5.kolo mužů dalo zapomenout na remízy! Junioři a ženy pokračovali dvoukolem.

16.02.2008 08:00 | Turnaje

tisková zpráva Sobota 16.2. 2008 byla prvním dnem, kdy se do bojů o mistrovské tituly zapojili muži, junioři i ženy. Vzhledem k bohatému doprovodnému programu (dopolední rapid turnaj, odpolední simultánka s Davidem Navarou a rozbory ...

tisková zpráva
Sobota 16.2. 2008 byla prvním dnem, kdy se do bojů o mistrovské tituly zapojili muži, junioři i ženy. Vzhledem k bohatému doprovodnému programu (dopolední rapid turnaj, odpolední simultánka s Davidem Navarou a rozbory partií s Břetislavem Modrem) a skutečnosti, že nastal víkend dorazilo do hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě velké množství šachových fanoušků. M
ezi návštěvníky, kteří se na boje za šachovnicemi přišli podívat byli i hejtman kraje Vysočina pan Vystrčil a starostka města Havlíčkův Brod paní Fišerová. Odměnou všem pak byly nekompromisní boje aktérů mistrovství. Pouhé 3 dnešní remízy z 26 partií je věc v současné době téměř nevídaná.

S průběhem 5. kola MČR mužů Vás seznámí Břetislav Modr:
Pokud se škarohlídi obávali, že mistrovství ČR mužů bude málo bojovné, tak páté kolo jim zasadilo tvrdý úder, ze kterého se již asi nevzpamatují, i kdyby nakrásně hráči začali remizovat. Šest výher v šesti partiích, to je prostě škarohlídské K. O! Jírovský se oklepal ze včerejší zbytečné prohry a spravil si chuť na jednom z favoritů Bernáškovi. Nezadržitelný Babula si připsal již čtvrtou výhru v turnaji vítězstvím nad Vokáčem. Velička pěknou poziční odmítnutou obětí figury přešel do vyhrané koncovky a následoval rychlý konec. Konopkovi se opět nedařilo a bílými podlehl Cvekovi. Žilka, byť povzbuzen včerejší šťastnou výhrou, podlehl Rausisovi a konečně Štoček obětoval černými pěšce, ale obhájce titulu Polák jeho všechny snahy odrazil a vyhrál. Vedoucí Babula se zatím nemusí moc po soupeřích ohlížet, jsou za ním v uctivé vzdálenosti jednoho bodu.

12. IM Konopka Michal 2447 1,0

Dostihy favoritů v MČR juniorů stále pokračují a startovní pole se natáhlo do maximální možné délky. Z průběžného pořadí je jasně vidět, koho čeká boj o titul a komu se start v turnaji příliš nevyvedl.

12. Fojtu Jan 2052 2145 0,0

Dvoukolem zahájená soutěž žen nezůstala pozadu za muži a také přinesla šest rezultativních výsledků, ale, zdůrazňuji ale, při dvou remízách. Výsledky mi silně připomínaly slavnou průpovídku z povídky Šimka a Grossmana Soutěž jedlíků, kdy soupeř na nabídku smíru odpověděl: My Ukrajinci remízy něznájem! Pokud to tak půjde dál i v zítřejším nedělním kole, určitě nebude o mistrovství nezájem!