Šachování v hotelu Polonia

20.01.2014 04:25 | XIII. ročník Open Mariánské Lázně

Od soboty 18.1. se v hotelu Polonia koná již XIII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2014.Festival navazuje na Open Praha, který skončil 17.1. Záštitu nad festivalem převzal starosta města pan Zdeněk Král.

Součástí festivalu jsou následující šachové turnaje:

A – uzavřený velmistrovský turnaj, ve kterém lze splnit normu mezinárodního velmistra (18.-25.1.)
B – uzavřený mistrovský turnaj, ve kterém lze splnit normu mezinárodního mistra (18.-25.1.)
C – otevřený turnaj se zápočtem do světového žebříčku ELO FIDE (18.-25.1.)
D – seniorský turnaj  (18.-25.1.)
E – turnaj v rapid šachu, hraný tempem 2 x 10 min + 5 s / tah (19.1.)
F – bleskový turnaj, hraný tempem 2 x 5 min (23.1.)

V hlavních šachových turnajích A, B, C a D startuje celkem 132 hráčů z 22 zemí. Nejvzdálenějšími účastníky jsou zástupci Indie, Izraele, Ázerbajdžánu, Uzbekistánu a Singapuru.

Ve velmistrovském turnaji A je po dvou kolech na čele Donchenko (Něm.) se 2 bodymá před Mammadoven (Ázerb.), Novikovem (Rus.) a Plischkim (Něm.) po 1,5 bodech. Šimáček je zatím se dvěma remízami 6. Překvapením jsou 2 prohry 2. Nasazeného Rusa Chernyshova.