17. ročník Memoriálu Antonína Drvoty - vítěz IM Petr Neuman

15.05.2007 08:00 | Turnaje

V sobotu 12 .5. 2007 se uskutečnil v estrádním sále Domu kultury v Teplicích již 17. ročník turnaje v rapid šachu „Memoriál Antonína Drvoty“. Turnaj se hrál švýcarským systém na 7 kol zrychleným tempem 2 * 25 min a byl sou...

V sobotu 12 .5. 2007 se uskutečnil v estrádním sále Domu kultury v Teplicích již 17. ročník turnaje v rapid šachu „Memoriál Antonína Drvoty“. Turnaj se hrál švýcarským systém na 7 kol zrychleným tempem 2 * 25 min a byl současně krajským přeborem Ústeckého kraje. Pořadatel této akce, šachový oddíl TJ Glaverbel Czech Teplice, přivítal tentokráte 96 hráčů z Čech a Ruska.
Nejvýše nasazeným byl mezinárodní velmistr Jiří Lechtýnský ze Slavie Turnov. K favoritům dále patřili mezinárodní mistr Vítězslav Priehoda z Lysé nad Labem, mezinárodní mistr Petr Neuman ze Sokola Plzně, mezinárodní mistr Jindřich Trapl z TJ Bonex Teplice a mistr FIDE Oleg Spirin z Ruska.

Pořadatelé opět zpřístupnili všem aktérům v sále digitální projekci 1. šachovnice, která byla umístěna na pódiu hracího sálu. Všichni tak mohli s napětím sledovat hru těch nejlepších hráčů turnaje.

(vítěz turnaje IM Petr Neuman)

O celkovém vítězi turnaje nakonec rozhodlo pomocné hodnocení, když hned všichni tři největší favorité měli shodný počet bodů. Štěstí se usmálo na Petra Neumana, který se tak stal novým vítězem Memoriálu. 2. místo obsadil Vítězslav Priehoda a 3. místo náleží Jiřímu Lechtýnskému.

Konečné pořadí:
1. Petr Neuman ELO 2430 Sokol Plzeň 6,0 b.
2. Tomáš Krsek ELO 2392 Sk Joly Lysá nad Labem 6,0 b.
3. Jiří Lechtýnský ELO 2439 SO Slavie Turnov 6,0 b.
4. Michal Horák ELO 2243 TJ SSZŠ Litvínov 5,5 b.
5. Oleg Spirin ELO 2349 Karlovarský šachklub Tietz 5,5 b.
6. Ladislav Hrbolka ELO 2234 TJ SSZŠ Litvínov 5,5 b.
7. Michal Bujak ELO 2260 ŠK Spartak Ústí nad Labem 5,5 b.
8. Vladimír Hadraba ELO 2194 TJ Bonex Teplice 5,0 b.
9. Radek Herskovič ELO 2153 TJ Lokomotiva Most 5,5 b.
10. Jiří Bláha ELO 2112 TJ Glaverbel Czech Teplice 5,0 b.

Krajskými přeborníky se stali: Michal Horák z TJ SSZŠ Litvínov, Marie Bažantová z ŠK Spartak Ústí nad Labem, v kategorii juniorek do 20 let Helena Grussová z TJ Klášterec nad Ohří, v kategorii dorostenek do 18 let Natálie Černá z SK Děčín, v kategorii juniorů do 20 let Miroslav Körschner z ŠK Most a v kategorii dorostenců do 18 let Jakub Černý z SK Děčín.

Kompletní výsledkovou listinu Memoriálu naleznete na internetových stránkách šachového oddílu TJ Glaverbel Czech Teplice - www.chess-glaverbel.cz

Velkou zásluhu na uspořádání této významné šachové akce mají sponzoři: Město Teplice, Glaverbel Czech a.s., člen skupiny Glaverbel, a Český porcelán, akciová společnost, za což jim patří velký dík.