Přeborníkem Jihomoravského šachového svazu v rapidu FM Neklan Vyskočil

08.05.2008 08:00 | Turnaje

Dnes 8.11. byl v Louckém klášteře ve Znojmě zahájen VIII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN ZNOJMO. Vítězem otevřeného přeboru Jihomoravského šachového svazu se stal ukrajinský velmistr Sergejev před Běloru...

Dnes 8.11. byl v Louckém klášteře ve Znojmě zahájen VIII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN ZNOJMO. Vítězem otevřeného přeboru Jihomoravského šachového svazu se stal ukrajinský velmistr Sergejev před Bělorusem Kačetkovem a brněnským Vyskočilem, který se zároveň stal krajským přeborníkem. Na startu se sešlo celkem 50 hráčů. Nejmladším účastníkem byl Roman Odvárka ze Znojma, kterému ještě nebylo
6 let, nejstarším pan Spilka ze Znojma (87 let).

konečné pořadí Otevřený přebor JmŠS v rapid šachu jednotlivců - Memoriál Ing. Turka

Zároveň byl zahájen otevřený turnaj, který potrvá až do 11.5. Výsledky tohoto turnaje se započítávají do světového žebříčku ELO a na jeho startu se sešlo 30 hráčů z Běloruska, Rakouska, Polska, Islandu, Nizozemí, Slovinska a České republiky.

průběžné pořadí Open FIDE

V sobotu proběhne Finále Českého poháru v rapid šachu družstev, v neděli čeká družstva mistrovství ČR v bleskovém šachu. Obě disciplíny se letos budou muset obejít bez loňských obhájců, 1.Novoborského šachového klubu, vzhledem k jejich klubové konferenci.
Kompletní přehled turnjů konajících se v rámci Open Znojmo 2008 naleznete na stránkách CZECH TOUR.