International Solving Contest – celkové výsledky

11.03.2008 08:00 | Turnaje

O české části mezinárodní řešitelské soutěže se zde již zpráva objevila, ale ani její předběžné výsledky nezůstaly beze změn. Studie druhého kola těžší kategorie 1 musela být vyřazena – řešitelé našli za černého sil...

O české části mezinárodní řešitelské soutěže se zde již zpráva objevila, ale ani její předběžné výsledky nezůstaly beze změn. Studie druhého kola těžší kategorie 1 musela být vyřazena – řešitelé našli za černého silnější možnost, po které bílý remízu neudržel – a všem soutěžícím se tak v druhém kole započítával plný čas 120 minut.
Hlavní rozhodčí Axel Steinbrink pak vzhledem k dvojí hrozbě provedl drobné úpravy i v bodování trojtažky z druhého kola kategorie 1.

Soutěže se zúčastnilo celkem 323 řešitelů z 30 zemí – opět více než v předchozím roce, 241 soutěžících se potýkalo s problémy těžší kategorie 1, 82 s relativně lehčími úlohami kategorie 2. Vítězem v kategorii 1 se stal s maximálním možným ziskem 55 bodů v čase 236 minut GM Boris Tummes z Německa (aktuální desítka světového žebříčku s řešitelským Elem 2640), o bod méně získali IM Miodrag Mladenović (Srbsko, Elo 2609) v čase 215 minut a dvojnásobný mistr světa GM Michel Caillaud (Francie, Elo 2569) v čase 233 minut.
Nejvýše nasazený GM Piotr Murdzia obsadil až 16.-17. místo, na čemž se dost výrazně podepsalo i to, že ve druhém kole uvedl u dvojtažky (kterou jste mohli řešit i tady) svůdnost. Umístění českých a slovenských účastníků v první stovce vypadá takto: