V Boršicích rekordní účast 49 družstev

18.09.2007 08:00 | Turnaje

V neděli 16.9.2007 proběhl v Boršicích Otevřený přebor Moravy čtyřčlenných družstev v bleskové hře. Vítězem se stal nejvýše nasazený tým Starého Města A. Turnaj z dlouhou tradicí vždy přiláká mnoho družstev. Letos byl p

Turnaj z dlouhou tradicí vždy přiláká mnoho družstev. Letos byl překonán rekord, když přijelo celkem 49 týmů z celé Moravy. Každý celek po zaplacení startovného obdržel litr burčáku.
Nejvýše nasazeným týmem bylo Staré Město A, nejsilnější trio hráčů bylo Jan Bernášek, Pavel Zpěvák a Lukáš Klíma hráč 1.Novoborský šachový klub, zde však hájící barvy TJ Mittal Ostrava.

Turnaj hrálo celkem 196 hráčů, což znamená, že Stanislav Volčík ml. musel po každém dvoukole do počítače zadat stejný počet výsledků. Vše ale probíhalo hladce na což dohlížel jeho otec, který je tradičně ředitelem turnaje. Nejmladší z rodiny Luděk letos absentoval, protože se zúčastňuje právě probíhajícího ME mládeže v Šibeniku.

vítězné družsto Starého města A, zleva Buráň, Vrána, Sosna a Zpěvák

Vítězem se stalo družstvo Starého Města A se ziskem 67,5 bodu. Vítězové hráli ve složení IM Pavel Zpěvák 18b., IM Jan Sosna 14,5b., FM František Vrána 18b. a Jaroslav Buráň 17b. Potvrdili tak své nasazení. Obhájci loňského vítězství, hráči Durasu Brno si letos z Boršic odvezou stříbrné medaile za 64,5 bodu (IM Jan Bernášek 16,5b., FM Neklan Vyskočil 19b. Martin Tajovský 16b a Miroslav Rychtecký 12,5b). Bronzovou příčku pak obsadil celek Bydo Zakřany s 59,5 body, který hrál v sestavě FM David Holemář 16b., Milan Smištík 16,5b., Petr Skácelík 11,5b. a Jan Uhmann st. 15,5b.
Na čtvrtém místě pak skončila Lokomotiva Brno A 57,5 bodu, pátý byl celek Slavoje Poruba 52,5b. a šestý ŠK Šenov 48,5b.

Raritou turnaje bylo rodinné družstvo, které hrálo pod názvem Blümeli. Tým ve složení Otto Blümel, Zdeňka Blümelová a jejich děti Michal a Jana nakonec skončil na 21.místě. V turnaji hrálo i jedno čistě dívčí družstvo. Pod jménem AČE Tým hrály Aneta Tomečková ze Sokola Postoupky a dále sestry Čermákovy z Brankovic, Kateřina, Klára a Radka.
Nejlepšími hráči na jednotlivých šachovnicích (vyhlašovalo se pořadí dle získaných bodů) se stali Pavel Zpěvák (Staré Město A), Neklan Vyskočil (Duras Brno), František Vrána (Staré Město A) a Vladimír Janás (Bojkovice B).