Mezinárodní šachový turnaj mládeže v polském Rybniku

10.02.2007 08:00 | Turnaje

Beskydská šachová škola se zúčastnila v sobotu 3.února „Mezinárodního šachového turnaje mládeže“ v polském Rybniku. Na startu se ve dvou turnajích sešlo rovných 100 šachistů ze tří zemí – Polska, Slovenska a České republi...

Beskydská šachová škola se zúčastnila v sobotu 3.února „Mezinárodního šachového turnaje mládeže“ v polském Rybniku. Na startu se ve dvou turnajích sešlo rovných 100 šachistů ze tří zemí – Polska, Slovenska a České republiky. Z Frýdku-Místku vyjel „autobus talentů“ čítající 32 nadšených dětí, které chtěly dokázat na mezinárodní šachové scéně svou sílu.
Výpravu vedli trenéři Ing.Pavel Benčo a Karel Pliska.

V turnaji starších si výborně vedla desetiletá Vendula Nováková, která obsadila 2.místo mezi dívkami a 4.místem zaujal teprve jedenáctiletý Jiří Kozel. Celkem hrálo 31 hráčů a hrálo se tempem 2 x 15 minut na partii a na 7 kol.

29. Kotrbatý, Lukáš 2.0

Turnaj v kategorii mladších žáků byl plně v režii frýdecko-místeckých šachových nadějí. V konkurenci 69 hráčů Frýdek-Místek získal hned dvě zlaté a tři stříbrné medaile. Zasloužili se o to: v kategorii devítiletých 1.místo Kula Dominik 2.místo Čapčuch David, v kategorii osmiletých 1.místo Matyáš Marek, 2.místo Laurinc Patrik. V kategorii sedmiletých 2.místo Slavíčková Berenika.