice pod Orebem
  3. Filip Rezek (1000)               SK OAZA Praha

Palučinská škola je spolek, kde většina členů prošla v roli dětí a posléze vedoucích tradičním Palučinským táborem, který se letos konal již jako 34. ročník. V roce 2009 jsme si řekli, že setkávat se jenom jednou za rok nám nestačí a rázem byla na světě myšlenka pořádání víkendových akcí, která byla záhy přetavena ve skutečnost.  Po podzimním soustředění  nás čeká prodloužený víkend 14. – 17. listopadu,  kde se odehraje turnaj na zápočet národního ela, samozřejmě prokládaný táborovými hrami, deskovkami, sporty a samozřejmě skvělou atmosférou, které akce PŠŠ obvykle mívají. Propozice očekávejte během října na našem webu  v sekci víkendovky.