Pohár Bratislavskej šachovej akadémie putoval do Banskej Bystrice

08.01.2016 08:19 | Uživatelské zprávy

Druhý ročník turnaja O pohár Bratislavskej šachovej akadémie 2016 máme úspešne za nami, ceny sú rozdané, nikto neutrpel žiadne zranenia napriek tuhým bojom na šachovniciach a víťaz má svoj najväčší GPX pohár doma na poličke.

Šiesteho januára zasadlo za šachovnice 39 detí v Dúbravke, aby si zmerali sily a zabojovali okrem pekných cien aj o body do celoslovenskej súťaže GPX. Popri hlavnom turnaji zápasilo aj 18 hráčov v sprievodnom OPENe, v ktorom suverénne kraľoval Štefan Ďurovka z Bratislavy.

Hlavný turnaj bol napínavý až do posledného kola, napokon svoju formu potvrdil a aj napriek malému zaváhaniu si prvú cenu vybojoval Dominik Pecháček z Banskej Bystrice.

Za zmienku stojí pekný výkon dievčat, ktorých síce býva pomerne menej ako chlapcov, no v konečnom zúčtovaní obsadila Olexandra Strelbitská druhé miesto a len o malý rozdiel v pomocnom hodnotení získala nepopulárnu zemiakovú medailu za Davidom Petrekom Linda Vojtková.