Mezinárodní šachové soustředění a „Vánoce BŠŠ 2007“

29.12.2007 08:00 | Turnaje

Beskydská šachová škola uspořádala ve dnech 16.-22.12. v Malenovicích na Hotelu Petr Bezruč „Mezinárodní šachové soustředění mládeže“ pod vedením šéftrenéra BŠŠ mezinárodního mistra Sergeje Berezjuka. Soustředění se zú...

Beskydská šachová škola uspořádala ve dnech 16.-22.12. v Malenovicích na Hotelu Petr Bezruč „Mezinárodní šachové soustředění mládeže“ pod vedením šéftrenéra BŠŠ mezinárodního mistra Sergeje Berezjuka. Soustředění se zúčastnilo 60 šachových nadějí z České republiky a Slovenské republiky. Program byl velmi náročný, posuďte sami: přednášky, turnaje, sport, turistika.
Hlavním lektorem byl mezinárodní mistr Viacheslav Dydyshko z Běloruska a dalšími přednášejícími byli mezinárodní mistr Sergej Berezjuk, fide mistr Stanislav Jasný a kandidáti mistra Petr Paleček (SVK) a Pavel Benčo.

Soustředění se zúčastnili také úspěšní reprezentanti České republiky a Slovenska: vicemistryně světa v kategorii dívek do 18 let Kateřina Němcová z Oaza Praha, Tereza a Karolína Olšarová z SK Slavia Orlová, Jiří Kočičák z BŠŠ Frýdek-Místek, Marek Braun z Desko Liberec, Matěj Hrabuša a Monika Motyčková (slovenská reprezentace) a řada dalších. Pro všechny byl velkým lákadlem cyklus přednášek velmistra V.Dydyshka na téma "Logika poziční hry“.

V rámci soustředění proběhl 1.ročník šachového turnaje pro děti do 10 let „Vánoce BŠŠ 2007“-skupina „A“, kterého se zúčastnili největší talenti BŠŠ a dva hosté z Prahy a Starého Města u Uherského Hradiště. Turnaj se hrál na 7 kol a přesvědčivým výkonem vyhrál Michael Kubík se ziskem 6,0 bodů. Michael potvrdil, že jeho skvělé turnajové výsledky v poslední době nejsou náhodné. Také obsazení 2. a 3.místa jistě není překvapením, protože Tomáš Chromík a Matyáš Marek mají výbornou formu, kterou dokázali uplatnit i na tomto turnaji. Všem medailistům gratulujeme !!

Výkonnostně silnější skupina „B“ se hrála na 6 kol a nejlépe si vedl Andrej Kováč z Bratislavy (SVK), který vybojoval 5,0 bodů a jeho vítězství bylo zcela zasloužené. Na druhém místě skončil nejmladší hráč v tomto turnaji teprve desetiletý Matěj Svoboda z Frýdku-Místku a třetí místo obsadil se ziskem 4,0 bodů Martin Hurban z Devínské Novy (SVK).

Skupina „A“

1. Kubík Michael BŠŠ FM 6,0 b.
2. Chromík Tomáš BŠŠ FM 5,0 b.
3. Marek Matyáš BŠŠ FM 5,0 b.
4. Fusková Martina ŠK Staré Město 4,5 b.
5. Pečinka Ondřej BŠŠ FM 4,5 b.
6. Kula Dominik BŠŠ FM 4,0 b.
7. Zemková Klára BŠŠ FM 4,0 b.
8. Kaňák Filip BŠŠ FM 4,0 b.
9. Macková Veronika ŠK Praha-Smíchov 3,5 b.