Krajský přebor škol Moravskoslezského kraje 2007

05.02.2007 08:00 | Turnaje

Ve čtvrtek 1. 2. 2007 se v místeckém Domě dětí utkala čtyřčlenná družstva škol celého kraje o postup na Přebory ČR v jednotlivých kategoriích. Krajské přebory se hrají ve třech věkových kategoriích. Letošní přebor skon

Letošní přebor skončil úspěchem Frýdku-Místku, jejichž družstva obsadila v každé kategorii první místo. Zásluhou členů Beskydské šachové školy bude moci Frýdek-Místek na přeboru Čech opět útočit na medaile nejcennější.

výsledky jednotlivých kategorií:
1.střední školy
2.6.-9.třída
3.1.-5.třída

Na „MČR středních škol v šachu“ budou BŠŠ reprezentovat studenti Gymnázia Petra Bezruče Frýdek-Místek, kteří suverénním způsobem zvítězili na krajském přeboru. Na MČR budou patřit k adeptům na zisk jedné z medailí a mnozí šachoví odborníci je dokonce tipují na 1.místo. MČR se uskuteční ve dnech 2.-3.dubna ve Žďáru nad Sázavou.

1. Rojíček Vojtěch (ELO 2233)
2. Slovák Petr (ELO 2035)
3. Pecha Tomáš (ELO 2010)
4. Václavík Aleš (ELO 2034)
Mičulka Ivo (náhradník)

Na „MČR škol v šachu, kategorie 6.-9.třída“ bude mít BŠŠ zástupce v Čtyřletém a osmiletém soukromém gymnáziu Frýdek-Místek . Na krajském přeboru nenašli přemožitele a bezpečně postoupili na MČR, na kterém budou nováčci. "Přesto věříme, že je v silách frýdecko-místeckých šachistů se sportovně porvat o medailové pozice." uvádí Antonín Surma.
Pořadatelem MČR se díky vítězství v konkurzu na pořadatelství u Šachového svazu ČR stala Beskydská šachová škola a turnaj se uskuteční na Hotelu P.Bezruč v Malenovicích ve dnech 27.-28.března.

Družstvo hraje ve složení:
1. Kočičák Jiří (ELO 2233)
2. Kozel Jan (ELO 1771)
3. Bujnošek Tomáš (ELO 1813)
4. Nytra Matěj-Jan (ELO 1525)
Tvrdoň Radek (náhradník)

„MČR škol v šachu, kategorie 1.-5.třída“ se díky Beskydské šachové škole také uskuteční na Hotelu P.Bezruč ve dnech 24.-25.dubna. Vítězem Krajského přeboru se stali žáci 6.ZŠ Frýdek-Místek a mohou se radovat z postupu na MČR. Avšak zisk medaile na celostátní úrovni by byl obrovský úspěch, ale žáci ještě musí hodně trénovat, aby měli šanci o medaile bojovat.

1. Fiala Petr (ELO 1420)
2. Chromík Tomáš (3.vt)
3. Macek Lukáš (3.vt)
4. Přidalová Tereza (3.vt)
Kula Dominik (náhradník)

Pro úplnost uvádíme mistry ČR z posledních pěti let. Z 15 zlatých medailí získal Frýdek-Místek 13 !!!