CZECH OPEN 2006 - neděle 23.7.

24.07.2006 08:00 | Turnaje

Velmistrovský turnaj PARDUBICE OPEN má za sebou 3. kolo. Plný počet bodů má už jen 10 hráčů, mezi nimi dva Češi – Jiří Štoček a Robert Cvek. David Navara po sobotní remíze vyhrál a je na průběžném 23. místě. V pondělí bude...

Velmistrovský turnaj PARDUBICE OPEN má za sebou 3. kolo. Plný počet bodů má už jen 10 hráčů, mezi nimi dva Češi – Jiří Štoček a Robert Cvek. David Navara po sobotní remíze vyhrál a je na průběžném 23. místě. V pondělí bude na první šachovnici hrát pátý nasazený Jevgenij Tomashevsky proti Robertu Cvekovi.

10 EVDOKIMOV ALEXANDER RUS 2500 3.0

Druhá kola se v neděli hrála v rámci ME amatérů. V turnaji POJIŠŤOVNA ČESKÉ SPOŘITELNY OPEN (ELO < 2200) má plný počet dvou bodů 55 hráčů. V turnaji KONTAX OPEN (ELO < 2000) je 100% zatím 31 hráčů. Turnaj OCT OPEN (ELO < 1800) má 54 šachistů s dvěma body.

V ČEZ Areně proběhl zajímavý turnaj ZNOVÍN ZNOJMO OPEN, bleskový k. o. turnaj. Nejprve se švýcarským systémem na 9 kol (partie 2×5 minut) určilo pořadí, ze kterého do play off postoupilo 64 hráčů. Vyřazovací boje se hrály na jednu partii (černý 5 minut, bílý 6 minut), přičemž barvy se před zahájením losovaly. V případě remízy postupoval hráč s černými barvami figur. Finále se hrálo na dvě partie s výměnou stran. Ve finále porazil po kvalifikaci pátý Sergej Kasparov Valentina Zacharova, který po kvalifikaci skončil třetí. Vyřazovacího pavouka můžete najít na oficiálních stránkách festivalu.