Krajský přebor družstev starších žáků v šachu v Opavě

02.03.2007 08:00 | Turnaje

V pořadí 3.turnaj Krajského přeboru družstev starších žáků proběhl v sobotu 24.února v Opavě. Beskydská šachová škola se zúčastnila se svými třemi družstvy. V konkurenci deseti týmů si zástupci Frýdku-Místku nevedli špatn...

V pořadí 3.turnaj Krajského přeboru družstev starších žáků proběhl v sobotu 24.února v Opavě. Beskydská šachová škola se zúčastnila se svými třemi družstvy. V konkurenci deseti týmů si zástupci Frýdku-Místku nevedli špatně, ale na vítězství nedosáhli. Vítězem 3.turnaje se stalo družstvo TJ Slovan Havířov, které nedalo svým soupeřům šanci a spolehlivě vyhrálo.
Celkově si tak vybojovalo účast v 1.lize mladšího dorostu.

A jak si vedli členové Beskydské šachové školy?
Na 2.místě skončil tým BŠŠ Frýdek-Místek „1“, který se opíral především o výkon Vladimíra Biolka, který hrál na 4.šachovnici. Ze sedmi sehraných partií vybojoval 6,0 bodů a potvrdil svůj výrazný výkonnostní vzestup. Spolehlivé výkony podali na 2.šachovnici hrající Pavel Walek a na 3.šachovnici Veronika Nováková, když oba uhráli po 5,5 bodů. Trochu za očekáváním zůstal na 1.šachovnici Tomáš Medvec, 4,5 bodů je málo.

Třetí příčku obsadil tým SK Slavia Orlová B se ziskem 15,5bodu. Tým BŠŠ Frýdek-Místek „2“ skončil na nepopulárním 4.místě jen zásluhou horšího pomocného hodnocení. Výborně zahrál na 3.šachovnici Tomáš Chromík 6,0 bodů a pěkný výkon podal Ondřej Bok na 4.šachovnici 5,0 bodů. Bohužel hra se vůbec nedařila Adamu Brezniakovi a Kláře Zemkové.

Družstvo BŠŠ Frýdek-Místek „3“ mělo za cíl především sbírat cenné zkušenosti, ale nakonec z toho bylo výborné 5.místo. Za svůj výkon si zaslouží pochvalu všichni Ondřej Pečinka, David Čapčuch, Dominik Kula a Matyáš Marek.