První šachovnici udržel FM Tuma

11.05.2014 06:09 | Memoriál Antonína Drvoty 2014

V Teplicích se v sobotu 10. května uskutečnil sedmikolový turnaj v rapidšachu Memoriál Antonína Drvoty. Ředitel turnaje Radek Bayer přivítal v Estrádním sále Domu kultury při 24. ročníku 110 startujících.

Jedničkou na startovní listině byl FM Jakub Tuma ( ŠK Holdia DP Praha ), který neopustil za celý turnaj první stůl a jen střídal strany. Turnaj nakonec vyhrál se ziskem 6/7.

Stejný počet bodů měli celkově 2. Michail Kuznětzov (ŠK Spartak Ústí nad Labem , 3. Jan Rubeš a 4. Vladimír Hadraba ( oba ŠK Teplice ).  Memoriál se hrál i jako přebor Ústeckého krajského šachového svazu v rapidšachu. Krajským přeborníkem se stal Michail Kuznětzov, krajskou přebornicí Marie Bažantová ( ŠK Spartak Ústí nad Labem ). Kategorii H20 vyhrál Jan Rubeš, H18 Ondřej Toman, D20 Michaela Šaffová a D18 Martina Benešová.

Medailisté (zleva): bronzový Jan Rubeš, vítěz Jakub Tuma a stříbrný Michail Kuzněcov

Tři nejlepší ženy turnaje (zleva): Michaela Šaffová, Marie Bažantová a Helena Grussová